Aktuálně: 4 885 inzerátů174 939 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Jak jste vymýšleli jméno pro psa?

Trickyvoo
Trickyvoo (395 příspěvků) 01.08.2023, 00:25:24 xxx.xxx.132.165

Tak já zatím vymýšlela jméne pro vořechy. Tomu prvnímu chtěl táta dát Míšu, tak se u nás jmenoval každý vořech. Tak jsem v práci v elektrofirmě koukala na přístroj a různě přehazovala písmenka v nápisech, co tam byly a až mi z toho vylezl Styp. Líbilo se mi to a našim taky, tak mu to zůstalo. Druhému psovi, taky vořech, jsem vypsala jména na papír, co se mi líbily a naši vybrali Tim, protože byl takový hrozně čiperný a mohli jsme mu pak říkat “ty míčku" a poslední vořešice? Měli jsme vybranou fenku Borůvku, ale moc se nám to nelíbilo, jak to jako zdrobnit, tak jsme vymýšleli kde co, dcera chtěla Miu a podobně, nakonec jsme se rozhodli, že zůstaneme u toho ovoce a bude to Malina, ale Borůvku jsme nakonec nedostali, takže další vořešice, co jí pěstounka dala jméno Meggy, které se mně hodně nelíbilo a ani mému muži, dostala tu Malinu, co jsme měli nachystané pro Borůvku. Já to zdůvodnila, že je tak sladká. Voláme na ní nejčastěji Malíí někdy ze srandy Maríno. Tak jí říkala dceřina kamarádka zdůrazem na to “r”. Dcera totiž neuměla dlouho “r”, tak si nejspíš kamárádka myslela, že tam to “r” patří a jen to dcera neumí říct.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 01.08.2023, 00:35:53 xxx.xxx.33.59

Já snad radši ani nebudu psát, jak to u nás se jménama je 😀. Protože nikdo se nakonec nejmenuje tak, jak jsme mu vybrali.  Že se z Edieho stal Murphy, je asi nasnadě, že se Ashe stal Ešus, už tak nasnadě není, stejně jako, že útulková Blanka byla nakonec Blaníček Baníček, Bubinka, že z papírovýho Flake, které jsme si mohla vybrat /Flake je klávesák Rammstein a zároveň je to anglicky vločka, kterou nese hrdě na hrudníčku/byl postupem času Stein - Štajníček, Ramštajníček, Rumíček , asi nemá cenu rozvádět. Co mě ale nikdy, nikdy nenapadlo, že stejným jménem pojmenuji někdy dalšího psa. Naše druhá útulková vižlí babča je tak dokonalou kopírkou té první, že se její útulkové Cindy během 24 hodiny překlopilo do Bubi, Bubínku, Bubrdle a….Baníčku a už si to jméno hrdě nosí víc jak rok. No a naše flekatá přišla s papírovým Thalia, takže  Tali a zní se postupem času stal Taliprd (hrozně prděla, když k nám přišla, to se fakt nedalo jít třeba po procházce se psama na socializačku do hospody, protože ji celou vymořila a nikdy nikno nepodezíral toho psa 😀 ), Tazimíra a když je výjimečně hodná, je to moje Talinka.

assil
assil (1525 příspěvků) 01.08.2023, 08:02:51 xxx.xxx.206.172

Já dvakrát přišla k hotovému PP jménu, takže modifikace, Dorset na Dorin a Akim na Kim a teď jsem si mohla vybrat a vždycky jsem chtěla jméno Loki, ale vrh od B, tak jsem řekla chovatelce ať to nějak udělá, takže ofiko je Ben Loki.

Akorát to nebylo úplně šťastně vybrané jméno neb můj pes má nějakou úchylku a naprosto ignoruje nebo neslyší nebo nevím co slova kde je K, takže to byl se jménem trochu boj.

Tenurri
Tenurri (318 příspěvků) 01.08.2023, 08:05:23 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 31.07.2023, 16:49:00

Finn se mi také moc líbí! V keltštině to znamená “světlo” 🙂 …

Já jdu hodně po fantasy jménech, jménech z mytologie, případně z her, knih a filmů…moc se mi líbí i Gimli (trpaslík z LOTR), Sindri ("jiskra" a je to zase ze sevevrské mytologie), a Enzo -  než jsem zjistila, že je to pán od Ferrari 😀. 

Uvidíme, co nakonec bude mít v PP, třeba to bude hezké jméno. 

U Lyarry (ragdollka) jsem si vybírala jméno do PP a měla jsem na to asi týden. Jméno na L. Laru jsem nechtěla, protože tak se jmenuje kočka bratra. Nakonec jsem jméno vybrala podle své oblíbené postavy z Mass Effectu, akorát s jiným přepisem. Stejně jí doma většinou říkáme “Liááááno” 😀…
Willyho (MCO) jsme si brali už jako 5ti měsíčního a jméno jsme mu neměnili. 

biaca
biaca (548 příspěvků) 01.08.2023, 09:09:28 xxx.xxx.47.71

Tak pokud jde o jména. 

Starší kocour je přejmenovaný - původní jméno Boromir (podle Pána Prstenů se mi nelíbilo, nejsem moc fanoušek - jméno chovatelka dala jelikož kocour je dark brown tabby, jeho brácha byl světlý - tak se jí líbil kontrast světla x tmy)

Oficiálně jsem ho pojmenovala Ignác - podle dědečka (jelikož mají stejný den narození - nemluvím o výrazu tety, když se dozvěděla, jak se můj kocour jmenuje.) Ve výsledku je to Igin (Ignác je to pouze, když dělá něco špatného a používám to jako výchovnou metodu.) Jméno se k němu hodí, a neumím si představit, že bych mu říkala jinak. Přezdívkou mu říkám Myško (podle povahy je stydlivější.)

Mladšího jsem pojmenovala prvním jménem, které mě napadlo, když jsem ho uviděla tj. Kliment. Opět jsem chtěla jméno oficiální a tzn. volající. Volám na něj nejčastěji Klimi. Přezdívku má Medvídek (možná, kdybych vymýšlela jméno později dostal by jméno Metoděj.) 

Buggyra
Buggyra (3236 příspěvků) 02.08.2023, 08:05:06 xxx.xxx.198.226

Jména hojným kočkám u známé se vybírají podle toho, jaké je zrovna jméno v kalendáři ten den, kdy se o tom rozhoduje (případně vedlejší den). Jsou to lidská jména, ale šlo by jistě použít i s psími.

Anonymní (neregistrovaný) 02.08.2023, 09:17:03 xxx.xxx.224.165

🙂 Žádná věda v tom nebyla.

Bylo mi 16, líbil se mi kluk Tofan Jon - Jonik

a pejsek byl tedy Niko.

Doron
Doron (1837 příspěvků) 02.08.2023, 21:51:48 xxx.xxx.11.7

U posledního štěníka jsem dala na Xerxovou a poprvé víceméně nechala původní jméno  - (E) Fram. 

Fram je navíc jméno toho naprosto výjimečnýho škuneru, kterým Nansen a Amundsen brázdili moře od severního k jižnímu pólu. A znamená to norsky “ vpřed”.

To mi přijde dost dobrý 🤣.

Sarah01
Sarah01 (1580 příspěvků) 03.08.2023, 13:20:11 xxx.xxx.162.253

Moje první fenka dostala jméno, který jsem měla pro dceru, ale narodil se kluk…..Sára. 😊

Další fenky už jména měly, byly buď z útulku nebo od prvních majitelů, kteří je nechtěli…Maggie, Rommy, Nelly. 

První PP feně říkám Julinka, protože papírový jméno se mně ani jedno nelíbilo a chovatelka jiný nepřipustila. A nikde záměrně ani neuvádím jméno CHS, protože chovatelky obou rodičů se k nám hlásit nechtějí, fena je nestandard a nemůže do chovu. Ale mně je to fuk, ať si trhnou. Julinku miluju, ona mě, na práci je šikovná a pokud to letos stihneme se přihlásit, uděláme vodky. 

Cherry a Dráček (Drago) mají oba papírový jména, jen teda u Dráčka používám českou variantu, protože byl na ni od prvních majitelů zvyklý. 

janaa
janaa (383 příspěvků) 03.08.2023, 13:24:06 xxx.xxx.174.242
Sarah01:

Moje první fenka dostala jméno, který jsem měla pro dceru, ale narodil se kluk…..Sára. 😊

Další fenky už jména měly, byly buď z útulku nebo od prvních majitelů, kteří je nechtěli…Maggie, Rommy, Nelly. 

První PP feně říkám Julinka, protože papírový jméno se mně ani jedno nelíbilo a chovatelka jiný nepřipustila. A nikde záměrně ani neuvádím jméno CHS, protože chovatelky obou rodičů se k nám hlásit nechtějí, fena je nestandard a nemůže do chovu. Ale mně je to fuk, ať si trhnou. Julinku miluju, ona mě, na práci je šikovná a pokud to letos stihneme se přihlásit, uděláme vodky. 

Cherry a Dráček (Drago) mají oba papírový jména, jen teda u Dráčka používám českou variantu, protože byl na ni od prvních majitelů zvyklý. 


Dráček je krásný. Zrovna jsem se teď bavila s lidma,co si chtějí vzít štěndo z dalšího vrhu,což tedy bude až 2025, a bude to D, tak jim říkám, s mýma magorama Drak nebo Démon😂

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (134 příspěvků) 03.08.2023, 13:45:10 xxx.xxx.153.191

Můj první pes měl vznešené jméno Ir, my mu říkali Dane nebo Danečku, druhý byl Fellini, ale přejmenovaný na Laryho. Současným bráchům jsme jména mohli vymyslet takže od s jsou to : Santana  a Solomon Kane, domácky Satan a Kejný. Zbytek byli zachráněné ztracené duše a ti už se jménem přišli 🤗

Sarah01
Sarah01 (1580 příspěvků) 03.08.2023, 13:45:54 xxx.xxx.162.253
janaa:

Dráček je krásný. Zrovna jsem se teď bavila s lidma,co si chtějí vzít štěndo z dalšího vrhu,což tedy bude až 2025, a bude to D, tak jim říkám, s mýma magorama Drak nebo Démon😂


Jo, Démon je taky krásný jméno. 👍

Já tomu svýmu říkám různě, až teď jsem přišla na to, kolík to jméno má variant…. Dráčule, Dráči, Dráčuline 😃

Semirah
Semirah (35 příspěvků) 03.08.2023, 18:54:10 xxx.xxx.49.63

Ak mal PP, tak ostalo to meno /NO Brix/, veľkému bradáčovi /knírač/ som mohla dať meno, ktoré zapísali - vrh D - tak bol Draco. Teraz máme dvoch krížencov, jeden nájdený ako šteňa na ulici presne mesiac po tom, ako zomrela moja 9 mesačná Kira /kríženec bradáča a slovenského čuvača/, tak dostal meno Kieran na jej počesť a fena z útulku - kríženec jorkšíra sa volá  Helgi /páči sa mi ženské meno Helga/. A mačky majú ruské mená: Vasilij (Vaska), Jegor, Sergej a Jevgenija (Geňa) - to sú vonkajší a tí vo vnútri: Nikolaj (Niki), Alexej (Alex), Dimitrij (Dimi), Timur a Nina.

Sardullah
Sardullah (987 příspěvků) 04.08.2023, 18:46:00 xxx.xxx.189.104

První fena NO bez PP…dostala jméno Sára, vlastně ani nevím, kdo s tím přišel, jestli manžel nebo já, ale bylo to první jméno, které bylo navrhnuto a souhlas.

Druhý pes byl afgán…Lulumba ze Zličínských luk…tomu jsme defakto nechali jméno z PP…oslovovali jsme ho Lumbo, ale časem spíše Lupínku, Lupíčku a nebo Pupíčku.

Pak přišla berbeří dvojčata a tam to byl docela boj…fenka nakonec dostala jméno stejné jako naše ovčanda…Sára. Jako ona byla ďábel od malička a tak nejdřív, kdež se mě manžel zeptal, jaký bych jí dala jméno, tak jsem rovnou řekla El chupa cabra, prý jsem blbá a pak přišel do místnosti syn a manžel se ho ptal, jaký by dal čubině jméno a on hned nezávisle na mně a bez předchozí domluvy řekl El chupa cabra…no tak jsme byli blbí oba. A u psa po dlouhých diskuzích vyhrálo jméno Jack…zbytečně, stejně jsme mu celý život říkali Mimi, Mimiňo, Mimíšku, Mimule nebo eventuelně Jácíčku a pak nějak poslední půlrok před tím než odešel za duhový most jsme plynule přešli z miminka přešli na oslovení “Dědečku”.

Další do naší rodiny přišla pyrenejka…Gaelin z Jizerského pekla…Sáru už manžel nechtěl, tak jsem navrhla jméno Terezka, Teri a pár dní jí to jméno vydrželo, ale pak začal manžel brblat, že nechce, aby se jmenovala stejně jako opice dle filmu Terezu bych kvůli žádné holce neopustil a navrhl jméno Gina a tak teda máme Ginuš. Zpětně mě mrzí, že jsem úplně zapomněla v tu chvíli na jméno Kira…to se mi moc líbí. Zvažovala jsem i jméno Freya, ale tak nějak to nesedělo k té bílé chundelaté kuličce. Za to teď, když jí tak pozoruju, tak by k ní páslo jméno Lady, protože ona je prostě madam. Když se na ní zlobím, tak jí říkám Gino Gaelíno.

No a pak přišla kavkazanda a tam už jsme opravdu měli seznam jmen a jen zkoušeli, jak to jméno bude znít jako zdrobnělina a aby to neznělo podobně jako Ginuška. Takže třeba Gira, Kira a pod. nepřipadala v úvahu, protože Giruška a Ginuška zní podobně, tak aby se to holkám nepletlo. A tak holka dostala jméno Jessie…Jessinka.

No a poslední naše psí mimčo jsme si přivezli se jménem v PP “C-Point”, tak to jsme fakty nechtěli. Mě se moc líbí psí jméno Targo…ale zase k tomu malýmu truhlíčkovi se to nehodilo.  Tam bylo jasný, že to bude nějaký lidský jméno…Kubíček, Matýsek   apod…no a vyhrál to teda Matýsek, Matěj, Matějíček.  Náš Mates byl chovatelčino protežé, resp. oblíbenec jejího syna a pracovně mu říkali Blackísku, Black, tak jsem měla takovej návrh, abychom mu to jméno prostě nechali, ale manžel nechtěl, že už je to prostě Matějíček. A tak mu teď doma zpíváme “Matěji, Matěji, proč tě holky nechtějí a tak štěkám jako hrom, ať je holek milion.” 

Pro psa se mi líbí i jméno Hagrid, ale tak nějak si neumím představit, že bych takhle volala na psa a navíc, jak bych mu normálně říkala, že?? Hagrídečku?? No to je blbost.

Jako fakty obdivuju lidi, kteří dokážou dát štěňátku nějaký drsňácký cool jméno a fakty jim závidím,  já bych taky ráda, ale nějak si furt kupuju roztomiloučká štěňátka a čím je to roztomilejší, tak tím infantilnější a zdrobnělinkovanější jména mě napadají.

Zatímco každý druhý čivavák se jmenuje Rambo a nebo Rocky, tak já jdu se svým Matějíčkem a potkáme jiného mladého berňuchu a jeho majitelka říká “Jééé, taky máte berňáčka, jakpak se jmenuje?” a já říkám “Matýsek” a ona na to “Ten náš je Cipísek”…takže asi tak…

kometa
kometa (4223 příspěvků) 04.08.2023, 19:00:51 xxx.xxx.147.163
Sardullah:

První fena NO bez PP…dostala jméno Sára, vlastně ani nevím, kdo s tím přišel, jestli manžel nebo já, ale bylo to první jméno, které bylo navrhnuto a souhlas.

Druhý pes byl afgán…Lulumba ze Zličínských luk…tomu jsme defakto nechali jméno z PP…oslovovali jsme ho Lumbo, ale časem spíše Lupínku, Lupíčku a nebo Pupíčku.

Pak přišla berbeří dvojčata a tam to byl docela boj…fenka nakonec dostala jméno stejné jako naše ovčanda…Sára. Jako ona byla ďábel od malička a tak nejdřív, kdež se mě manžel zeptal, jaký bych jí dala jméno, tak jsem rovnou řekla El chupa cabra, prý jsem blbá a pak přišel do místnosti syn a manžel se ho ptal, jaký by dal čubině jméno a on hned nezávisle na mně a bez předchozí domluvy řekl El chupa cabra…no tak jsme byli blbí oba. A u psa po dlouhých diskuzích vyhrálo jméno Jack…zbytečně, stejně jsme mu celý život říkali Mimi, Mimiňo, Mimíšku, Mimule nebo eventuelně Jácíčku a pak nějak poslední půlrok před tím než odešel za duhový most jsme plynule přešli z miminka přešli na oslovení “Dědečku”.

Další do naší rodiny přišla pyrenejka…Gaelin z Jizerského pekla…Sáru už manžel nechtěl, tak jsem navrhla jméno Terezka, Teri a pár dní jí to jméno vydrželo, ale pak začal manžel brblat, že nechce, aby se jmenovala stejně jako opice dle filmu Terezu bych kvůli žádné holce neopustil a navrhl jméno Gina a tak teda máme Ginuš. Zpětně mě mrzí, že jsem úplně zapomněla v tu chvíli na jméno Kira…to se mi moc líbí. Zvažovala jsem i jméno Freya, ale tak nějak to nesedělo k té bílé chundelaté kuličce. Za to teď, když jí tak pozoruju, tak by k ní páslo jméno Lady, protože ona je prostě madam. Když se na ní zlobím, tak jí říkám Gino Gaelíno.

No a pak přišla kavkazanda a tam už jsme opravdu měli seznam jmen a jen zkoušeli, jak to jméno bude znít jako zdrobnělina a aby to neznělo podobně jako Ginuška. Takže třeba Gira, Kira a pod. nepřipadala v úvahu, protože Giruška a Ginuška zní podobně, tak aby se to holkám nepletlo. A tak holka dostala jméno Jessie…Jessinka.

No a poslední naše psí mimčo jsme si přivezli se jménem v PP “C-Point”, tak to jsme fakty nechtěli. Mě se moc líbí psí jméno Targo…ale zase k tomu malýmu truhlíčkovi se to nehodilo.  Tam bylo jasný, že to bude nějaký lidský jméno…Kubíček, Matýsek   apod…no a vyhrál to teda Matýsek, Matěj, Matějíček.  Náš Mates byl chovatelčino protežé, resp. oblíbenec jejího syna a pracovně mu říkali Blackísku, Black, tak jsem měla takovej návrh, abychom mu to jméno prostě nechali, ale manžel nechtěl, že už je to prostě Matějíček. A tak mu teď doma zpíváme “Matěji, Matěji, proč tě holky nechtějí a tak štěkám jako hrom, ať je holek milion.” 

Pro psa se mi líbí i jméno Hagrid, ale tak nějak si neumím představit, že bych takhle volala na psa a navíc, jak bych mu normálně říkala, že?? Hagrídečku?? No to je blbost.

Jako fakty obdivuju lidi, kteří dokážou dát štěňátku nějaký drsňácký cool jméno a fakty jim závidím,  já bych taky ráda, ale nějak si furt kupuju roztomiloučká štěňátka a čím je to roztomilejší, tak tím infantilnější a zdrobnělinkovanější jména mě napadají.

Zatímco každý druhý čivavák se jmenuje Rambo a nebo Rocky, tak já jdu se svým Matějíčkem a potkáme jiného mladého berňuchu a jeho majitelka říká “Jééé, taky máte berňáčka, jakpak se jmenuje?” a já říkám “Matýsek” a ona na to “Ten náš je Cipísek”…takže asi tak…


Zde přispívající aluska (jezevčíci) má taky Cipíska - koně, 750 kg? Alčo, když tak mě oprav.🙂

Lenocka
Lenocka (120 příspěvků) 04.08.2023, 23:38:28 xxx.xxx.42.185

Noo já děsně chtěla Draka…a v jistých ohledech opravdu drak je a není to úplně jednoduchý. Občas si říkám, zda to zvládneme a vychováme z něj rozumného psa, aktuálně má 14měsíců a je horká hlava.

A přestože se jmenuje El Drago, výjimečně mu řekneme Drak, většinou je Piškůtek nebo Bobík ☺️

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.