Aktuálně: 4 814 inzerátů175 866 diskuzních příspěvků17 772 uživatelů

Dva žloutky ve vejci

Feferonka (neregistrovaný) 30.07.2023, 08:07:25 xxx.xxx.37.198

Ahoj, mám speciální dotaz. Několikrát se mi při vaření stalo, že rozklepnu vejce se dvěma žloutky. Kdyby na takovém vejci kvočna seděla vylíhla by se z něho dvě kuřata nebo by jedno uhynulo ve vývoji? Čistě teoreticky kdyby se vylíhla, asi by byla kuřátka hodně malá?

Anonymní (neregistrovaný) 30.07.2023, 13:26:22 xxx.xxx.245.18

No u plazů je to docela běžné, že z jednoho vejcete vylezou dvě mláďata, konkrétně u želv to není zase až taková rarita, takže tam to funguje u ptáků nevím.

Bodlinka
Bodlinka (986 příspěvků) 30.07.2023, 13:36:09 xxx.xxx.37.54

u ptáků to nefunguje.

nezkoumala jsem to do podrobna, nemyslím si, že zárodky srostou, spíš bude zásadní problém chorioallantois, protože k zásobení zárodku kyslíkem potřebujete velkou plochu, veškerou dostupnou plochu a na dva zárodky není dost plochy. koneckonců nedostatečná plocha chorioallantois je důvodem prudce snížené líhnivosti neotáčených vajec

no a i kdyby se to teda nějak povedlo, tak nezapomeňte, že ptáci jsou k líhnutí ve vejci složení určitým konkrétním způsobem a vadí třeba i když mají hlavu pod jiným křídlem, natož když je naopak. jakmile se zárodek netrefí do vzduchové komůrky, má problém, jakmile nemá místo aby se otáčel při klování, má problém.

Bodlinka
Bodlinka (986 příspěvků) 30.07.2023, 15:48:33 xxx.xxx.53.94
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 30.07.2023, 14:39:46

tak příroda je mocná čarodějka

ale ptačí dvojčata jsou v podobné škatulce jako dvojčata koně. obvykle se to nepovede.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.