Aktuálně: 4 772 inzerátů176 281 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Vakcinace kuřat

Věžička
Věžička (18 příspěvků) 08.08.2023, 07:34:12 xxx.xxx.120.35

Jaká je nejlepší  vakcinace pro kuřata? Mám nasazeno 17 vajec pod dvěma kvočnama a očekávám líhnutí. Dočetla jsem se jen o Livacox C a T.  Očkovací látka se dává buď do vody nebo na potravu. Jakou máte zkušenost? C nebo T? Jak pohlídat, aby si všechna kuřata vakcínu vzala? Děkuji za rady

zvedavec
zvedavec (231 příspěvků) 08.08.2023, 09:23:10 xxx.xxx.187.54

Moja skúsenosť s očkovaním proti kokcidióze: 

Liahla som viackrát pod kvočkou a ani raz kuriatka - bez očkovacej látky - neochoreli. Čítala som, že také kuriatka sa pod kvočkou prirodzene imunizujú. (Je to pravda?)

Prvé kuriatka, keď som začínala chov,  boli liahnuté v liahni, kúpila som ich malé, ale tie problémy mali. Veterinár mi zaobstaral Sulfacox. 

Doplním otázky: 

  • Je to naozaj potrebné, ak liahnem pod kvočkou, očkovať proti kokcidióze? 
  • Skade vziať očkovaciu látku pre tak malé množstvo kuriat? Veterinár, na ktorého som sa kedysi obrátila, ma odmietol, lebo by musel objednať očkovaciu látku v oveľa väčšom množstve, ako som potrebovala.  
kometa
kometa (4319 příspěvků) 08.08.2023, 09:51:12 xxx.xxx.147.163
Věžička:

Jaká je nejlepší  vakcinace pro kuřata? Mám nasazeno 17 vajec pod dvěma kvočnama a očekávám líhnutí. Dočetla jsem se jen o Livacox C a T.  Očkovací látka se dává buď do vody nebo na potravu. Jakou máte zkušenost? C nebo T? Jak pohlídat, aby si všechna kuřata vakcínu vzala? Děkuji za rady


V malochovu netřeba vakcinovat. Důležitá je zoohygiena.

acher
acher (670 příspěvků) 08.08.2023, 10:02:24 xxx.xxx.222.196

Máme kuřata pod kvočnou skoro každoročně a nikdy jsme je neočkovali.Jednou jsme měli kuřata z líhně,ta začala asi okolo měsíce být divná.Dávala jsem jim do vody a vždy večer do zobáku Emanox,  po pár dnech se srovnala a dál už jim nic nebylo.

ančovička
ančovička (863 příspěvků) 08.08.2023, 11:18:58 xxx.xxx.120.100
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 08.08.2023, 10:02:24

Ta líheň na zdravi kurat vubec vliv nemá.. já líhnu výjimečně pod kvočnou,jinak všechno v líhni..žádný rozdíl ve zdravotním stavu nevidím, neočkuji..jak píše kometa, je to všechno o zoohygieně..

Věžička
Věžička (18 příspěvků) 08.08.2023, 13:41:04 xxx.xxx.25.26

Moc vám všem děkuji, máma taky lihla vždy v lihni a nikdy neočkovala. Pod kvočnou to je všechno jinak a je to krásný.  Musím ale dát velký pozor na predátory. Na zahradě máme lasičku, užovku. A klasicky kočky od sousedů, který k nám chodí na hryzce a kuna se tam určitě taky najde.

Teď jsem dávala kvocny nazobat ven a pod jednou už jsou 2 mrnousové. 20.den. Taky tam hned za chvíli mazala zpátky. Obě jsou skvělé kvocny druh-forverky. Vychované od 10 dnů v obýváku, protože bylo tenkrát chladne jaro a protože jsem praštěná. Prej… mějte se krásně ať se vám daří. 

ančovička
ančovička (863 příspěvků) 08.08.2023, 16:16:44 xxx.xxx.120.100

Vůbec nejste praštěná 😀,jste zodpovědná k těm křehkým tvorečkům😉…já mám momentálně 14 denní kurata ještě v kuchyni a doteď byla kurata pod žárovkou,jak bylo potřeba 😀..🐥🐥🐥.. děkuji a ať se daří i vám 🐥🐥🐥


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.