Aktuálně: 4 542 inzerátů178 318 diskuzních příspěvků17 807 uživatelů

Žihadlo od vosy

Doron
Doron (1919 příspěvků) 05.08.2023, 02:33:10 xxx.xxx.162.36

Dneska asi v šest odpoledne jsem dostala do ruky  pigáro od vosy, píchla mě úplně bezdůvodně, potvora.

Neměla jsem na to skoro žádnou reakci. Ale teď, asi po osmi hodinách, mě začala ruka bolet takovou silnou tupou bolestí , cítím to hlavně v kloubech od ramena po prsty na rukou , žihadlo byl  těsně nad zápěstím.

Místo vpichu je hodně horký, ale ne jen trochu oteklý. 

Co to kurňa je? Nemáte někdo zkušenost prosím?

kometa
kometa (4424 příspěvků) 05.08.2023, 08:17:26 xxx.xxx.147.163
Doron:

Dneska asi v šest odpoledne jsem dostala do ruky  pigáro od vosy, píchla mě úplně bezdůvodně, potvora.

Neměla jsem na to skoro žádnou reakci. Ale teď, asi po osmi hodinách, mě začala ruka bolet takovou silnou tupou bolestí , cítím to hlavně v kloubech od ramena po prsty na rukou , žihadlo byl  těsně nad zápěstím.

Místo vpichu je hodně horký, ale ne jen trochu oteklý. 

Co to kurňa je? Nemáte někdo zkušenost prosím?


Vypadá na mírnou alergickou reakci. Upřímně, nevím, jestli bych plašila s pohotovostí. Ale úplně normální to není.

Já zažila pár žihadel od včel i vos, ale takhle to neprobíhalo. Maximálně bolest v místě vpichu.

Doron
Doron (1919 příspěvků) 05.08.2023, 09:00:42 xxx.xxx.162.36

Na pohotovost určitě nepůjdu, nemám čas a chuť čekat třeba osm hodin v Motole 😅.

Kdyby to byla alergická reakce, neměla by nastoupit hned? Není to skoro oteklý, ale celá ruka bolí. Většinou žihadla snáším dobře…

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 05.08.2023, 09:43:20 xxx.xxx.119.6

Doron, zažila jsem nejen já ale i pár známých + i u psa pozdější projevy i se zvracením, zimnicí u někoho i průjem. Co zkusit volně prodejný lék na alergii? Tak asi je možný vše

Držím palce, ať je líp.

Fikovnice
Fikovnice (4578 příspěvků) 05.08.2023, 09:49:50 xxx.xxx.62.239
Doron:

Na pohotovost určitě nepůjdu, nemám čas a chuť čekat třeba osm hodin v Motole 😅.

Kdyby to byla alergická reakce, neměla by nastoupit hned? Není to skoro oteklý, ale celá ruka bolí. Většinou žihadla snáším dobře…


Co sis na to dávala?

Obklady s cibulí mi v minulosti celkem dost pomáhaly. A jak píšou holky, kup si nějakej Zyrtec (nebo něco podobného) a 1 tbl. bych vzala. Podle efektu pak další.

Rapotačka (neregistrovaný) 05.08.2023, 10:02:22 xxx.xxx.224.165

Vloni jsem taky po letech jedno dostala, nejsem až tak choulostivá,

ale fakt mě překvapilo, jak to bolelo - minimálně týden.

Doron
Doron (1919 příspěvků) 05.08.2023, 10:27:28 xxx.xxx.103.229

Děkuju moc za rady, jsem si teď něco na alergii vzala, takovou modrozelenou pilulku mi dal kamarád😊.

Mám pocit, že mi to rozjelo autoimunitní reakci, je to jako revmatická bolest v kloubech celý PRAVÝ😠 ruky. Jsem pěkně naštvaná !

Ale aspoň dneska nemusím nic dělat 😅.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 06.08.2023, 07:11:50 xxx.xxx.119.6

Doron, jak jste na tom? 

Fikovnice
Fikovnice (4578 příspěvků) 06.08.2023, 17:40:04 xxx.xxx.61.200
Doron:

Děkuju moc za rady, jsem si teď něco na alergii vzala, takovou modrozelenou pilulku mi dal kamarád😊.

Mám pocit, že mi to rozjelo autoimunitní reakci, je to jako revmatická bolest v kloubech celý PRAVÝ😠 ruky. Jsem pěkně naštvaná !

Ale aspoň dneska nemusím nic dělat 😅.


Hele, tak s tím radši zajdi k dr.

Už to trvá nějak dlouho…😕

Já jeden rok dostala asi 3 žihadla naráz a byla to taky strašlivá bolest, navíc otok jak blázen. Ale já jsem alergik a byla to 3 žihadla najednou.

Na Tvém místě bych radši, obzvl. při Tvém podezření na autoimunitu, k dr. zašla.

Doron
Doron (1919 příspěvků) 06.08.2023, 21:44:39 xxx.xxx.24.252

Moc děkuju za starost 🥰.

Už je to mnohem lepší, už mě bolí jenom klouby prstů. Ta ranka po žihadle zhnisala, tak jsem si to musela operovat 😅. Nějaká divná potvora to byla…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.