Aktuálně: 4 884 inzerátů174 981 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Pes na hlídání

Anonymní (neregistrovaný) 27.07.2023, 16:22:48 xxx.xxx.87.264

Poraďte prosím nejvhodnější plemeno k domu se zahradou. Musí snášet jiné psy, mít rád děti, celoročně v kotci. Díky. PS: uvažuji nad RETRIVREM byla by to dobrá volba?

balu
balu (1562 příspěvků) 27.07.2023, 17:03:40 xxx.xxx.72.176

Plyšového nebo dřevěného - na celoroční pobyt v kotci. To znamená žádný živý. 

Na co chcete psa, když ho chcete mít pořád v kotci?

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 27.07.2023, 18:08:18 xxx.xxx.113.99

Na co prosím potrebujete, aby měl rád děti, když bude celoročně v kotci? Stejně tak psy?

Možná pokud nám popíšete, co přesně od psa očekáváte, někdo třeba vážně poradí.

Jaký objekt potřebujete hlídat a před čím? Myslím, že je rozdíl mezi hlídáním (třeba obchodu) před zloději (na to kamarádka měla německého ovčáka, taky byval povětšinou v kotci). A hlídáním třeba drůbeže před liškou, na to by měl stačit i menší, ale aktivní a uštěkaný pes… 

Rapotačka (neregistrovaný) 27.07.2023, 18:08:49 xxx.xxx.224.165

Kdyby  to napsalo aspoň svůj věk.

Snad je tomu 12 - 13, jinak je to trága.

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 27.07.2023, 18:17:31 xxx.xxx.189.104
Anonymní:

Poraďte prosím nejvhodnější plemeno k domu se zahradou. Musí snášet jiné psy, mít rád děti, celoročně v kotci. Díky. PS: uvažuji nad RETRIVREM byla by to dobrá volba?


Celoročně v kotci…?? Když je to takhle napsáno, tak se mi chce říct žádný. Pes na hlídání….jasně hlídat bude asi skoro každej pes…hlídání je z mého pohledu to, že pes štěkotem ohlásí cokoliv z jeho pohledu podezřelého.  A ano i sluníčkový pes může být hlídací. 

Jsem trochu skeptická při podobných dotazech …ani slovo o tom, co nabízíte psu, co s ním budete dělat, kolik času denně se mu budete věnovat. Nějaké aktivity,  kolik času na něj vlastně budete mít, aby chudák pes nebyl sám na zahradě, jaké máte zkušenosti se psy atd atd…..

assil
assil (1525 příspěvků) 28.07.2023, 08:45:39 xxx.xxx.121.3

Já teda nevím, ale myslím, že je to myšleno, že ten pes bude prostě celoročně venku, třeba spát v kotci, tak aby to byl pes, který to dá i v zimě, moji psi taky vždycky spí v kotci a jako když ten pes bude mít přes den přístup do baráku a bude s rodinou, nevidím v tom problém, akorát retrívr je blbá volba, ale třeba vlčí špic, NO, chodský pes apod. hlídací plemena s tím nebudou mít problém. Předpokládám teda, že jako hlídači nebyli myšleni pastevci.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 28.07.2023, 09:01:34 xxx.xxx.230.181

Tak my třeba máme doma jako hlídače středoasiata+dvě nehlídací feny. Respektive fenky hlídají ve smyslu štěkají, ale nic neubrání, protože je jedna malá a druhá mmírumilovná. SAO je pro mě skvělý pes. Snáší a má rád zvířata, která zná, vychází se psy, které zná, aspoň ten náš. Domů nechce, nemá rád uzavřené prostory a chce vidět na pozemek, který hlídá. Miluje děti. Majitel musí počítat s tím, že silou s ním nepořídí, pes vás poslechne, protože vás má rád a úplatky ve smyslu pamlsků, hry apod nefungují. Jsou strašně chytří, pamatují si všechno a na to musí člověk pamatovat.

Obrázek Obrázek
Sarah01
Sarah01 (1582 příspěvků) 28.07.2023, 09:39:48 xxx.xxx.162.253
drvodelkafialova:

Tak my třeba máme doma jako hlídače středoasiata+dvě nehlídací feny. Respektive fenky hlídají ve smyslu štěkají, ale nic neubrání, protože je jedna malá a druhá mmírumilovná. SAO je pro mě skvělý pes. Snáší a má rád zvířata, která zná, vychází se psy, které zná, aspoň ten náš. Domů nechce, nemá rád uzavřené prostory a chce vidět na pozemek, který hlídá. Miluje děti. Majitel musí počítat s tím, že silou s ním nepořídí, pes vás poslechne, protože vás má rád a úplatky ve smyslu pamlsků, hry apod nefungují. Jsou strašně chytří, pamatují si všechno a na to musí člověk pamatovat.

Obrázek Obrázek

Zadavatel píše: celoročně v kotci.

Osobně s pastevci zkušenost nemám, ale jaksi pochybuju, že bude v pohodě v kotci.

megi-the-pes
megi-the-pes (2228 příspěvků) 28.07.2023, 09:41:39 xxx.xxx.61.106

Když někdo mluví o pastevcích (ne čuvač a pyreneják), měl by velmi podrobně a ostře popsat, jaký režim musí domácnost dodržovat ohledně návštěv, plotu, cizích dětí atp. a kdy přijde ten zlom, že z medvídka je tichý a nekompromisní hlídač.

A kdo hledá hlídače obecně, by měl vědět, že zlodějům se nesmí nic stát.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 28.07.2023, 10:02:43 xxx.xxx.230.181
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 28.07.2023, 09:41:39

Určitě je nutné dodržovat opatrnost, proto máme ten kotec, kam ho zavírám, když přijde návštěva. Pes není v kotci stále, jen když je na dvoře někdo cizí. Ale tohle dodržuju s každým ostrým psem, kterého jsme kdy měli. 

Co se týká zlodějů, pokud chce někdo spáchat sebevraždu, kdo jsem já abych mu v tom bránila. 

Ale vážněji, už se stalo, že Hery na lidi zaútočil, respektive dostal se s nimi do kontaktu, kdy je mohl pokousat, protože k nám vlezli na dvůr. Řval, zahnal je okamžitě zpátky k bráně, ale úplně mu stačilo, že stojí strnulí hrůzou, nepokousal je i když mohl.

Venku na procházce nebo když jsem v sadu, který je neoplocený se pohybuje kolem mě, neutíká a nechává lidi na pokoji. 

Co se týká věku, kdy začal hlídat, no cca 7měsíců už hlídal a nechtěla bych se s ním popotahovat, roztomilý přátelský medvídek, tedy k cizím, nebyl nikdy. Teď mu jsou tři roky.

assil
assil (1525 příspěvků) 28.07.2023, 10:09:43 xxx.xxx.121.3
drvodelkafialova:

Určitě je nutné dodržovat opatrnost, proto máme ten kotec, kam ho zavírám, když přijde návštěva. Pes není v kotci stále, jen když je na dvoře někdo cizí. Ale tohle dodržuju s každým ostrým psem, kterého jsme kdy měli. 

Co se týká zlodějů, pokud chce někdo spáchat sebevraždu, kdo jsem já abych mu v tom bránila. 

Ale vážněji, už se stalo, že Hery na lidi zaútočil, respektive dostal se s nimi do kontaktu, kdy je mohl pokousat, protože k nám vlezli na dvůr. Řval, zahnal je okamžitě zpátky k bráně, ale úplně mu stačilo, že stojí strnulí hrůzou, nepokousal je i když mohl.

Venku na procházce nebo když jsem v sadu, který je neoplocený se pohybuje kolem mě, neutíká a nechává lidi na pokoji. 

Co se týká věku, kdy začal hlídat, no cca 7měsíců už hlídal a nechtěla bych se s ním popotahovat, roztomilý přátelský medvídek, tedy k cizím, nebyl nikdy. Teď mu jsou tři roky.


No jenže pokud se nějaký zloděj rozhodne spáchat sebevraždu, budete to vy, kdo půjde sedět a nebo platit doživotní následky. Holt takhle je to u nás nastavený. Logistika pastevce není úplně jednoduchá a když už ho někdo nabízí, měl by to zdůraznit. Je dost lidí, kteří si myslí, že je to jen velkej pes, asi něco jak bernardýn.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 28.07.2023, 10:24:40 xxx.xxx.235.72

hlavně bych pastevce nenabízela jako možnost lidem, kteří zadají tak naivní dotaz… Prostě pastevec chce člověka, který ví, proč ho chce, co po něm chce a jak se s ním domluví…

Drvodělka fialová (neregistrovaný) 28.07.2023, 10:56:33 xxx.xxx.17.236

Pořízení každého zvířete si musí člověk promyslet. Než sme pořídili Heryho, měli jsme hlavně služební plemena, s pastevci jsme zkušenost neměli. Je to něco jiného, to je pravda. Nicméně zároveň je to pes, který v maximální možné míře vyhovuje všemu, co jsem kdy od psa chtěla.

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 28.07.2023, 11:51:34 xxx.xxx.197.228

No, on hlavně k tomu, aby pes hlídal, tak musí mít  vrozenou určitou míru agresivity a sebevědomí a takový pes nebude snášenlivý k návštěvám se psy a s dětmi - budou to pro něj vetřelci, co mu lezou do teritoria. Zvlášť pokud bude žít v izolaci venku.

   To je stejná kravina, jako si pořídit Porche, namontovat na něj tažné a jezdit s ním s vozíkem do lesa na dřevo 🙄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.