Aktuálně: 4 588 inzerátů178 049 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Extrémní sucho

Horsana
Horsana (650 příspěvků) 27.07.2023, 13:40:34 xxx.xxx.40.140
Odpověď na příspěvek uživatele Quash z 27.07.2023, 13:15:20

No to je strašné, toto 😠

Im úplne hrabe, tým ľuďom, akože, fakt…katastrofa….s výrubom sa ešte les ako tak vysporiada, ale to, čo tam nechá tá technika, to je….grc proste 🤮

Anonymní (neregistrovaný) 27.07.2023, 14:46:08 xxx.xxx.116.186

A to se na koni pomalu do lesa nesmí, že to tam ti koně zplanýrují….mě letos taky harverstor sjezdil mechové cesty, kde rostly bílé hřiby, všude jen větve a větve…

Vjedu do lesa a z lesa na mě čumí dvě světla, máchá to rukou okolo sebe a lezou z toho polínka. prostě traktor si dělá cestu lesem, tak jsem zase odjela… myslím, že v tom lese mám po houbách. 

Horsana
Horsana (650 příspěvků) 27.07.2023, 14:56:12 xxx.xxx.40.140
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 27.07.2023, 14:46:08

Ja som pred dvoma týždňami zbierala lišky v takom preriedenom lese, teda, na jeho okraji, niečo sa vyťažilo, niečo je polámané, vetvy všade, jednoducho neschodný terén, hromžila som, ale kuriatka boli.

Tento víkend som tam bola zase- a les už nie je, ťažia iba ihličnany, ležali tam, už okliesnené od vetiev…až mi prišlo fyzicky zle, už som si nespievala, už som sa nebála medveďa, padla na mňa taká tieseň, že sa to ťažko popisuje.

Bol to veľmi, veľmi smutný pohľad a strašný šok, kvôli terénu tam ťažia s koňom, blízko je spevnená cesta, tak aspoň nič nerozryjú, ale pohľad na tie štíhle kmene stromov, čo tam ležali všetky jedným smerom sa mi zaryl hlboko pod kožu ☹️

Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 28.07.2023, 01:24:08 xxx.xxx.0.1

tak to já musím říct, že u nás lesníci těží, takže ty cesty teda potom zapadaj a nejsou sjízdné, ale pak člověk vyrazí a ejhle, cesty sklizené a dokonce i opravené a vysypané a uježděné. Jen teda štěrkem, takže pro kopyta nic moc… ovšem fakt, že se v tom okolí o ty cesty starají mě těší…
Takovou stezku od lesa nahoru k vesnici, kde od loňského července leží padlej strom není schopný zprůjezdnit nikdo bohužel. 

A taky mě těší jak jsou tady těžaři i ohleduplní. Takhle sem narazila na řidiče nakladače dřeva co blokoval cestu. Vyložil klády a vypnul kvůli nám motor abychom mohly projet. 
Jednou sem teda ke vší smůle musela potkat traktor přímo na cestě. No naštěstí zrovna v tom místě bylo kam uhnout na stranu. A Sára byla absolutní frajerka a i když bylo vidět že má trochu paniku, tak stála na místě a počkala až traktor projede. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.