Aktuálně: 4 940 inzerátů174 357 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Kocour - selhání ledvin

Caliko (neregistrovaný) 26.12.2023, 10:56:31 xxx.xxx.97.11

Dobrý den, mám bengálku. V únoru bude mít 5 let. Začala hodně pít a zvracet. Na veterině mi doktor řekl, že má zvýšený kreatinin, že jsou to ledviny. Prý jen velmi mírně, takže asi v začátku. Jsou svátky, tak jsem poběhala všechny zverimexy  okolí a koupila všechno, co se dalo a co se týkalo renal diety. Nic z toho ale nechce. Jediné, co jedla byl Royal renal kapsičky s rybou. Už jsem naobjednávala ze zoohitu, ale kdo ví, kdy to dojde. Dnes opět zvracela a vet bude, až zítra. Nemám žádné zkušenosti, tak vezmu jakoukoliv radu. Nerada bych ji léčila a dávala ji něco, co by ji přitížilo. 

hmn
hmn (1027 příspěvků) 26.12.2023, 17:13:11 xxx.xxx.3.42

krom ledvinové diety (granule většinu žerou, mám RC a kocour žere) můžeš podávat podpůrné prostředky (ona léčba ledvin v podstatě neexistuje) :

Amin Avast
Pronefra
Ipakitine - v případě nadbytku fosforu v krvi

a teď mi vet cosi vychvaloval, jen si nepamatuji název, zeptám se (řeším s kocourem totéž, bohužel ne v počátečním stadiu)

Bodlinka
Bodlinka (981 příspěvků) 27.12.2023, 17:42:30 xxx.xxx.89.182
Caliko:

Dobrý den, mám bengálku. V únoru bude mít 5 let. Začala hodně pít a zvracet. Na veterině mi doktor řekl, že má zvýšený kreatinin, že jsou to ledviny. Prý jen velmi mírně, takže asi v začátku. Jsou svátky, tak jsem poběhala všechny zverimexy  okolí a koupila všechno, co se dalo a co se týkalo renal diety. Nic z toho ale nechce. Jediné, co jedla byl Royal renal kapsičky s rybou. Už jsem naobjednávala ze zoohitu, ale kdo ví, kdy to dojde. Dnes opět zvracela a vet bude, až zítra. Nemám žádné zkušenosti, tak vezmu jakoukoliv radu. Nerada bych ji léčila a dávala ji něco, co by ji přitížilo. 


u pětileté kočky bych se s touhle “diagnózou” nikdy nesmířila, protože ta nemá důvod jen tak něco, tam si to zaslouží dodiagnostikovat, případně léčit, nějaké možnosti jsou, řekně vám to o prognóze, případně dědičnosti.

jo a pokud je zvýšený kreatinin kvůli ledvinám, není to žádný začátek, ale 70% pryč.

biaca
biaca (547 příspěvků) 27.12.2023, 18:26:44 xxx:xxx.8847:3d2d

Tedy bengálové by problémy s ledvinami mít neměli. Tedy geneticky může mít problémy se srdcem (ale většina chovatelů své chovné jedince testuje). 

A s těmi kapsičkami, bych počkala - především, aby jste si nezpůsobila další problémy. (myslím průjem). 

Asi bych zkusila ještě další názor - dle všeho základní problémy bengálů jsou Gastro (velmi jednoduše se posere, a často se drobné problémy rozvinou v zánět a větší náchylnost k parazitům) a pak genetické problémy se srdcem, ale to si každý zájemce ověří při koupi. 

Ale kouknu se - jestli neseženu nějaké informace. 

biaca
biaca (547 příspěvků) 28.12.2023, 11:20:49 xxx.xxx.47.71

Tak tedy opravdu jsem o problémech s ledvinami u bengálů neslyšela - možná by bylo nejlepší se obrátit na chovatele bengálů třeba by řekl něco více.

Základní kniha, která se podle mého věnuje bengálům a je opravdu skvělá (tedy nepopisuje pouze vzhled a vznik rasy, ale i zdravotní problémy) 

Bengalen - die goldenen Katzen od Claudia Rohner 

Pak je na trhu ještě kniha od Susanne Herzog - Bengal Katzenpflege, ale podle obsahu - se těmito problémy ani nezabývá, jelikož jimi netrpí (ale zatím jí nemám dočtenou). 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.