Aktuálně: 4 657 inzerátů177 613 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Gingivitida

orionka
orionka (531 příspěvků) 23.07.2023, 09:21:32 xxx.xxx.82.160

Zrovna dnes mám vyhrazený večer na tři nové kočky, jsou divoké, jedna mě chtěla podříznout drápy, hodná kočička.

Megí, to mě zajímá…..Jak jste přišla ke třem divokým kočkám. Máte je v domě, aby neodešly ? 

A já pro vás měla takového hodného kocourka. 

hmn
hmn (1053 příspěvků) 23.07.2023, 09:42:50 xxx.xxx.40.253

ale jo, kinetózu lze zvládnout - za volantem 😄

vozila jsem roky Benjiho roky domov x chata a ten jak dbal na dodržování povolené rychlosti! 😎

Megi ano, máš pravdu, jen to není až tak jednoduché, jak to vypadá, a už vůbec ne, pokud zvíře má objektivní zdravotní potíže spojené s tou přepravou.  A pokud už se přeučuje a špatné zkušenosti má zafixovány. A viz Biaca - naostro není totéž co nácvik, to je zvíře vystresováno většinou již svým zdravotním problémem.

Fíkovnice, a už jsem to jednou kdysi psala - netřeba vše vztahovat tak velmi velmi osobně, není špatné se držet věci.

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 23.07.2023, 10:52:32 xxx.xxx.61.106

No, mně se ztratil Kocourek. Asi šel léčit bláznivost někomu jinému.
A tak moje druhá polovina, když viděla, že bez něj asi zahynu, pravila, že doveze od sousedů kotě, jich mají hodně a chcou utopit… a pak otevřela se dvířka a tam v přepravce tři kočky a co jsem měla dělat, říct - tobě už taky hráblo? Tak je mám doma. Už jsou tu chvíli, nechtěly se bavit s Megy, tak byly většinou s dítětem v pokoji nahoře. Dítě je nezodpovědné a věčně pryč, tak jsem je donutila být tady, Megy se líbí, včera už jedno stvoření spalo s Megy a se mnou, ještě úplně nechápe hodiny, tak mě to v noci pusinkuje, pak bije psa… a zajímavé je, že tahle kočka, to je kocour, se mi nelíbí, jenže ty dvě další chodí spát nahoru, takže já do toho nemůžu mluvit, kocour rozhodl.

Mám takovou menší alergii na kočky. Aby byla legrace. Takže jednu dvě ještě budu muset darovat. Líbí se mi taková malinká, co má kožich jak Sibiř, ale nebaví se se mnou a z kožichu budou trable, to už je jasné.

Je to takové, no, ne jednoduché jako se psem a po špatných zkušenostech, to je pravda. Tak my chodili na veterinu jen tak, nebo jen kolem, prostě že přepravka (nebo očkovák do ruky a tak, něco, co připomíná, že se jde k dr.) neznamená, že veterinář bude zvířátku něco blbého dělat, taky to chce spolupracující dr., co zvíře pohladí, nakrmí, naše vet je hodná, jde za zvěří i ven nebo píchne v čekárně…
A když tam nebyla a byla nějaká mladá zástupkyně, tak Megy řekla, že tam nejde. Normálně v čekárně chytla paniku, vylezla na mě - zachraň se, kdo můžeš.
Přitom ta dr. nebyla zlá, nepříjemná. Ale Megy měla pravdu, kozu na provázku jsem trošku silou vtáhla do ordinace a paní dr. se jí bála. Měla jí jen dát očkování, ale bylo to strašné. Kdyby mi nešlo o čas (záznam v pase), tak na to kašlu a jdu pryč, počkám na naši.

Myslím to tak, že vlastně to zvíře potřebuji často plést - jdeme stejnou cestou k veterině, ale nejdeme tam, nebo venku děláme něco jiného, jdeme si tam ke stromům hrát, jíst a zase jdeme pryč. Kočku v přepravce budu teď nosit jen tak s sebou kamkoli. Než bude těžká. Tohle stvoření, co mě furt matlá hubou, bude těžké jak prase, je to samý sval a furt žere. 
Ale možná dám vodítko. Ono je to takové chytré, už i šlo pozdravit slépky a se mnou domů. Mohl by i jezdit busem, vlakem. Jo, koupím postroj.

Jeho oblíbená hračka je třešeň. Jedna nahnilá třešeň se šťopkou. 
Je po mně.

orionka
orionka (531 příspěvků) 23.07.2023, 11:26:49 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 23.07.2023, 10:52:32

Kocourek byl kastrovaný ? Jak dlouho je pryč ? Mně nekastrovaný kocour mizel i na 14 dní až 3 týdny. Už jsme ho oplakaly a pak se objevil, hladový dokousaný…ale náš.

Jak kdekdo kočku vykastrovanou, tak musel chodit dál a dál.

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 23.07.2023, 12:45:02 xxx.xxx.61.106
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 23.07.2023, 11:26:49

Bylo to na konci ledna. Vykastrovaný nebyl. Nikdy nebyl venku déle jak den; vracel se ráno, nebo přes den byl na zahradě, pásl slépky. Věkem to taky nebylo a holku si vodil k nám a druhou měl na nádraží. Kočky prostě chodí tam, kde je někdo zoufale potřebuje. Akorát o tom ještě neví. 

Doron
Doron (1898 příspěvků) 23.07.2023, 13:19:03 xxx.xxx.162.50
megi-the-pes:

Já budu zas trapná… možná se vyplatí kurz manipulace s kočkou. To není o tom, že byste něco nevěděli, neuměli se o kočku postarat, ale o ošetření, cestování, … pozitivně. Psichologie.cz má něco takového, ale trenérů určitě existuje milion, jsou online, mně to přijde divné, aby se mi kočka trápila roky.


Mívala jsem kočky “vycvičený” když jsem byla malá, než mi dovolili psa . Teď už se tomu tolik nevěnuju, ale Lilina je dost vychovaná. I prášek jí do hubinky klidně strčím.., do přepravky sama neumí, ale nechá se tam v klidu šoupnout.., nechá si domluvit aby byla hodná na štěníka..

Teď máme ale velkej problém, na zádech se jí udělaly dredy, je to dost blbý ( je to britka), nikdy jsem jí nečesala, protože to nebylo dřív potřeba a je u toho tak nepříjemná, že se tomu prostě vyhýbám 😔.

Koukala jsem na video česání se souhlasem, ale teď bych spíš potřebovala ostříhání strojkem se souhlasem, ach jo blbka jsem…

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 23.07.2023, 14:22:03 xxx.xxx.61.106
Doron:

Mívala jsem kočky “vycvičený” když jsem byla malá, než mi dovolili psa . Teď už se tomu tolik nevěnuju, ale Lilina je dost vychovaná. I prášek jí do hubinky klidně strčím.., do přepravky sama neumí, ale nechá se tam v klidu šoupnout.., nechá si domluvit aby byla hodná na štěníka..

Teď máme ale velkej problém, na zádech se jí udělaly dredy, je to dost blbý ( je to britka), nikdy jsem jí nečesala, protože to nebylo dřív potřeba a je u toho tak nepříjemná, že se tomu prostě vyhýbám 😔.

Koukala jsem na video česání se souhlasem, ale teď bych spíš potřebovala ostříhání strojkem se souhlasem, ach jo blbka jsem…


Jedna paní mi ukázala, jak se dredy trhají. Míca u toho ani necekla. Ani očima. To ona by řekla. Chuchvalec se tupou špičkou, abychom si nepropíchli kočku, podebere a vlastně odtrhne. A to Míca měla na břiše, kde bych čekala, že to musí bolet. Tak prý ne.
Ale Míca byla nejlepší kočka na světě, co jsem řekla i neřekla, udělala. Všecko uměla. Sama od sebe. Ale asi se to tak s dredy dělá, protože to byla cizí paní a kočka nic neříkala.

Doron
Doron (1898 příspěvků) 23.07.2023, 14:32:39 xxx.xxx.162.50

Tak já zkusím najít nějakou cizí paní, dám jí, co bude chtít !

Jdu googlit !

Bych si nafackovala, chudáček Lilina.. Ale ono se jí to opravdu dřív nedělalo, asi už není tak ohebná a nedosáhne si letos na záda. A jak je jinak úžasná, česání a teď už vystřihování se jí fakt nelíbí..😔.

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 23.07.2023, 14:37:21 xxx.xxx.61.106

😀 a jak hrozně to vypadá? Třeba by stačilo pár dní patlat kondicionérem (mám místo toho kokosový olej, velká spotřeba) nebo olejem, někdo používal olivový. Tak ten doma nemám. Ta paní byla veterinářka. 😀 Kdybych věděla, co se chystá udělat, tak ji zabiju. Tu vet. Ale kočku to fakt nebolelo. Chuchvalec těsně u kůže a trhnout směrem od kůže. Ale tak jako… když se to nepodaří olejem nebo něčím podobným, tak strojek… však Vy si poradíte, strojek vedle kočky = slaninka… a tak.

Jo a cizí lidi fakt fungují. Protože bez vlivu páníčka.

Doron
Doron (1898 příspěvků) 23.07.2023, 14:41:10 xxx.xxx.162.50

Tak na to koukám, hodně lidí nabízí úpravu a stříhání koček v domácím prostředí…

Zítra to obvolám. Ale já u toho nechci bejt ! Bojím se, že se bude moc moc zlobit 😔.

No, asi mi nic jinýho nezbyde 😅.

Jdu si přečíst recenze, dostane tu paní s nejvíc hvězdičkama !

biaca
biaca (588 příspěvků) 23.07.2023, 14:47:21 xxx.xxx.0.1

Pokud chcete něco víc o clicker treninku - tak zkuste B. Dexel. (ta se tím přímo zabývá.)

A tady ta paní má docela dobrá videa, ale např. aport, se mi podle jejího videa naučit nepodařilo (vždycky by se měla respektovat osobnost kočky.) Ale základní povely má pěkně vysvětleny. 

https://www.youtube.com/@CatSchool

Já mám např. mladšího minkového kocoura, a ten doopravdy má problémy se soustředěním takže mu to trvá déle(ale to je u této barvy normální - minkové jsou prý nejvitálnější). Starší je vycvičený. Ale není hloupý, do přepravky na povel umí, ale ne k veterináři 

Doron
Doron (1898 příspěvků) 23.07.2023, 14:51:03 xxx.xxx.162.50
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 23.07.2023, 14:37:21

No na zádech má takovej plstnatej pruh, nemůžu teď vyfotit protože nevím, kde teď spí a stejně bych se styděla…

Napatlat bych mohla taky…

Ale máte pravdu, ono to půjde. Strach má velký oči.

Díky za rady a podporu 🌷!

Fikovnice
Fikovnice (4541 příspěvků) 23.07.2023, 17:35:40 xxx.xxx.62.17
Doron:

Tak na to koukám, hodně lidí nabízí úpravu a stříhání koček v domácím prostředí…

Zítra to obvolám. Ale já u toho nechci bejt ! Bojím se, že se bude moc moc zlobit 😔.

No, asi mi nic jinýho nezbyde 😅.

Jdu si přečíst recenze, dostane tu paní s nejvíc hvězdičkama !


Tak až seženeš tu paní, tak mi, prosím, dej vědět.😉

Else dredy buď vykartáčovávám nebo vytrhávám. Ani jedno se jí nelíbí. 

Fikovnice
Fikovnice (4541 příspěvků) 23.07.2023, 17:45:56 xxx.xxx.62.17
hmn:

ale jo, kinetózu lze zvládnout - za volantem 😄

vozila jsem roky Benjiho roky domov x chata a ten jak dbal na dodržování povolené rychlosti! 😎

Megi ano, máš pravdu, jen to není až tak jednoduché, jak to vypadá, a už vůbec ne, pokud zvíře má objektivní zdravotní potíže spojené s tou přepravou.  A pokud už se přeučuje a špatné zkušenosti má zafixovány. A viz Biaca - naostro není totéž co nácvik, to je zvíře vystresováno většinou již svým zdravotním problémem.

Fíkovnice, a už jsem to jednou kdysi psala - netřeba vše vztahovat tak velmi velmi osobně, není špatné se držet věci.


Hmn - ne. 

Kinetózu, těžkou kinetózu, nelze zvládnout klikrem, “psíchologií”/"kočkologií", tréninkem…

Výše uvedenými způsoby lze zvládnout stres, který může kinetózu doprovázet. Ale samotná kinetóza je vlastně fyzika - šplouchání tekutiny ve vestibulárním aparátu. A ještě něco navíc😉. Kocour bývalý chalupový byl naprosto v pohodě přepravitelný autem. 

Takže snaha jet co nejšetrněji, nejpomaleji, zatáčky neřezat😂, atp. To pomáhá. A u lidí triky jak tu tekutinu ošálit, jako že se člověk bude dívat na nějaký vzdálený bod venku. Ale to jsou chronicky známé rady.

Fikovnice
Fikovnice (4541 příspěvků) 23.07.2023, 18:30:15 xxx.xxx.62.17
hmn:

Fíkovnice, jako fakt sis přečetla, co jsem napsala? 😲


No je možné, že si sedím na vedení a že jsem to pochopila až teď…😉

Je fakt, že i jako mladá jsem mívala kinetózu (už pak mírnou), ale pokud jsem řídila, tak ne.

Jinak pevně doufám, že svým zdr. problémem teď Fido vystresován není.

megi-the-pes
megi-the-pes (2290 příspěvků) 23.07.2023, 19:18:52 xxx.xxx.61.106

Blinkání neřešíme. Řeší se to druhé blinkání - ze stresu. Tam se právě odbourává ne stres z úrazu např., ale z ošetření, cesty tam a tak.
Kočkovi by mohlo pomoct, že vidí, co se děje, cestou, ven, začala bych nástup výstup, hraní si v autě, jídlo v autě, možná vzít další kočku, to já je neznám. Já třeba nemůžu nikam jet, když nedostanu najíst. Já teda nemůžu nic, když nedostanu najíst. 🙂 Jsem pak agresivní. Jo a ještě před 20 lety jsem jezdila busem přes celou ČR a kus SR naráz. Pak přijdete do debullního kraje, krajiny… a je vám blbě. 😀 

biaca
biaca (588 příspěvků) 23.07.2023, 19:33:06 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 23.07.2023, 19:18:52

Megi - já mám opravdu kocoura vycvičeného na přepravku tzv. povel “dovnitř”. Ale je zde jeden rozdíl, když jedeme na veterinu - mé rozpoložení (z toho důvodu to bude vždycky boj, když chci staršího dostat do přepravky).

Ano, vždy si říkám, vezmu si dostatek času, abych kocoura do ní dostala dobrovolně, ale stejně nějak vycítí, že je něco jinak. Můj starší kocour zvládá povely sedni, pohodlíčko (neboli lehni - jelikož na tento povel si vždy sednul), zůstaň, pac, kruhem, tunelem, skok, podlez, míček (aport tedy nezvládá - a to jsem vyzkoušela všechny možné tipy jak ho to naučit - spirálky mi nosí pouze z lásky). Odnaučila jsem ho pomocí pozitivní motivace skákat na kuchyňskou linku, sporák, chodit spát na “dobrou noc” a neotravovat, vycházet s malým…

Tak si opravdu nemyslím, i když to Nevečeřelová tvrdí, že kocour jde na přepravku zvyknout. V některých úkonech je třeba respektovat kocoura např. velmi těžce jsem se smiřovala, že se Igin nenaučí aport (prostě mu ten cvik nesedí). Když je v přepravce a cestujeme tak tam leží a trucuje. 

Edit: u mladšího přepravku nepoužívám, ale mám ho v postoji a zvládá to bez problému.. Ale to je strašně společenský kocour

biaca
biaca (588 příspěvků) 23.07.2023, 20:07:42 xxx.xxx.0.1

Fikovnice, opravdu kinetozu nevyřešíš tréninkem - ono nejde jenom o kocoura, ale také o Tebe, podle mě kocour vždy odráží naše pocity. Z toho důvodu si myslím, že ten problém se zvracením za jízdy budeš mít pořád, i kdyby jsi s ním každý večer na krásno hrála v autě.

Fikovnice
Fikovnice (4541 příspěvků) 24.07.2023, 12:34:35 xxx.xxx.133.55
megi-the-pes:

Blinkání neřešíme. Řeší se to druhé blinkání - ze stresu. Tam se právě odbourává ne stres z úrazu např., ale z ošetření, cesty tam a tak.
Kočkovi by mohlo pomoct, že vidí, co se děje, cestou, ven, začala bych nástup výstup, hraní si v autě, jídlo v autě, možná vzít další kočku, to já je neznám. Já třeba nemůžu nikam jet, když nedostanu najíst. Já teda nemůžu nic, když nedostanu najíst. 🙂 Jsem pak agresivní. Jo a ještě před 20 lety jsem jezdila busem přes celou ČR a kus SR naráz. Pak přijdete do debullního kraje, krajiny… a je vám blbě. 😀 


Megi, on mi ale nezvrací ze stresu.

Před tím, než kinetózou začne zvracet (už se to dlouho nestalo, chválabohu), tak začne jinak mňoukat, posléze až houkat = známka, že je mu šíleně moc na zvracení.

Se stresem z přepravky se pracovat dá, to souhlasím.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.