Aktuálně: 4 587 inzerátů178 046 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

kotwasser, koncová voda

Verun
Verun (748 příspěvků) 06.08.2023, 11:48:54 xxx.xxx.220.12

Ták, jsem u konce svého bádání …máme doufám po problému. 

….koncová voda snad tuším od podzima-psala jsem na ifauně, nic strašného, lehký potůček někdy špric(špinavý ocas, pipina, mezinoží, konec deky v zimě…) 

Vyzkoušela jsem snad všecko, psyllium, čistý humac natur, probiotika(jen tak něco nesežere, takže habibi ne, mikroby ne, gastroakut ano, ale ne v plné dávce🙄 ), zuby, odčervit,  todle seno ne, todle jo, trochu senáže, bylinky(chmel, máta, meduňka) nedávat řezanku-že by vředy, omezit stres-siť pryč, fyzio, boty na předky- slabé chodidlo ….a ve finále stačilo u nás nedávat do krmení lněné výlisky,😂, které krmím kontinuálně furt, cca 150g-plecháček na den, rozděleno na dvě dávky. Nedávám týden a zadel je čistá, tak snad to vydrží….no a co s těma 20kg lněných? 🤪

kometa
kometa (4408 příspěvků) 06.08.2023, 18:11:37 xxx.xxx.147.163
Verun:

Ták, jsem u konce svého bádání …máme doufám po problému. 

….koncová voda snad tuším od podzima-psala jsem na ifauně, nic strašného, lehký potůček někdy špric(špinavý ocas, pipina, mezinoží, konec deky v zimě…) 

Vyzkoušela jsem snad všecko, psyllium, čistý humac natur, probiotika(jen tak něco nesežere, takže habibi ne, mikroby ne, gastroakut ano, ale ne v plné dávce🙄 ), zuby, odčervit,  todle seno ne, todle jo, trochu senáže, bylinky(chmel, máta, meduňka) nedávat řezanku-že by vředy, omezit stres-siť pryč, fyzio, boty na předky- slabé chodidlo ….a ve finále stačilo u nás nedávat do krmení lněné výlisky,😂, které krmím kontinuálně furt, cca 150g-plecháček na den, rozděleno na dvě dávky. Nedávám týden a zadel je čistá, tak snad to vydrží….no a co s těma 20kg lněných? 🤪


Někomu darovat?

HelaS
HelaS (75 příspěvků) 07.08.2023, 01:26:40 xxx.xxx.116.228

Já bych výlisky klidně brala. Moje kobylka na konečníkovou vodu trpí celej rok… pomohlo jen cosi z Eqáče na to. A jen po tu dobu, co to brala; pak to zas jelo ☹️
Lněné výlisky žere taky - v době línání - ale žádnou souvislost jsem nevysledovala.
Asi je to dost individuální…
Od září jí začnu dávat minerálku s ftalátem selenu, jestli to píšu dobře. Uvidíme, jestli to není tím. Jinak - u nás je, jako skoro všude, půda na selen chudá, seno máme většinou vlastní, tož není co řešit. Už jsme si (s kobylkou syna, kříženkou QH) prošli i tím hororem myopatie (to byla u Orlíka), takže něco maličko o tom vím a hlasuju pro prevenci.  Ovšem co to udělá s konečníkovou vodou, teprv uvidím.

Verun
Verun (748 příspěvků) 07.08.2023, 09:38:45 xxx.xxx.220.12
HelaS:

Já bych výlisky klidně brala. Moje kobylka na konečníkovou vodu trpí celej rok… pomohlo jen cosi z Eqáče na to. A jen po tu dobu, co to brala; pak to zas jelo ☹️
Lněné výlisky žere taky - v době línání - ale žádnou souvislost jsem nevysledovala.
Asi je to dost individuální…
Od září jí začnu dávat minerálku s ftalátem selenu, jestli to píšu dobře. Uvidíme, jestli to není tím. Jinak - u nás je, jako skoro všude, půda na selen chudá, seno máme většinou vlastní, tož není co řešit. Už jsme si (s kobylkou syna, kříženkou QH) prošli i tím hororem myopatie (to byla u Orlíka), takže něco maličko o tom vím a hlasuju pro prevenci.  Ovšem co to udělá s konečníkovou vodou, teprv uvidím.


ftalát a chelát , najděte rozdíl…😎

dáváte jiný tuk? olej? 

já  mám pocit, že jsem to někde četla o tom lnu, tak jsem to zkusila, přitom vetka mi radila(když už jsem zoufalá chtěla ATB , že třeba nějaká brebera) raději  vařit lněné semínko…

a taky prej někomu pomohlo :

https://www.anpario.com/portfolio/health-performance/orego-stim-powder/

u nás by se dalo použít  oregano od Dromy?

Dobromysl obecná - oregano granule 1 kg - Dromy.cz

Verun
Verun (748 příspěvků) 07.08.2023, 09:54:10 xxx.xxx.220.12
Buggyra:

Verun, držím palce, ať je to vyřešené! Jestli to do zimy bude dobré, tak věřím, že máte vyhráno 🙂


zkusím s výliskama pauzu a pak to znova zkusím , dávat jen na dobu přelínávání aby chuděra náhodou nezhubla…😂 …máma má pocit, že toho má teď v kyblíčku málo…🙄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.