Aktuálně: 4 786 inzerátů176 424 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Bílefeldské slepice

Jožek (neregistrovaný) 29.07.2023, 07:12:48 xxx.xxx.39.57

Zdravím chovatele. Rád bych získal pár informací ohledne bílefelských slepic. Na jaře si je chci po dlouhé době touhy pořídit. Plánuji koupit násadová vejce a vylíhnout si ve vlastní líhni. Co jsem letos tak pokukoval po inzercích tak jich moc k mání nebylo, jak moc je toto plemeno vůbec rozšířené? Prý se vyskytují bílefeldské slepice ve dvou barevných rázech ??? Na to už jsem v inzerci nenarazil vůbec, vždy se uvádí jen bílefeldská slepice a nic víc.

Děkuji za odpovědi

zvedavec
zvedavec (231 příspěvků) 30.07.2023, 16:19:07 xxx.xxx.177.137

Chovám momentálne 3 ks bielefeldiek, nosníc. Mala som aj 2 kohútov, ale keďže to boli súrodenci týchto sliepok, neboli vhodní do môjho chovu. Sú to naozaj veľké a pokojné sliepky, nelietajú, a veľmi dobre znášajú veľké vajcia (63-72 g). Mám aj iné sliepky, tieto sú najväčšie a na dvore kraľujú. 

Rázy sú zlato- a strieborne- sfarbené (ja mám tie zlaté/červenoprsé). 

Bolo ich 5+2 (5 sliepok a dvaja kohúti), jednu sliepku som predala ako mládku. Nemali by kvokať, ale jedna z nich predsa len kvokala, tú som tento rok podsadila a predala aj s kuriatkami. Sú rodofarebné - od narodenia je ľahko možné odlíšiť kohúta od sliepky.

Inak, nezdá sa mi, že by bol problém na Slovensku získať tieto sliepky. 

Na obr. sú bielefeldky - tie tmavohnedé sliepky a na druhom a treťom obr. vidno aj mladého kohúta. 

Obrázek Obrázek Obrázek
biefe (neregistrovaný) 12.08.2023, 00:41:28 xxx.xxx.15.24

Běžná, až všední slepice. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.