Aktuálně: 4 778 inzerátů176 334 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Začlenění nových do hejna

Anonymní (neregistrovaný) 28.07.2023, 13:55:40 xxx.xxx.5.64

Dobrý den, jsem začínající chovatel slepic a mám několik dotazů:

  • jak správně začlenit slepice do hejna když chci koupit nové a staré si také nechat?
  • nebudou ty původní agresivní vůči těm novým jinak zbarveným?
  • Jak na nové slepice zareaguje kohout?
list
list (563 příspěvků) 28.07.2023, 16:56:28 xxx.xxx.0.1

Dobrý den, myslím, že se tady sejde více názorů, jak kdo zapojuje nové kusy do hejna. Nepíšete, o jaké plemeno se jedná, ani jaké máte podmínky pro chov, či kolik kusů přidáváte ke kolika. 

Obecně se doporučuje přidat nové kusy do kurníku po setmění. Takové přidání bývá bez větších problémů. Pokud máte možnost nechat nové kuřice oddělené od starých slepic pletivem a přidat je do hejna až po několika dnech, můžete aplikovat tuto metodu. Slepice se trochu poznají, ale stejně si musí vytvořit novou hierarchii v hejnu. 

Já osobně moc prostoru nemám, tak přidávám nové kusy do hejna v dny, kdy na ně mám čas, abych si je mohl alespoň trochu pohlídat. Zatím bez problémů. 

Nemyslím si, že by byly agresivní kvůli jiné barvě. Spíš si každá musí vydobýt a uhájit své místo v hejnu. 

Kohout si jich z počátku všímat nebude. Zatím se mi nestalo, že by mi kohout na nové kuřice útočil, ale ani je nechrání. Prostě si to holky musí vyřídit a najít své místo v hejnu. 

Anonymní (neregistrovaný) 28.07.2023, 18:47:31 xxx.xxx.5.64
Odpověď na příspěvek uživatele list z 28.07.2023, 16:56:28

To není plemeno je to nějaký nosný hybrid z líhně Studenec,  mám doma červené a dovezu černé. Děkuji za rady s tím přidáním v noci se mi to líbí. Také je přidám až bude čas na sledování aspoň jeden den.

L-Kv
L-Kv (36 příspěvků) 28.07.2023, 21:22:33 xxx.xxx.11.241
Anonymní:

To není plemeno je to nějaký nosný hybrid z líhně Studenec,  mám doma červené a dovezu černé. Děkuji za rady s tím přidáním v noci se mi to líbí. Také je přidám až bude čas na sledování aspoň jeden den.


Suhlas s tým čo píše “list” . 

Jen dodám že tím že dáte nové slepice na večer / na noc do kurína k starím a vše je vyřešeno - to né .

 Je to jen lepší s tím že si to medzi sebou neazčnu vyřizovat hned, ale na druhý den. Za dne jsou slepice aktývni a když je k nim přidáte tak si je hned všimnou, že je medzi nimy cizí co spúsobí že se neco zmenilo a začnou to “řešit” obvykle jako hejno 🙂 … Zatím co když je přidáte na večer do kurína , tak ráno vylézaj z kurína po samé, a v tech malích hlavičkách to nejké slépke možná docvakne, možná né že se neco zmenilo, takže začnou na ne reagovat jako kus vrz. kus.

Přes den by to bylo hejno vrz.cizí vetřelec… (záleži na velikosti toho ktorého hejna -jak stare / nové je ) … 

list
list (563 příspěvků) 29.07.2023, 10:44:20 xxx.xxx.0.1

Jj, ani jsem to nemyslel tak, že je to všechno cajk. Jen že je  to nejklidnější 😉

Hybridky bývají klidné, tak lze očekávat klidné začlenění. 

eena
eena (176 příspěvků) 04.08.2023, 11:56:13 xxx.xxx.231.241

Za mňa je metóda navečer ich pridať do kurníka najjednoduchšia a aj najlepšia . A to som skúšala aj cestu okukávania, aj pridania len tak (to bola teda blbosť najväčšia - najprv sa sliepky pobili, večer som nové nešla pochytať 😊) Záleží aj od Vašich konkrétnych možnostiach. Teraz na jar nám to vyšlo tak, že sme iba nastrkali nové sliepky večer do kurníka, druhý deň sa čerti vonku ženili tak ostali všetky zavreté - a aj keď sa všetkých 10 nových natrepalo do znáškového hniezda - prežili všetky a vôbec nevadilo, že tam boli aj 4 biele. Tým, že boli asi zavreté dva dni aj do kurníka potom bez problémov chodili smé hneď aj keď spávali dlho v tom znáškovom hniezde - staré ich asi nepustili na bidlá. Ale utriaslo sa to bez problémov.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.