Aktuálně: 4 854 inzerátů175 024 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

prosba

Doron
Doron (1838 příspěvků) 24.08.2023, 13:11:55 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 24.08.2023, 11:44:55

Jj, já to ani nerozporuju, jen říkám, že pohnutkou nemusí být peníze.

Ale věřím i tomu, že někteří lidé prostě nesouhlasí s chovným trendem, kde se třeba klade větší důraz na exteriér než povahu ( a někdy i zdraví bohužel )  a dělají si to po svém. Vzpomeňme třeba, co se stalo s dobrmany, jak někde psala inspektor Pišišvor, jsou už prakticky pracovně nepoužitelní..

Vašeho plemena se to zrovna netýká, ani choďáků, které má, tuším, balu.

Poradci chovu také nemusí být vždycky kompetentní, vždyť všechna ta znetvořená kratkolebá plemena anebo NO se zrůdně zkosenou zádí vznikli pod taktovkou poradců chovu a rozhodčích, kteří je oceňovali.

Pamatuju, jak před čtyřiceti lety, měli majitelé boxerů na výstavách problém , když jejich psi měli moc dlouhý čumák. I frbulové měli ještě čumáky a nechrochtali.. 

balu
balu (1564 příspěvků) 24.08.2023, 13:13:52 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 24.08.2023, 13:05:16

Ještě dodám - i kdyby se narodilo čistě bílé štěně landseera v PP vrhu, průkaz původu dostane, ale bude označen jako nestandard. Je to stejné jako u bílých boxerů a obecně u štěňat zbarvených jinak, než připouští standard. 

kometa
kometa (4226 příspěvků) 24.08.2023, 13:14:54 xxx.xxx.147.163
Doron:

Jj, já to ani nerozporuju, jen říkám, že pohnutkou nemusí být peníze.

Ale věřím i tomu, že někteří lidé prostě nesouhlasí s chovným trendem, kde se třeba klade větší důraz na exteriér než povahu ( a někdy i zdraví bohužel )  a dělají si to po svém. Vzpomeňme třeba, co se stalo s dobrmany, jak někde psala inspektor Pišišvor, jsou už prakticky pracovně nepoužitelní..

Vašeho plemena se to zrovna netýká, ani choďáků, které má, tuším, balu.

Poradci chovu také nemusí být vždycky kompetentní, vždyť všechna ta znetvořená kratkolebá plemena anebo NO se zrůdně zkosenou zádí vznikli pod taktovkou poradců chovu a rozhodčích, kteří je oceňovali.

Pamatuju, jak před čtyřiceti lety, měli majitelé boxerů na výstavách problém , když jejich psi měli moc dlouhý čumák. I frbulové měli ještě čumáky a nechrochtali.. 


Tak nějak. Je to prostě složitý. Už jsem psala, že kamarádka si cíleně pořídila bezPP kinga španěla. Protože má čím dýchat.

balu
balu (1564 příspěvků) 24.08.2023, 13:16:31 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 24.08.2023, 13:11:55

Pro mě je to pořád absurdní - nesouhlasím s oficiálním trendem plemene, tak začnu práskat bezpapíráky? Proč? Tohle se nedá obhájit nijak. 

hmn
hmn (1040 příspěvků) 24.08.2023, 13:24:44 xxx.xxx.41.158

“Ale věřím i tomu, že někteří lidé prostě nesouhlasí s chovným trendem, kde se třeba klade větší důraz na exteriér než povahu ( a někdy i zdraví bohužel ) a dělají si to po svém”

nic nebrání chovateli s PP pod klubem dbát na povahu, zdraví i exteriér, v souladu se standardem, bez ohledu na “trend”

Doron
Doron (1838 příspěvků) 24.08.2023, 13:40:32 xxx.xxx.162.126

A Kometo, Vy možná také nemáte koně “čistého plemene”?

Koně se prověřují prací, dřív to tak bývalo i u psů.

Můj nejlepší NO byl bez PP a nebyl to žádnej oxymoron 😅 !

Vypadal jako NO, choval se jako NO a byl to skvělej pracovní pes, barvu měl takovou neatraktivní, to jo…, zdravej byl.

Nebo kavkazský pastevecký psi na Kavkaze, PP nemívají ( teda dlouho jsem tam nebyla ..)ale jsou to teda kavkazáci jak vyšitý.

Já prostě s tím PP tak radikální nejsem, záleží taky kdo to dělá a proč to dělá . Dá se k tomu přistoupit i zodpovědně.

assil
assil (1526 příspěvků) 24.08.2023, 13:54:50 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 24.08.2023, 12:44:16

PP dostanou všichni jedinci, i nestandardní, takže třeba i fialový landseer, je to prostě jen kec množitelů.

Pomeranian se na výstavách nepoměřuje s ostatními plemeny (myšleno asi rázy) špiců, každý ráz se vystavuje zvlášť, vystavuje se jen společně s trpasličím špicem, který už de fakto ani neexistuje neb byl pomeranianem už převálcován jak v chovu, tak na výstavách.

Opět jen kec množitelů.

A tak je to prostě vždycky.

A konkrétně ani ten pomeranian na výstavu nemusí, povinná není a pro chov s PP stačí doložit vyšetření patel a dojít na hoďku na bonitaci, přičemž pately se někdy vyšetřují i přímo na bonitaci, takže celé to množitelské “strašně složité uchovnění, byrokracie a požadavky klubu” zabere celkem asi tak jeden půlden.

A pak si od takového člověka, který není ochoten obětovat půlden na uchovnění kupte štěně a věřte tomu, že se o ta štěňata řádně stará.

BTW zrovna u pomíka je spíš daleko pravděpodobnější, že má nohy v háji, fontanelu a nebo je bezzubej.

kometa
kometa (4226 příspěvků) 24.08.2023, 13:55:50 xxx.xxx.147.163
Doron:

A Kometo, Vy možná také nemáte koně “čistého plemene”?

Koně se prověřují prací, dřív to tak bývalo i u psů.

Můj nejlepší NO byl bez PP a nebyl to žádnej oxymoron 😅 !

Vypadal jako NO, choval se jako NO a byl to skvělej pracovní pes, barvu měl takovou neatraktivní, to jo…, zdravej byl.

Nebo kavkazský pastevecký psi na Kavkaze, PP nemívají ( teda dlouho jsem tam nebyla ..)ale jsou to teda kavkazáci jak vyšitý.

Já prostě s tím PP tak radikální nejsem, záleží taky kdo to dělá a proč to dělá . Dá se k tomu přistoupit i zodpovědně.


A náhodou mám! KWPN zařazenou jako ČT. Čili bych ji mohla bez uzardění připustit, ale neudělám to (sklon k dermatitidám a labilní hlava). Ano, můj předchozí byl kříženec, ale valach, takže žádný zásah do chovu.

Ale já s vámi v zásadě souhlasím. U psů i u těch koní je pro mě v první řadě zajímavá povaha a pracovní výkonnost. Ale hraje se přece i na původ a exteriér. V obou případech. Nebo by teda mělo.

Ale vadí mi, co ostatním. On je čistokrevný, jenom nemá PP, protože nemám čas na výstavy (a to u některých plemen stačí jedna!)a vyřizovat papíry. A když se zeptám na zdravotní zkoušky, následuje ticho.

A ten opakovaný inzerát na mainská koťata - taky zaručeně čistokrevná. A půlce nových majitelů z toho vyrostou obyčejné micky, akorát chlupaté. Nebudou splňovat ani velikost, ani povahu. Jasně, je to problém i kupujícího, že se nechá nachytat. Ale za mě i ten prodávající podává nepřesné informace.

Sarah01
Sarah01 (1582 příspěvků) 24.08.2023, 13:56:49 xxx.xxx.11.197
Doron:

A Kometo, Vy možná také nemáte koně “čistého plemene”?

Koně se prověřují prací, dřív to tak bývalo i u psů.

Můj nejlepší NO byl bez PP a nebyl to žádnej oxymoron 😅 !

Vypadal jako NO, choval se jako NO a byl to skvělej pracovní pes, barvu měl takovou neatraktivní, to jo…, zdravej byl.

Nebo kavkazský pastevecký psi na Kavkaze, PP nemívají ( teda dlouho jsem tam nebyla ..)ale jsou to teda kavkazáci jak vyšitý.

Já prostě s tím PP tak radikální nejsem, záleží taky kdo to dělá a proč to dělá . Dá se k tomu přistoupit i zodpovědně.


Já můžu napsat totéž o svojí první feně…vypadala jako GR, chovala se jako GR, ale její příslušnost k plemeni jsem nemohla ničím prokázat. 

A jaká jste u psa dělala vyšetření, když víte stoprocentně, že byl zdravý?

hmn
hmn (1040 příspěvků) 24.08.2023, 13:58:23 xxx.xxx.41.158

“Vypadal jako NO, choval se jako NO a byl to skvělej pracovní pes, barvu měl takovou neatraktivní, to jo…, zdravej byl.”

Doron, a stejně tak víš, že ty geny, které by předal potomkům, by nesly to pravé NO ořechové? Ono jedna věc je, jak to zvíře vypadá a druhá, co má v genech - a proto plemeno = PP

o to je život, o dědičnosti, a dědičnost je zejména o tom, co bylo

kometa
kometa (4226 příspěvků) 24.08.2023, 14:00:07 xxx.xxx.147.163
hmn:

“Vypadal jako NO, choval se jako NO a byl to skvělej pracovní pes, barvu měl takovou neatraktivní, to jo…, zdravej byl.”

Doron, a stejně tak víš, že ty geny, které by předal potomkům, by nesly to pravé NO ořechové? Ono jedna věc je, jak to zvíře vypadá a druhá, co má v genech - a proto plemeno = PP

o to je život, o dědičnosti, a dědičnost je zejména o tom, co bylo


Právě! Mohlo jít o náhodný heterózní efekt, který by v dalším chovu zmizel.

I když, na druhou stranu, už by se nemusel objevit ani při opakovaném spojení stejných rodičů. Viz člověk. Ale aspoň jsou tam nějaké předpoklady.

Buggyra
Buggyra (3240 příspěvků) 24.08.2023, 14:00:57 xxx.xxx.198.226

PP dostanou všichni jedinci, i nestandardní, takže třeba i fialový landseer, je to prostě jen kec množitelů.

Jestli ono to nebylo tak, že ne že štěně bylo bílé, a proto nedostalo PP, ale že rodič je papírový, ale bílý, tedy nestandard ("ale jinak je naprosto zdravý"), a protože na něm chtějí chovat, tak jejich štěňata prostě nedostanou PP, protože je to neschválené spojení.

Samozřejmě o kecu množitelů se nepřu, pouze nastiňuji, že se věc nemusela týkat zrovna vrhu, ale  klidně rodičů.

assil
assil (1526 příspěvků) 24.08.2023, 14:04:29 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 24.08.2023, 14:00:57

Jo, to asi klidně být mohlo.

Mě osobně nevadí co ti lidi dělají, pokud to nejsou vyloženě množky týrající psy, mě vadí, že ti lidi podvádí a lžou. Kdyby na rovinu řekli, chci štěňata, prachy za štěňata a PP jsou mi ukradený a o svý psy a štěňata se řádně starám, neřeknu ani popel, ale takových lidí je naprostý minimum, většina lže jak když tiskne a prostě kupující podvádí.

megi-the-pes
megi-the-pes (2230 příspěvků) 24.08.2023, 14:19:01 xxx.xxx.61.16

“Doron, a stejně tak víš, že ty geny, které by předal potomkům, by nesly to pravé NO ořechové?”

Ví to stejně jako ti, co mají papírové vlčáky. Papír přece neříká, co se předá dětem. Co se předá, je odhad - nezávisle na ne/papíru, leda by to bylo otestované, což by Doron mohla přece udělat u jakéhokoli psa. A další se dá taky testovat, když budu mít několik generací, množit jen ty nejlepší u ovcí, je velká pravděpodobnost, že to umění předají dětem.
Pokud děti nebudou mít ty vlastnosti, tak papíry sice dostanou, ale nebudou plemeno - podle této teorie.  
A když je na množení jedinců málo, jde se do džungle, najdou se podobní psi, kteří samozřejmé rodné číslo nemají, a přidají se do plemene. Ha.
A moji psi papíry mít budou, mám stájový deník. A pak si založím nějakou tu organizaci ve Viktoriánské Anglii…
 

Landseer je zajímavá věc, tady je to plemeno, v zemi původu, co do FCI nepatří, je to jen další zbarvení Newfoundland psa. 
Takže se tady rodilo nějak moc bíločerných psů, tak se to zapsalo jako plemeno.
Tak si zapíšu další, ne, víc bílé, v čem je problém. 😀

assil
assil (1526 příspěvků) 24.08.2023, 14:52:33 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 24.08.2023, 14:19:01

Papír říká, že genotyp odpovídá fenotypu. U bezpapíráků to neplatí.

Buggyra
Buggyra (3240 příspěvků) 24.08.2023, 15:14:13 xxx.xxx.198.226
assil:

Papír říká, že genotyp odpovídá fenotypu. U bezpapíráků to neplatí.


Ještě bych teda upřesnila, že s nějakou řekněme vyšší pravděpodobností odpovídá. Nemůže odpovídat absolutně. Protože jak víme, nestandardi se prostě vyštěpují, nenaděláme nic.

kometa
kometa (4226 příspěvků) 24.08.2023, 15:30:00 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Ještě bych teda upřesnila, že s nějakou řekněme vyšší pravděpodobností odpovídá. Nemůže odpovídat absolutně. Protože jak víme, nestandardi se prostě vyštěpují, nenaděláme nic.


To je jasné, příroda se nedá nacpat do tabulek. Ale u bezPP můžeme čekat leccos, že jo. 

balu
balu (1564 příspěvků) 24.08.2023, 17:03:42 xxx.xxx.120.137
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 24.08.2023, 14:19:01

S landseerem je to trochu jinak. Je to pod FCI jiné plemeno než novofundlanďan, který je ve zbarvení černá, hnědá a černobílá. U nás černobílé chovala např. CHS Eref. Landseer má trochu jinou stavbu těla než novofundlanďan, je vyšší, na vyšších nohách a lehčí. 

Raspic
Raspic (79 příspěvků) 24.08.2023, 17:54:37 xxx.xxx.233.178

Stále dokola…. Množírny jsou a budou. A vůbec to nemá nic společného s PP, nebo bez PP. Život zvířat není jenom o papírech. Sám mám fenu s PP, ale také jsem měl už několik psů bez PP. Dvě feny bez papírů se dožily 16 a 14,5 let. Papíráci 9,11 let. O zdravotních problémech papírků ani psát nebudu. Je každého věc, jaké zvíře si pořídí ať už s papírama , nebo bez. Také jednou planuji nakrýt čubu a budou další bezpapíráci. A je mi úplně jedno, co si kdo myslí. Určitě se nebude jednat o množírnu nebo nějaké zbohatnuti!!!!!! Klidně se každý může přijet podívat, jak se má zvířata mají…….s pozdravem Štětina Petr 

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.