Aktuálně: 4 885 inzerátů174 925 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Pes na hlídání

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 28.07.2023, 12:48:24 xxx.xxx.235.72
megi-the-pes:

však to tam chudák s tou výškou nedojede, zvostane na pařezu kymácet se jak želva votočená na zádech 

ale přirovnání mě rozesmálo 🙂


to jsme jednou šli Jizerkama cestou necestou. A najednou na lesní cestě hodně špatně sjízdné luxusní bavorák s nízkým podvozkem, v něm vyděšený mládežník a krásná slečna… Spali na Mariánkách v půjčené chatě a kdosi jim řekl, že se dá projet i na druhou stranu hor a že závory bývají nezamčené, zámky jen navlečené (a fakt často jo - občas na ně kouknu, když už jsem se to tehdy dozvěděla 🙃 ). Ptali se na cestu a měli výraz asi jak Jeníček s Mařenkou, když viděli Ježibabu… Přesvědčili jsme je, ať to na pasece otočí, že dál bude už jen hůř… Škoda, že nemáme fotku - ten drahý sporťák v bahně a kamení cest… 

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 28.07.2023, 13:58:11 xxx.xxx.197.228
megi-the-pes:

však to tam chudák s tou výškou nedojede, zvostane na pařezu kymácet se jak želva votočená na zádech 

ale přirovnání mě rozesmálo 🙂


No však právě - taky by to teoreticky šlo, ale v praxi nechá spojlery na prvním hrbu. 

   A hlídač sice spojlery nikde nenechá, ale očeše je někomu jinému.

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 28.07.2023, 14:29:18 xxx.xxx.230.181

On ani ten retrívr nemusí nadšeně vítat psy na své zahradě. 

Ono by se asi mělo rozlišit mezi psem, co jen má upozornit štěkotem na návštěvu a mezi psem, co má případně vetřelce pacifikovat.

Ono je to určitě o plemeni, ale jistě záleží i na povaze a výchově. Mě třeba ten náš nijak jako žádný radikál - zabiják nepřijde. Jako lidé se ho bojí (to je vpořádku), před většinou návštěv ho zavírám, ale zas tolik lidí k nám nechodí. S cizími dětmi bych ho hrát nenechala. Pravda je, že na velké a ostré psy jsem já i celá rodina zvyklá a asi víme jak se chovat, ale že by měl Hery touhu zabít kohokoli na potkání, to rozhodně ne. Vyděsit, to jo.

Bodlinka
Bodlinka (981 příspěvků) 28.07.2023, 17:55:33 xxx.xxx.53.128

Nejlepší pes splňující všechny takové požadavky na přátelství a  hlídání je Nora, až na to, že a) už je zadaná b) nevyhovuje silně ten kotec, má postýlku pěkně v ložnici.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.