Aktuálně: 4 855 inzerátů175 027 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

prosba

biaca
biaca (549 příspěvků) 24.08.2023, 11:35:27 xxx.xxx.47.71

Jednoduše potřebují zvýšit počet kliků (asi klesá návštěvnost, tak očekávají, že to půjdou lidé zkontrolovat.) 

Lze vidět na hodnocení na googlu nebo firmy, kde se postupně zvedá počet hvězdiček. Zrušení diskuzí, je popisováno, že není třeba jelikož diskuze probíhá na jejich facebooku. Nejlepší stránky na sehnání psa, ptáka apod. Rozhořčení uživatelů pominulo a nyní už mohou stoupat ke hvězdám. (hodnocení je počítáno průměrem, což znamená, že za chvíli budou zpět na původním hodnocení)

Sarah01
Sarah01 (1582 příspěvků) 24.08.2023, 11:44:55 xxx.xxx.11.197
Doron:

Něco jinýho je množení, něco jinýho pes bez PP, já mezi to rovnítko nedávám.

Lidi nedělají všechno jen pro peníze. Některý lidi třeba chtějí psa po svým psu, nebo si prostě chtějí udělat psa podle svýho, jejich pes jim přijde nějak výjimečnej, chtějí si užít štěňata …

Motivace může být různá..


Z takovýhoto domácího množení končí nejvíc psů v útulcích. Ok, chtějí jedno štěně po svojí úžasné fence, narodí se jich třeba 8 nebo 10, co udělají s těmi ostatními? Prodají je za těch 10 tisíc nebo i víc jedno komu a už se víc nestarají.  Z těch štěňat je třeba 5 fen a řekněme, že majitel každé feny by si taky řekl, že po té svojí úžasné holčičce chce taky štěňátka. Navíc vůbec nevědí, jak je na tom fena nebo krycí pes se zdravím. Zdraví tihle lidi vždycky komentují takhle: nikdy jí/jemu nic nebylo, nebylo třeba dělat rentgeny atd., příp. nemáme čas, nechce se nám, nemáme na to. Někdy ani nevědí, jestli jsou nebo nejsou rodiče příbuzní. Jo, kdysi jsem si říkala to, co vy a na co papíry, když na výstavy chodit nebudu, a pořídila jsem si fenku GR bez PP. Měla nemocné srdce, což jsme zjistili až v jejích cca 8 letech, doživotně brala léky, občas musela být hospitalizovaná a pobyt na veterině nesnášela. Povahově byla typický GR a vzhledově taky, štěňata nikdy neměla. Milovala jsem ji, ale o tom to není.

kometa
kometa (4226 příspěvků) 24.08.2023, 11:48:19 xxx.xxx.147.163
balu:

A dělá to proč? Z lásky k plemenu? Ne! Pro prachy. Protože je příjemné, že si psi na sebe takto aspoň něco vydělají - podle intenzity krytí, klidně každé hárání, když je to bez PP, tak to nikdo nehlídá a neuhlídá, i kdyby chtěl.


Už jsem párkrát na takový inzerát odpověděla. A reakce jsou tak nějak stejné - nesouhlasíme s praktikami klubu, tak produkujeme štěňata bez PP. Se zdravotními vyšetřeními. 

Neříkám, že je to dobře nebo špatně. Protože nevím. 

balu
balu (1564 příspěvků) 24.08.2023, 11:53:20 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 24.08.2023, 11:24:32

Nejlepší je nereagovat. Anonymy se to tu hemží, člověk ztratí přehled, který je který aspoň podle IP adresy, a když je někomu zatěžko vystupovat zde pod nickem, tak mi nestojí za pozornost. 

balu
balu (1564 příspěvků) 24.08.2023, 11:57:34 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 24.08.2023, 11:30:23

Pořád je to množení bez PP a ty pohnutky, které uvádíte, mohou být leckdy pravda, ale jsou to vlastně hlouposti a jako důvod přivedení na svět dalších x zvířat v podstatě směšné.

orionka
orionka (531 příspěvků) 24.08.2023, 12:10:52 xxx.xxx.82.160

Nejsem proti psům bez PP, taky jsem pár měla, ale v současné době bych do toho nešla. Jen PP, nebo křížence z útulku, nebo špatných podmínek.

Ještě bych se vrátila k tomuto. Ze špatných podmínek. Snad jedině zadarmo, nebo za malý, ale opravdu malý peníz. Protože když od nich štěně koupíte, vytvoříte jim prostor pro další vrh ve špatných podmínkách. Je to těžké. 

assil
assil (1526 příspěvků) 24.08.2023, 12:17:55 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 24.08.2023, 11:48:19

Jo, to je oblíbený plk a lež, kdybyste se zeptala jaké konkrétní praktiky, tak budou akorát koktat a mlžit. Je to fakt jak přes kopírák.

kometa
kometa (4226 příspěvků) 24.08.2023, 12:31:41 xxx.xxx.147.163
assil:

Jo, to je oblíbený plk a lež, kdybyste se zeptala jaké konkrétní praktiky, tak budou akorát koktat a mlžit. Je to fakt jak přes kopírák.


S některými jsem si povídala i přes telefon. A kdybych nějaké štěně/kotě opravdu chtěla, na jeho základě bych dojela i na osobní pohovor. Nebylo žádné mlžení ani koktání.

Moje zkušenost.

hmn
hmn (1040 příspěvků) 24.08.2023, 12:33:23 xxx.xxx.41.158

plemeno = PP
plemeno = PP
plemeno = PP

neboť plemeno = dědičnost, genetika

bodka

plemeno bPP je v podstatě oxymorón

a to kolem - zdraví, povahy a jánevímco je problém lidí, ne PP

kometa
kometa (4226 příspěvků) 24.08.2023, 12:39:42 xxx.xxx.147.163
hmn:

plemeno = PP
plemeno = PP
plemeno = PP

neboť plemeno = dědičnost, genetika

bodka

plemeno bPP je v podstatě oxymorón

a to kolem - zdraví, povahy a jánevímco je problém lidí, ne PP


Ano, čistokrevný pes bez PP je oxymoron. Přesně tohle ve svých odpovědích zmiňuji.

Ale když jsem tohle vlákno zakládala a vyslovila prosbu (je-li to možné) ohledně smazání inzerátu, kde hledali ženicha pro bezPP fenu, tak se do mě někteří pustili, že mi do toho nic není.

Tak nevím.

kometa
kometa (4226 příspěvků) 24.08.2023, 12:44:16 xxx.xxx.147.163
assil:

No a jaký teda konkrétně praktiky klubu jim vadily?


V prvním případě to byl landseer, který původně nebyl uznán v čistě bílé formě. A tudíž takoví jedinci nedostali PP. Teď už to údajně jde.

Ve druhém pomerian, kde chovatelé nesouhlasí s výstavami, na kterých se poměřují s ostatními plemeny špiců.

Heleďte, mně je to jedno. Jestli si někdy pořídím psa, tak to bude útulkáč. Mě jenom zajímá, co k tomu ty chovatele vede. U psů i koček. 

Většina na mé otázky stejně nereaguje. Případně mě slušně pošle do háje.

Buggyra
Buggyra (3240 příspěvků) 24.08.2023, 12:51:36 xxx.xxx.198.226

kometa: no, může vám do toho něco být, ale musíte řešit se zadavatelem inzerátu. Nikoli s majitelem webu, který poskytuje služby. Ono teda množit psy bez PP není nezákonné, takže pokud dotyčný inzerent neporušuje přímo pravidla webu, není na jakém základě mu ten inzerát smazat. Web poskytuje službu, nesmí ji poskytovat diskriminačně, i přesto, že není placená, a musí mít transparentní pravidla pro její používání.

Tož pohoršovat nad bPP chovem se můžete, ale musíte se pohoršovat vůči lidem, kteří to chovají, a ještě jen tak na morální úrovni, asi jako když já se pohoršuji nad kuřáky na veřejných prostranstvích, ale nemůžete jim jaksi upírat nějaká práva nebo tak.

balu
balu (1564 příspěvků) 24.08.2023, 12:57:29 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 24.08.2023, 12:44:16

To vám kecali - landseer čistě bílý není přípustný - standard na www.cmku.cz

BARVA: Základní barva srsti je jasně bílá s černými plotnami rozmístěnými na trupu a zádi. Krk, hruď, břicho, přední nohy od loktů dolů, zadní nohy od kolen dolů a ocas musí být bílé. Hlava je černá. Za žádoucí znak, který by se měl upevňovat chovem se považuje bílá oblast tlamy s bílou, symetrickou, nepříliš širokou lysinou, která dělí masku na dvě půlky. Stříkání v bílém podkladu, které se dosud vyskytuje, není vadou, ale je třeba je chovem omezovat.

kometa
kometa (4226 příspěvků) 24.08.2023, 13:02:11 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

kometa: no, může vám do toho něco být, ale musíte řešit se zadavatelem inzerátu. Nikoli s majitelem webu, který poskytuje služby. Ono teda množit psy bez PP není nezákonné, takže pokud dotyčný inzerent neporušuje přímo pravidla webu, není na jakém základě mu ten inzerát smazat. Web poskytuje službu, nesmí ji poskytovat diskriminačně, i přesto, že není placená, a musí mít transparentní pravidla pro její používání.

Tož pohoršovat nad bPP chovem se můžete, ale musíte se pohoršovat vůči lidem, kteří to chovají, a ještě jen tak na morální úrovni, asi jako když já se pohoršuji nad kuřáky na veřejných prostranstvích, ale nemůžete jim jaksi upírat nějaká práva nebo tak.


Však já to s nimi vždycky nejdřív řeším - viz reakce výše. A některé inzeráty tím pádem ani nenahlašuji.

Ale ty hodně křiklavé, aspoň pro mě, ano. Jako už podruhé ta mainská koťata, “čistokrevná bez PP”, kde je nepapírový i kocour, který jako MCO ani nevypadá. Zadavatel se mi neozval.

Prostě jsou mi milejší inzerenti, kteří na rovinu přiznají, že prodávají (darují) křížence.

Ale nebojte, postupně se umírňuji.

Anonymní (neregistrovaný) 24.08.2023, 13:04:42 xxx.xxx.164.121
orionka:

Nejsem proti psům bez PP, taky jsem pár měla, ale v současné době bych do toho nešla. Jen PP, nebo křížence z útulku, nebo špatných podmínek.

Ještě bych se vrátila k tomuto. Ze špatných podmínek. Snad jedině zadarmo, nebo za malý, ale opravdu malý peníz. Protože když od nich štěně koupíte, vytvoříte jim prostor pro další vrh ve špatných podmínkách. Je to těžké. 


Bylo to myšleno tak, že bych se ujala psa, který měl smůlu na majitele, štěně z množky bych si nebrala.

kometa
kometa (4226 příspěvků) 24.08.2023, 13:05:16 xxx.xxx.147.163
balu:

To vám kecali - landseer čistě bílý není přípustný - standard na www.cmku.cz

BARVA: Základní barva srsti je jasně bílá s černými plotnami rozmístěnými na trupu a zádi. Krk, hruď, břicho, přední nohy od loktů dolů, zadní nohy od kolen dolů a ocas musí být bílé. Hlava je černá. Za žádoucí znak, který by se měl upevňovat chovem se považuje bílá oblast tlamy s bílou, symetrickou, nepříliš širokou lysinou, která dělí masku na dvě půlky. Stříkání v bílém podkladu, které se dosud vyskytuje, není vadou, ale je třeba je chovem omezovat.


Tak mi paní kecala. Kdybych to štěně opravdu chtěla, tak si nejdřív něco nastuduji a pak se zeptám i tady, abych nenalítla. A než bych se někam rozjela. Vím, že podvodníci umí být přesvědčiví. Jinak by nikoho nepodvedli, že jo.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.