Aktuálně: 4 657 inzerátů177 605 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Gingivitida

Odberryho
Odberryho (282 příspěvků) 24.07.2023, 13:06:54 xxx.xxx.22.77

Gingivitidou trpí můj prostřední kocour. Už má na stoličkách zase zubní kámen. Když mi v roce věku (červené okraje dásní) řekli, že mu mám nechat zuby vytrhat (dvě veteriny nezávisle na sobě), utekla jsem tam, kde na něčem takovém netrvali. Zpětně hodnotím, že jsem to měla nechat udělat. 

Už 2x v narkóze na čištění a o pár zoubků už přišel. Čištění ani po letech nedáváme. To už se nechá spíš vyčesat, než řešit stoličky (přední zuby - včetně špičáků nikdy neřešil, ale stoličky vzadu ano a ty by to potřebovaly nejvíc. Takže uvažuju, že ho letos vezmu znova na veterinu a vše krom špičáků, které vypadají slušně, nechám vyndat. Nejstarší má naopak stoličky slušné, ale o všechny ostatní zuby loni přišel …i o špičáky. A když vidím,jak se mu ulevilo, tak si říkám, že prostředního zbytečně trápím snahou o zachování co největšího počtu zubů. 

Jinak manipulaci všeho druhu dává na pána. Cestuje v přepravce i na postroji (jen mi kecá do řízení), všude je hned doma, veterinu miluje, koupání, fénování, aplikace léků všeho druhu (sirupy, tablety i injekce). I do té pusy si nechá v klidu kouknout, ale sahat ne…ty dásně ho prostě pořád bolí…

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.