Aktuálně: 4 886 inzerátů174 965 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Jak jste vymýšleli jméno pro psa?

Tenurri
Tenurri (318 příspěvků) 31.07.2023, 12:00:20 xxx.xxx.213.168

Docela by mě zajímalo, jak ostatní postupují při pojmenování psíka. Měli jste vymyšlené jméno, ještě před zarezervováním? Měli jste jich více a rozhodli jste se až podle konkrétního štěňátka? Nechal vás chovatel pojemenovat psíka papírově a následně jste používali jméno v PP, nebo jste “jen” vymysleli variaci jména podle PP jména? 
Případně dodržovali jste písmenko? Dejme tomu vrh E, tak jste vymysleli nějaké hezké jméno na E…
Měli jste k danému jménu nějaký vztah i před tím? Například - jmenovalo se tak vaše předchozí zvířátko, je to jméno oblíbené postavy z filmu/knihy, atd. 
 

Jen takové téma pro odlehčení 😀 

My si budeme brát štěňátko až příští rok a dala jsem nám (mně a příteli) za úkol napsat na každé písmenko jedno jméno, které by se nám líbilo a z toho potom vybereme, ale už teď vidím, že to bude těžké! 😀

Klidně popište váš “proces” a přidejte i fotku psíka.

PumaCZ
PumaCZ (78 příspěvků) 31.07.2023, 12:43:50 xxx.xxx.0.1

Hezké téma : ) 

My meli moznost si oficialni jmeno navrhnout sami. Ale chtela jsem, aby se oficialni i volaci jmena shodovala. S pritelem jsme tehdy meli sdileny soubor, kam jsme psali navrhy, jaka jmena by se nam libila. A byl to fakt dlouhy seznam : D Ta jmena jsme pak spolecne zredukovali asi na 5. 

Osobne jsem jako vedec chtela neco spojeneho s vedou, ale na Y se toho uprimne moc nehodilo. No, nakonec jsem jednoho dne jela na univerziitu tramvaji a cetla si tam o novem objevu - Hachimoji-DNA (v prekladu osmipismenna DNA). Heureka! Proste to sedlo jako prdel na hrnec a tehdy jeste pritel se se jmenem musel proste smirit : D 

Problem uz bylo jen vymyslet, jak tam na zacatek zakomponovat ten Y : D Nakonec jsem to vymyslela jednoduse - Y"Hachi + nazev CHS. Osobne to jmeno miluju, lec z Hachiho delaji vsichni “Hachika”, coz me docela dlouho iritovalo : D 

Uznavam, ze “Hačí” v zni vtipne Cechum i Nemcum (v nemcine zvuk pro pciknuti - “Haču”), ale to je mi osobne u zadele. Co uz bylo ale mene vtipne byla negativni reakce na jmeno ze strany mych rodicu, kteri mi doslova napsali, ze je to hrozne jmeno a ze bych si nemela porizovat deti (pry to ale mysleli jako “srandu”). No, long story short, od plic jsem jim rekla, co si o nich myslim, a rok jsem se ani s jednim z rodicu nebavila. A asi bych to vydrzela dele, kdybych se neseznamila s holcinou, ktere mama umrela. Clovek o tom vsem pak zacne premyslet jinak. 

Pres to vsechno jsem za to originalni jmeno rada a mam radost, ze jsem do nej zvladla zakomponovat mou vasen - vedu : )  

Obrázek
eena
eena (176 příspěvků) 31.07.2023, 12:46:32 xxx.xxx.231.241

Vlastne ani neviem - akosi bolo pár mien vo výbere a potom si to akosi sadlo samo ku danému šteniatku. Prvých pouličných krížencov (keď som ukecala rodičov) som volala podľa toho čo povedali naši - nech majú radosť ☺ Úplne prvého psa mi dovolil otec len pod podmienkou že to bude Rexo.  Raz, s deťmi, sa vymýšľalo veľmi dlho. Každý hodil do pléna niečo svoje - decká sa samozrejme vadili. Tak sme napísali mená na papieriky a z klobúka vytiahol meno ocko - tomu to bolo šuma-fuk. Vytihol meno Missi - podľa akejsi postavičky. No a keď došlo šteňa domov som si ja osobne nemohla na to zvyknúť - furt som to komolila až nakoniec mi vybehlo miesto Missi  - Misty. A zostala to naša celoživotná srdcovka MISTY - aj dnes sa mi stane, že dnešnej Sally nechtiac poviem Misty. No už v živote by som nedala žiadnemu psovi meno Misty - tá bola len jedna! 

bambule
bambule (420 příspěvků) 31.07.2023, 12:57:11 xxx.xxx.234.116

My jsme měli dané, že pejsek bude Apollo. Hodně se to k němu hodilo. Pak vznikli samozřejmě i zkomoleniny Polí, Apollí a tak. Když jsem byla malá, otec si jel pro fenku foxlika a ta měla v rodokmenu Elis Von … Já ji prý uviděla a říkala ji od prvopočátku Eliško. A pak už ji nikdy nikdo neřekl jinak než Eliška. 

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 31.07.2023, 13:12:48 xxx.xxx.65.248

Strategicky 😄Většina psů v okolí je pojmenovaná dvouslabičně. A pak, když na psí louce jeden zdrhá a strhne s sebou celou smečku puberťáků, z hloučku majitelů jde kakofonie se stejnou intonací - Fi-do!, Di-no!, Dže-ku!, Ble-ku! … chtěli jsme něco, co bude znít melodicky úplně jinak. Zároveň (protože původ a láska k tomu hroznému jazyku 😊), aby bylo francouzské. Měl to být také pes tedy při prvním rozhodování… Vyhrálo jméno Thierry. Úplně jiná intonace. Ale fena to je nakonec. Takže máme fenu Thierry. Je jí úplně jedno, že má jméno jako fotbalista. V papírech je Desirée-Thierry, kvůli písmenu… 🤪 Jméno jako šlechtična, ale chová se, jak kdyby byla původem z galerky. Druhá pak byla vybírána podobně… trojslabičné. A francouzské samozřejmě. Eliette.

Edit - matka naší feny Thierry se jmenuje Is Flying Noodle. Takže taky dobrý chocholoušek 🤣

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 31.07.2023, 13:13:15 xxx.xxx.15.85

Když jsem si jela pro psa z útulku, měla jsem jasno, buď Lex nebo Lexí, no a když jsem ho viděla, hned jsem věděla, že je to Marbulinek, říkala jsem mu Márbe. No a teď u Messiho, to říkal muž ze srandy, viděl video, na něm byl Messi a hned pak pes, já se tomu zasmala a vypustila z hlavy, když jsem pak jela s dětma na návštěvu, říkám to ze srandy chovatelce a malá dcera hned, to je náš Messi a bylo. Chovatelce se to taky líbilo, tak už mu to zůstalo. Jinak já chtěla používat jméno z PP, ale Dark Shadow se nechytlo

balu
balu (1562 příspěvků) 31.07.2023, 13:15:17 xxx.xxx.122.50

Můj první pes byl cca roční a měl jméno, které se mi líbilo. I kdyby nelíbilo, nepřeučovala bych ho na jiné, zvykla bych si já. Další tak stejně, říkalo se mu jménem, co měl v PP. Třetí byl štěně a dostal pěkné jméno od chovatelky, takže se mu říkalo také jménem z PP. Další fenu jsem získala jako dospělou, neříkalo se jí jménem z PP a nechali jsme jí jméno, na které byla zvyklá. První i druhé kavkazance jsme říkali jménem z PP. První i druhé chodce jsme jméno vymýšleli. Té první mamka s manželem, té druhé, současné, mamka a celá rodina. Zvítězil návrh, který vymyslela moje mamka s mým synem, je to jméno z dávné české historie. A dnes se tak nikdo nejmenuje.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 31.07.2023, 13:48:49 xxx.xxx.235.72

Arona, Xerxes, Beta, Night a Yoda - všem dogám jsme říkali stejně, jako měly v PP. A pochopitelně zazněly i různé úpravy… Možnost volby jména jsme měli dvakrát - Beta a Yoda jsou “naše”… zadané bylo jen počáteční písmenko

Naali
Naali (73 příspěvků) 31.07.2023, 14:04:40 xxx.xxx.166.202

Jako děti jsme měli psa kterému jsme vymysleli jméno Pacino. Pak vyrostl a mamka řekla, že se to k němu nehodí, takže dostal nové jméno Deny. Pak jsme měli fenku, to byla Bonita. Netuším jak nás to napadlo. Teď vymýšlela jméno dcera, protože to měl být její pes. Nakonec je to můj pes a jméno bych jí dala jiné, zvlášť po tom co jsem zjistila, že takhle se jmenuje každý druhý japonský špic na světě 😂, ale už to nechám být. Hodí se k ní. A stejně jí říkám všemožně, lištička, pejsulánek, pejskulín, štěkaňátko… Lištičku máme i jako něco, na co ji učím venku vždy zastavit a používám to jenom já. Jméno z chs beru jen jako formalitu.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 31.07.2023, 15:20:06 xxx.xxx.210.184

Moje předešlá fena se podle PP jmenovala Yeta, hned od začátku, co přišla domů, byla Ira. No a tahle nová vlkošedka má zvláštní jméno v PP-Borghild. Tak jsme asi první 2 dny volali Borgi-Bori, no a zůstalo nakonec z toho Ori. Takže je to naše zlobivá Orinka. Já mám ráda ve jméně R a aby to bylo jednoduché, zvučné a krátké, takže Ori naprosto vyhovuje.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (774 příspěvků) 31.07.2023, 16:07:34 xxx.xxx.27.178

Převzali jsme jméno od chovatele s případnou úpravou nebo jméno dané v útulku.

Ale u současného psa jsem vymýšlela tak dlouho nějaký extra jméno, až mu zůstalo to nejobyčejnější, prostě pracovní 😀 začal na něj slyšet už jako pidištěně v rámci týdne.

Bodlinka
Bodlinka (981 příspěvků) 31.07.2023, 16:40:40 xxx.xxx.37.193

Asi cestou  nejmenšího odporu, první fena měla v rodokmenu Anda, takže byla Aida, Alík. druhá fena měla v rodokmenu Arnika, takže byla Niky, Nikoušek. Noru pojmenovala mamka, tak proč ne.

No a kočky musely své jméno vyjevit, tam prostě musím čekat několik dní, než vím, jak se jmenují. Jednoduchý byl Macík, ten se vyjevil hned, a Bert, protože tomu na drůbežárně říkali Robert a nebudu volat na kocoura Roberte!

keriton
keriton (479 příspěvků) 31.07.2023, 16:49:00 xxx.xxx.60.207

U prvního psa mi vyhovovalo jméno přidělené v útulku, tak jsem u toho zůstala. Když jsme vezli z útulku toho současného, tak jsem řekla, že to přidělené jméno se mi nelíbí. Tak jsme začali probírat jména našich oblíbených hráčů rugby, bylo to zrovna po Six Nations, no a tím jsme se docela rychle dostali ke jménu Finn. Slyšel na to už první den, je to chytrý pes.

A souhlasím s bodlinkou, že u pojmenování kočky je fajn chvilku počkat a dozvíte se to, netřeba nic vymýšlet 😀  

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 31.07.2023, 17:39:54 xxx.xxx.130.20

Ty jo, tak u nas je to na roman 🙂

Prvni pes se jmenoval Aros podle PP a protoze jsme si ho brala az v 11 tydnech a uz na to slyel (to zaprve) a nikdo to v okoli nemel (to zadruhe), tak mu to zustalo. Nakonec z nej byl Aja, Arosek, Ronasek, a mnoho jinych jmen dle nalady a toho, co zrovna provedl 🙂

Druha byla holka, papirovy vrh byl od Z a nechali nas vybrat si jmeno ktere chceme. Toz papirove byla Zaira a i jsme ji tak rikali. Plus Zaja, Zajenka, Zajda, … stejny model jako u Aroska. 

No a protoze mi v te dobe prislo desne vtipny, ze mam psa na zacatku i na konci abecedy, rikala jsem si ze by byla psina tu abecedu doplnit. A jelikoz mi bylo od zacatku jasne ze v zivote nebudu chovat na kseft, bylo jasny ze to musime doplnit jmenama nasich psu, nikoliv odchovu 😀

No a osud tomu chtel ze u nas zakotvila ctyrleta fenka z mnozirny, papirove Barbie, pani ji rikala Bara. Takze u nas Borka a bylo jasno … 

Takze nasledovali:

Ciri (Etna)

Drake (Amorgen)

Eris (Power of Sol)

Ferida (Belis)

Gwen

Happy

Imir

Johanka (Olympia Lady)

Kitty

Lea

Masa

Nessy

Otis

Prim (Cyerme)

Quark (De Marley)

A uz pomalu premyslim nad jmenem od R 😀

drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 31.07.2023, 18:02:18 xxx.xxx.230.181

My měli postupně hodně psů, ale nejsrandovněji přišla ke jménu naše malá čubina. Před 12lety jsem měla tak trochu těžší období a byla jsem z toho smutná. Aby mě rodina rozveselila, pořídili mi štěně o kterém mi tvrdili, že je to čistokrevná čivava. No tak jsem ji tak pojmenovala, protože teď když někdo namítá, že se kolem mého miláčka čivava pouze zdálky ochomýtla a čivavu nevlastním, mohu hrdě prohlásit, že rozhodně vlastním Čivavu. Ale slyší na Čivinku.🤭

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 31.07.2023, 18:44:57 xxx.xxx.113.99

Já jsem vybírala podle rejstříku v atlasu, od Ch, nakonec se fenka jmenuje Chita, má to napsané v pp i jí tak oslovujeme. Je to podle města někde na Sibiři.

Aluška (neregistrovaný) 31.07.2023, 20:51:54 xxx.xxx.168.15

Úplně první psinu pojmenoval syn. Dafinka byla úžasná tříbarevná vořešice. Po Dafince I přišla už jezevčice Dafinka II. Žádnou další fenku jsem už takto nepojmenovala, i když se mi to jméno strašně líbí, protože obě odešly nečekaně v 11,5 letech, jakoby to jméno přeneslo i osud….Další byla Wendy, k ní Míja a útulková Bessi. K holkám přišel papírák Idor, to jméno je hezký a zůstalo mu, je to  Íďa píďa 😀. No a když jsem čekala na mrňouse, tak jsem vymejšlela něco hogo fogo, aby to v PP “vypadalo” a vymyslela jsem Kashmire Kamey. Chovatelka mu začala říkat Mireček a to mu už zůstalo 😀

Lenocka
Lenocka (120 příspěvků) 31.07.2023, 23:14:35 xxx.xxx.47.206

Vždycky se mi líbilo jméno Bonnie a když jsem pořizovala první fenu z B vrhu a dostala jsem možnost vybrat si jméno, bylo okamžitě jasno. 
Druhá fena byla z Q vrhu, mojí verzi mi jiní zájemci vyfoukli, tak jsme jedno písmenko vyhodili a jedno přidali a mám originální Qirah.

Kočka má zajímavou skvrnu pod bradou, připomíná kočku z Alenky v říši divů, tak je samozřejmě Šklíba.

No a loni pasteveček! Opět možnost výběru jména, měly se narodit D a E vrh víceméně najednou. Já hrozně chtěla Draka, ale narodili se až druzí, tak je chlapec El Drago. No, nomen omen, teď to máme.. 😆


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.