Aktuálně: 4 853 inzerátů175 031 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

prosba

orionka
orionka (531 příspěvků) 24.08.2023, 09:43:56 xxx.xxx.82.160

co největší zisk pokud možno bez práce.

Tak to si může myslet jen ten, kdo žádná štěňata neodchoval. Tím nemyslím vás! Ale majitele feny, který shání “ženicha”, aby si poňuňal štěňátka. Protože, když přepočítá přes hodiny, zničené zařízení bytu……atd. Je zisk velice pofidérní. Nepočítám odchov ve stodole, ale tam je to jasná prasárna.

Anonymní (neregistrovaný) 24.08.2023, 09:46:00 xxx.xxx.164.121
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 24.08.2023, 08:09:47

Pokud i bez PP dělají vyšetření, no, dobrá, ačkoli dvě otázky. Znají i předky psů a tudíž i možnost spojit nevhodné jedince a pak, kam takový chov cílí? Protože pochybuji, že vyšetření dělají i kupci štěňat.

A stejně většina lidí ani neví, co by měli vůbec vyšetřovat. V našem, jinak zdravém, plemeni je dědičná choroba, smrtelná. Ty co mají štěňata bez PP, o tom vůbec netuší a veselé množí jakékoli jedince. Pak se diví.

Nejsem proti psům bez PP, taky jsem pár měla, ale v současné době bych do toho nešla. Jen PP, nebo křížence z útulku, nebo špatných podmínek.

balu
balu (1564 příspěvků) 24.08.2023, 09:51:19 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 24.08.2023, 09:36:53

Fajn, neuchovním, protože poměry v klubu, protože byrokracie, kterou nejsem ochotna podstoupit, a další výmluvy množitelů psů bez PP. Pořád ale nevím, PROČ množí, když nemohou nijak ovlivnit úroveň chovu, tedy jedinců. Jediné vysvětlení je, že na tom vydělají. I přes mnohdy náročnost odchovu, zničený byt a zplundrovanou zahradu. Jinak mi to nedává smysl. 

Sarah01
Sarah01 (1583 příspěvků) 24.08.2023, 09:52:46 xxx.xxx.11.197
Leithian:

Budes se divit ale ja takovy znam dva. A jejich psiska pp psy strci do kapsy zdravim. Vizualem tak nastejno. A v pp chovu je tech prasaren taky dost. A ano. Jasne ze kladik mnozka je hnuj. Ale ne mazdej je mnozak pro prachy a je fuk jestli pp nebo ne


Já u našeho plemena neznám takovýho nikoho. Netvrdím, že zdraví může u některýho bezpapírovýho GR vyjít, ale je to sázka do loterie a já bych do ní po zkušenostech už nešla. Nehledě na to, že pokud člověk nezná rodokmen feny nebo psa, tak vlastně vůbec neví, co na sebe pouští a to se ta matka i štěňata můžou mít jak v bavlnce a spát třeba na gauči. A pokud PP mají, tak vždycky se nabízí otázka, proč nebyli uchovněni, když (aspoň u GR) je k tomu potřeba úplný minimum. U nás kluby nehážou členům klacky pod nohy, aby jim to uchovnění znemožnili. 

assil
assil (1527 příspěvků) 24.08.2023, 09:54:21 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 24.08.2023, 09:46:00

Ono ve valný většině případů je to tak, že jde o PP psy, které si člověk pořídí na PP chov, zažila jsem i, že si lidi pořídí psa i fenu, absolvuje vyšetření a pak mu na bonitaci pes do chovu neprojde, stačí jeden ze dvou, žejo, a proč jezdit krýt uchovněnou fenu jinam když mám doma psa, tak mrská bezpapíráky a hájí to byrokracií a a bije se v prsa jak je zodpovědný, že má i ty vyšetření.

balu
balu (1564 příspěvků) 24.08.2023, 09:57:27 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 24.08.2023, 09:54:21

A dělá to proč? Z lásky k plemenu? Ne! Pro prachy. Protože je příjemné, že si psi na sebe takto aspoň něco vydělají - podle intenzity krytí, klidně každé hárání, když je to bez PP, tak to nikdo nehlídá a neuhlídá, i kdyby chtěl.

Sarah01
Sarah01 (1583 příspěvků) 24.08.2023, 10:18:30 xxx.xxx.11.197
orionka:

co největší zisk pokud možno bez práce.

Tak to si může myslet jen ten, kdo žádná štěňata neodchoval. Tím nemyslím vás! Ale majitele feny, který shání “ženicha”, aby si poňuňal štěňátka. Protože, když přepočítá přes hodiny, zničené zařízení bytu……atd. Je zisk velice pofidérní. Nepočítám odchov ve stodole, ale tam je to jasná prasárna.


Měla jsem štěňata loni, 11 kousků a prodávala jsem je za 30 tis., jedno bylo se slevou za 20 tis., jedno za 25 tis., takže suma sumárum 315 tis. Cca 100 tis. jsem dala hned, to jsem ještě žádný peníze ze štěňat neměla…zjištění progesteronu u feny 2x, poplatek za krytí, zjištění gravidity, vyšetření po porodu, pořízení porodní bedny, ohrádky, jednorázových i pratelných podložek, misek, flašek na dokrmování, umělého mlíčka, vitamínů pro fenu, dek, hraček a jiných potřeb, výbavička pro štěňata, čipování, očkování, 2x odčervení, vyřízení PP, 2x exportní, následně doplatek za vodu a elektřinu, protože se pořád pralo. Přesně to teda spočítaný nemám, všechno odhaduju, možná to bylo i víc než 100 tis. Ovšem ten zbytek jsem už zase dávno vrazila do psů a všeho kolem nich. …dva semináře na výstavní úpravu, pořízení nástrojů a potřeb, výstavy, výcviky, vyřízení šampionátů, zkoušky atd. Na FB se lidi, kteří o tom nemají ani ponětí, rádi do chovatelů trefují, že štěňata s PP jsou drahá a chovatelé si pak jezdí na drahé dovolené a kupují si drahá auta atd. Je to úplnej nesmysl. I když za tu dvouměsíční péči by si ten chovatel i tu dovču zasloužil. A to si ještě představte, že vám během těch dvou měsíců, kdy se věnujete ve dne v noci štěňatům, volají různá individua, která chtějí štěňata na splátky nebo vám rovnou řeknou, že mají na chlupy alergii a proto bude štěně zavřený v kotelně nebo štěně strašně moc chtějí a pak se před odběrem ani neobtěžují vám oznámit, že štěně letos ne. A to jsem já ještě neměla tak hrozný zkušenosti, jak třeba jedna moje známá, která vezla štěně do Rakouska a nakonec se vrátila i s ním zpátky, když poznala, co je to za lidi. Moc nevěřím tomu, že toto všechno dělá “chovatel” bez PP a že se i následně stará, jak se ta štěňata v nových rodinách mají. Já pořád dostávám fotky, některé majitele jsem i navštívila, u jiných to mám v plánu, protože všichni mě pozvali, že kdykoliv můžu přijet, některé odchovy potkávám i na výstavách a dělají mě opravdu radost. 

assil
assil (1527 příspěvků) 24.08.2023, 10:22:02 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 24.08.2023, 09:57:27

BezPP vždycky jen pro prachy, tam žádný jiný důvod není a samotřejmě ti lidi by si ty dva papíry vyřídili, kdyby to šlo, aby mohli prodávat štěňata jednou tak draho při stejných nákladech, takže to že nechtějí jsou jen kecy zakrývající jiný důvod.

PP taky dělá někdo pro prachy, ale většina, co jsem měla možnost poznat, tak že je to baví, baví je jezdit na výstavy, baví je studovat rodokmeny, baví je hledat toho nejvhodnějšího krycího psa a tak a jiní zas, že chtějí být v chovu úspěšní, chtějí vidět úspěšné odchovy, mít chovné linie a podobné věci. A to že jim to štěňata pomáhají financovat je jen příjemný bonus, všechny prachy stejně pak zase vrazí zpět do chovu.

orionka
orionka (531 příspěvků) 24.08.2023, 10:29:40 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 24.08.2023, 09:51:19

Sice to není na mě. Ale prostě představa - pohraju si se štěňátky a naše fenečka bude maminka a užije si to. A povídání, že můžou nastat komplikace, ohrozit fenu atd……"to se nás přece netýká, přece u sousedů to bylo tak krásné". Lidi jsou pitomí, stejně bezhlavě si pořídí nevhodné plemeno, je tak krásné….a pak je sežere. Někdy to může být větší motiv, než peníze. Samozřejmě, že dost lidí žene vidina zisku - “a prodávali je po 5ti tisících”.

Anonymní (neregistrovaný) 24.08.2023, 10:57:05 xxx.xxx.120.35
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 24.08.2023, 08:09:47

Tak ale tam není nic o tom, že “zakážeme nabídku štěňat bez PP”, ani to nemají v podmínkách. Podle mě tím spíš myslí, že nebudou brát PP od organizací typu IHR, co mají hodnotu cáru papíru. 

Pokud inzerujete zvíře s průkazem původu (PP), vezměte prosím na vědomí, že u psů standardně akceptujeme pouze průkaz původu FCI, případně průkaz původu vydaný jedním z oficiálních partnerů FCI. U koček standardně akceptujeme průkazy FIFe a průkazy ostatních organizací sdružených pod WCC. Průkaz původu od jiných než výše uvedených organizací můžeme po individuálním posouzení akceptovat, vyhrazujeme si ale právo na jeho odmítnutí. 
V inzerátu bude vždy uveden název chovatelské stanice a také, která organizace vystavuje PP. V případě potřeby můžete být požádáni o poskytnutí příslušné dokumentace k ověření této registrace. 
Pokud inzerujete zvíře bez PP, můžete ho umístit do kategorie příslušného plemene, není však dovoleno užití zavádějícího označení "čistokrevný". 
Jo, to slovíčko čistokrevný občas neuhlídaj, asi musí ještě poladit AI naklíčování😀, ale snaha je, to se musí nechat.

balu
balu (1564 příspěvků) 24.08.2023, 10:58:33 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 24.08.2023, 10:29:40

Lidi jsou pitomí, stejně bezhlavě si pořídí nevhodné plemeno, je tak krásné….a pak je sežere. Někdy to může být větší motiv, než peníze.

Nějak nerozumím - tohle je důvod k množení bez PP? 

Leithian
Leithian (548 příspěvků) 24.08.2023, 11:04:55 xxx.xxx.114.226
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 24.08.2023, 09:51:19

Kdybych dneska shanela no nebo rtw budumuset jit do bezpapiraku protozr mezi papiraky uz nejsou psi ppvahy a zdravi jako 20 let zpet. Jednoduchy. A smutny

Sarah01
Sarah01 (1583 příspěvků) 24.08.2023, 11:08:11 xxx.xxx.11.197
Anonymní:

Tak ale tam není nic o tom, že “zakážeme nabídku štěňat bez PP”, ani to nemají v podmínkách. Podle mě tím spíš myslí, že nebudou brát PP od organizací typu IHR, co mají hodnotu cáru papíru. 

Pokud inzerujete zvíře s průkazem původu (PP), vezměte prosím na vědomí, že u psů standardně akceptujeme pouze průkaz původu FCI, případně průkaz původu vydaný jedním z oficiálních partnerů FCI. U koček standardně akceptujeme průkazy FIFe a průkazy ostatních organizací sdružených pod WCC. Průkaz původu od jiných než výše uvedených organizací můžeme po individuálním posouzení akceptovat, vyhrazujeme si ale právo na jeho odmítnutí. 
V inzerátu bude vždy uveden název chovatelské stanice a také, která organizace vystavuje PP. V případě potřeby můžete být požádáni o poskytnutí příslušné dokumentace k ověření této registrace. 
Pokud inzerujete zvíře bez PP, můžete ho umístit do kategorie příslušného plemene, není však dovoleno užití zavádějícího označení "čistokrevný". 
Jo, to slovíčko čistokrevný občas neuhlídaj, asi musí ještě poladit AI naklíčování😀, ale snaha je, to se musí nechat.


Podmínky inzerce na webu jsem nečetla, to je pravda, ovšem když to teď tak vidím, tak to na mě působí tak, že povolí inzerci bezpapírových štěňat, aby pak měli co zachraňovat, že. Aspoň tedy nám všem paní administrátorka Šárka vysvětlovala, že zrušením diskuzního fóra a zrušením inzerce ostatních sekcí kromě psů, koček a ptáků se budou moci více věnovat ochraně těchto zvířat. Takže jsem fakt ráda, že jsem z té parodie iFauny odešla a inzerovat tam nikdy nebudu. 

Kilian
Kilian (976 příspěvků) 24.08.2023, 11:09:33 xxx:xxx.1e9e:5a5f
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 24.08.2023, 11:04:55

…to jsem netušila, že bez PP je zárukou povahy a zdraví…I když ono se tvrdí, že vořeši jsou zdraví a chytří, tak asi ano…..

megi-the-pes
megi-the-pes (2231 příspěvků) 24.08.2023, 11:09:40 xxx.xxx.61.16

Tak my z diskuzí víme něco jiného a tohle si samo sobě odporuje (a nikdy to v pořádku mít nebudou, protože jim jde jen o příjem z inzerce, nic jiného už nemají, i vet poradna zrušená, ta vet společnost ukončená a tento národ je nezajímá a lži jsou normální, tak dál nic nečekejte)

Pokud inzerujete zvíře bez PP, můžete ho umístit do kategorie příslušného plemene, není však dovoleno užití zavádějícího označení "čistokrevný".

Hehe. Spadnu smíchy.

balu
balu (1564 příspěvků) 24.08.2023, 11:13:38 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 24.08.2023, 10:57:05

Sarah, že se ifaunou ještě zabýváte. Není to zbytečné? Nic nezměníte, akorát se rozčílíte. 

Sarah01
Sarah01 (1583 příspěvků) 24.08.2023, 11:24:32 xxx.xxx.11.197
balu:

Sarah, že se ifaunou ještě zabýváte. Není to zbytečné? Nic nezměníte, akorát se rozčílíte. 


Asi máte pravdu, jen nechápu, proč zrovna tady Anonym Advocatus diaboli iFaunu obhajuje, tady na ni nejsme zvědaví.

Doron
Doron (1838 příspěvků) 24.08.2023, 11:30:23 xxx.xxx.162.126
balu:

Proč by kdo množil, kdyby na tom finančně neprofitoval, nebo dokonce tratil? 


Něco jinýho je množení, něco jinýho pes bez PP, já mezi to rovnítko nedávám.

Lidi nedělají všechno jen pro peníze. Některý lidi třeba chtějí psa po svým psu, nebo si prostě chtějí udělat psa podle svýho, jejich pes jim přijde nějak výjimečnej, chtějí si užít štěňata …

Motivace může být různá..


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.