Aktuálně: 4 775 inzerátů176 299 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Krocani spolu

Krocan (neregistrovaný) 28.07.2023, 06:31:25 xxx.xxx.4.94

Ahoj, koupil jsem si na vykrm 10 krut bronzových, jsou jim 2 měsíce. 6 je krocanu a 4 kruty. Zatím jsou v pohodě ale jakmile začnou pohlavně dospívát nebude mezi nimi konflikt? 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 28.07.2023, 09:38:28 xxx.xxx.0.1

Lidé v ČR titulují z neznámých důvodů jakékoliv křížence jako Krůta bronzová. Je to zvláštní. Čistokrevných bronzových krůt je v zemi jako šafránu a určitě se neprodávají po 10 ks jen tak, na výkrm.

Čistě na výkrm je nejlepší brojler. U domácích kříženců to je běh na dlouhou trať. Budou dorostlí až v listopadu. Na druhou stranu jsou praktičtější na porážku i umístění do trouby/mrazáku, než mnohakilový brojler. 

Mladí krocani se různě naparují, předvádějí, ukazují, do listopadové porážky na sebe agresivně neútočí ani ve větším počtu.

Krocan (neregistrovaný) 29.07.2023, 07:45:13 xxx.xxx.4.94
Odpověď na příspěvek uživatele honzapm z 28.07.2023, 09:38:28

Díky! Ano tipuju to na konec října začátek listopadu že budou k porážce. Klasická bronzová to teda asi nebude ikdyž jsem ji tak kupoval bude to nejspíš nějak pokrížené ale to mě nevadí. Do jaké hmotnosti se takový hybrid doroste? Vím že na bílé masné co mají kolem 20 kg nemá.

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 02.08.2023, 23:40:16 xxx.xxx.0.1

Lidé jsou schopni i bílé krůty nazvat bronzovými.

Váha bude podle zastoupení plemen/kříženců v kříženci
a typu výkrmu v konečné fázi.
Svého času byli v ČR hojněji zastoupeni kříženci s Naraganset,
ti byli přirozeně větší, příjemně zmasilí. Krůta obsedla více vajec.

Krůta česká má bez krku a bez vnitřností okolo 7-8 kg krocan, krůta cca 5-6 kg.
Kříženci českých x německých/standardních podobně, plus mínus 1-2 kg.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.