Aktuálně: 4 645 inzerátů177 453 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Kdy poprvé koťata

bambule
bambule (422 příspěvků) 11.08.2023, 09:18:00 xxx.xxx.234.116
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 11.08.2023, 09:11:32

Měl by jste si něco načíst o hárání feny a mrouskání kočky. Kočka se mrouska v podstatě pořád, kdežto u fen to takhle nefunguje. Mám přímo před barakem příklad toho jak to funguje. U domova důchodců ze tří koček udělali za posledních 10 let slušnou kolonii, protože oni přece nebudou chudinky kočičky kastrovat.

A k těm utulkum, spousta z nich kastruje zvířata ještě v útulku, nespoléhá na nějaký dodatek ve smlouvě. I fenky. Jednu takovou doma mám.

Zrzavci
Zrzavci (2927 příspěvků) 11.08.2023, 09:24:13 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 11.08.2023, 09:11:32

Také by mě zajímal prostý názor na toto - nekastrovaný kocour - vadí, nekastrovaný pes - nevadí, nesterilizovaná kočka - vadí, nesterilizovaná fena - nevadí.

Myslím, že to není vadí-nevadí. Kdyby se dala kočka/kocour uhlídat stejně dobře jako pes - zodpovědnému majiteli pes neutíká - nebylo by nutné kastrovat ani ty kočky/kocoury. Možná nebylo, to možná píšu proto, že právě - kočka, která se mrouská furt dokola, to posléze odnese zdravotně. Jestli jsem to tehdy dobře pochopila, neb nejsem v kočkách tak sběhlá. Já sama za sebe, kdyby to šlo, tak kočky taky nebudu kastrovat, enemže ono to bohužel nejde.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 11.08.2023, 09:24:21 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Že to není vymahatelné? Tak to poté nerozumím proč to ty útulky tak mají. To by tedy neměli ani nárok mi zvíře odebrat kvůli porušení smlouvy. Smutné, že je to možné. Pak to poté se mohou chovatelé rozčilovat a nadávat pouze sobě, komu to své šlechtěné zvíře prodali. Sami si tak vytvářejí konkurenci na trhu a dovolují, aby se dál jejich výtvory množily. Je to pouze o tom, co dovolili.

Také by mě zajímal prostý názor na toto - nekastrovaný kocour - vadí, nekastrovaný pes - nevadí, nesterilizovaná kočka - vadí, nesterilizovaná fena - nevadí. Přitom vrhnou stejný počet mladých, stejně tak je to váže se zdravotními problémy, stejně tak jim to pudově ovládá chování. Proč by psi neměli vadit, ale kočky ano? Vždyť i pes může utéct a běžet za fenou stejně jako kocour za kočkou. A to nemluvím o škodách, které pes může způsobit, když se chce k feně dostat.

Nejsem chovatel, jenom člověk, který nad tím pouze uvažuje. Já třeba zvíře s PP nikdy neměla a ani po něm neprahnu. Spokojím se s vesnickou mickou a vořechem, které beru jako ty unikátnější.


Mají, ale je to opravdu právně nevymahatelné.

Kočky a feny se vesměs kastrují, ne sterilizují, co vím. A proč je mezi nimi rozdíl? No, protože fenu si zodpovědný majitel ohlídá. Venkovní kočku nelze. A s domácí nekastrovanou se stejně žít nedá. Nehledě na zdravotní problémy, které jí hrozí.

Anonymní (neregistrovaný) 11.08.2023, 09:24:54 xxx.xxx.168.147

Fena hará dvakrát do roka, někdy třikrát. Jak se to liší od kočky, která může mít dvakrát až třikrát ročně koťata?

U útulků ocekávám, že dospělí psi a kočky jsou již kastrovaní. Mluvím o koťatech a štěnatech, které nejsou a ve smlouvě je podmínka kastrace. Tedy podle příspěvku výše není vymahatelná, takže defacto, na co to tam je?

kometa
kometa (4388 příspěvků) 11.08.2023, 09:25:13 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Také by mě zajímal prostý názor na toto - nekastrovaný kocour - vadí, nekastrovaný pes - nevadí, nesterilizovaná kočka - vadí, nesterilizovaná fena - nevadí.

Myslím, že to není vadí-nevadí. Kdyby se dala kočka/kocour uhlídat stejně dobře jako pes - zodpovědnému majiteli pes neutíká - nebylo by nutné kastrovat ani ty kočky/kocoury. Možná nebylo, to možná píšu proto, že právě - kočka, která se mrouská furt dokola, to posléze odnese zdravotně. Jestli jsem to tehdy dobře pochopila, neb nejsem v kočkách tak sběhlá. Já sama za sebe, kdyby to šlo, tak kočky taky nebudu kastrovat, enemže ono to bohužel nejde.


Jsme se shodly.

Xerxova
Xerxova (799 příspěvků) 11.08.2023, 09:27:40 xxx.xxx.82.28

protože spousta lidí (včetně vás) si myslí, že kastrovat musí, když to ve smlouvě podepsali… Spousta pak splní, co slíbila - a tak jsou nakonec spokojení všichni. 

kometa
kometa (4388 příspěvků) 11.08.2023, 09:28:24 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Fena hará dvakrát do roka, někdy třikrát. Jak se to liší od kočky, která může mít dvakrát až třikrát ročně koťata?

U útulků ocekávám, že dospělí psi a kočky jsou již kastrovaní. Mluvím o koťatech a štěnatech, které nejsou a ve smlouvě je podmínka kastrace. Tedy podle příspěvku výše není vymahatelná, takže defacto, na co to tam je?


Nijak. Jde o to, že fena se dá ohlídat. Venkovní kočka ne. A tak vznikají nechtěná koťata, o kterých jsem tu už psala.

Jenom tak. Slušný člověk dodrží. Ti ostatní ne.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 11.08.2023, 09:29:44 xxx.xxx.147.163
Xerxova:

protože spousta lidí (včetně vás) si myslí, že kastrovat musí, když to ve smlouvě podepsali… Spousta pak splní, co slíbila - a tak jsou nakonec spokojení všichni. 


Taky jsme se shodly.

Anonymní (neregistrovaný) 11.08.2023, 09:30:39 xxx.xxx.168.147

Samozřejmě, že si zodpovědný chovatel fenu ohlídá, ale má to taky své nasledky. Mému známému pes vyškrábal dveře v bytě kvůli feně. Má ho mít kastrovaného a byl by klid. Stejně tak nekastrovaná fena, která se volně na vodítku prochází ulicemi a psi se mohou zbláznit. Nedávno jsem byla svědkem nehody, kdy psa, cítícího fenu, srazila dodávka. Oklepal se a kulhající běžel dál. No není už tohle důkazem, že kastrace by měla být na místě u obou těchto zvířat?

Anonymní (neregistrovaný) 11.08.2023, 09:34:36 xxx.xxx.168.147

Prostě jak píšete, je to lidech. Pro mě je to i o chovatelích, co dopustí. Každá mince má dvě strany a házet vinu pouze na kupující je stejně nespravedlivé, jako házet vinu pouze na chovatele. Kdo chce dál množit šlechtěné kočky a a psy, tak to udělá. Je však smutné, že to zákon, i přes smlouvu, dovoluje.

hmn
hmn (1053 příspěvků) 11.08.2023, 09:37:21 xxx.xxx.106.106

“Takže zde diskutující, můžete se pohoršovat nad dalším množením čehokoli, co není ze stanice nebo s PP, ale původní chovatelé si za to můžou sami.”

ne, původní chovatelé za to nemůžou, viníci jsou ti, kteří odchovávají bPP (pokud se bavíme o šlechtěných plemenech)

jinak ty úvahy jsou poněkud podivné, kočka opravdu není pes……ještě editnu, po přečtení posledního příspěvku od Anonyma - ty úvahy jsou ještě podivnější, než podivné……😎

bambule
bambule (422 příspěvků) 11.08.2023, 09:37:56 xxx.xxx.234.116
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 11.08.2023, 09:30:39

A není to spíš o majitelích těch zvířat? Jestliže mám psa co uteče za hravou fenou a způsobí škodu, pak ji jako majitel musím uhradit… a psa líp zabezpečit proti útěku, pokud nedokážu ovládat psa tak aby mi nezdrhl venku za fenkou (zveri atd) tak na to slouží vodítko. 

kometa
kometa (4388 příspěvků) 11.08.2023, 09:41:15 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Samozřejmě, že si zodpovědný chovatel fenu ohlídá, ale má to taky své nasledky. Mému známému pes vyškrábal dveře v bytě kvůli feně. Má ho mít kastrovaného a byl by klid. Stejně tak nekastrovaná fena, která se volně na vodítku prochází ulicemi a psi se mohou zbláznit. Nedávno jsem byla svědkem nehody, kdy psa, cítícího fenu, srazila dodávka. Oklepal se a kulhající běžel dál. No není už tohle důkazem, že kastrace by měla být na místě u obou těchto zvířat?


Ne.

Psi se dají vychovat (hřebci se taky na závodech pohybují v blízkosti říjících se klisen a fungují) a mít na vodítku. Pokud nestačí, stejně bych zkusila nejdřív chemickou kastraci.

bambule
bambule (422 příspěvků) 11.08.2023, 09:43:34 xxx.xxx.234.116

Jinak ano i kočka mrouska 2x do roka, ale pokud nezabřezne tak nejpozději do 8-mi tydnů se mrouska znovu. Proto se kočky kastrují, protože nepřetržité mrouskání vyčerpává organismus. 

Zrzavci
Zrzavci (2927 příspěvků) 11.08.2023, 09:45:27 xxx.xxx.226.6

Pro mě je to i o chovatelích, co dopustí.

No……. když ono je to těžké. kastrovat mladičké zvíře je vůbec to nejhorší co může být. Vybrat nového majitele bezchybně taky nejde, vždy bude procento, kdy se seknete. Takže stojíte mezi dvěma ohýnky. Kdyby budoucí majitelé byli všichni zodpovědní a nebylo to o tom, že se musíte bát, že váš odchov skončí jako stroj na potomstvo, nebudete muset kastrovat -tedy páchat něco velmi špatného, což ranná kastrace je. Chovatel moc šancí totiž nemá, to mu křivdíte. A to píšu, jako někdo, kdo neodchoval ani blechu. (zaplaťnadbůch)

Kilian
Kilian (1014 příspěvků) 11.08.2023, 09:47:06 xxx:xxx.d681:7748
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 11.08.2023, 07:42:25

…..tak já měla smlouvu na kocoura i kočku s PP, že budu kastrovat az prijde čas….a u psa podmínku že nebudu kryt a vystavovat….a nezlobte se, kasteaci u koťat beru jako prasárnu, ale když jsem tady četla, že někdo  koupil kocoura sPP a nekastrovaneho pouštěl ven a obdobně by to asi dopadlo s opačným pohlavím, tak se chovatelům koček opravdu už nedivím i když hrubě nesouhlasím a kastrovane kotě bych si prostě nevzala….

Xerxova
Xerxova (799 příspěvků) 11.08.2023, 09:47:30 xxx.xxx.82.28
Anonymní:

Samozřejmě, že si zodpovědný chovatel fenu ohlídá, ale má to taky své nasledky. Mému známému pes vyškrábal dveře v bytě kvůli feně. Má ho mít kastrovaného a byl by klid. Stejně tak nekastrovaná fena, která se volně na vodítku prochází ulicemi a psi se mohou zbláznit. Nedávno jsem byla svědkem nehody, kdy psa, cítícího fenu, srazila dodávka. Oklepal se a kulhající běžel dál. No není už tohle důkazem, že kastrace by měla být na místě u obou těchto zvířat?


víte, že kastrovaná fenka je poměrně často inkontinentní? Umíte si představit inkontinentní dogu? Proč kastrovat, když si své zvíře ohlídám. 

Proč kastrovat zdravého psa? Seberu mu hormonální rovnováhu, když ho vykastruji brzy, změním mu osobnost, nenechám ho dospět?? Pes je zvíře, které se snadno dá vychovat, do procesu rozmnožování se nezapojí (a nevadí mu to - i u divokých psů a vlků se rozmnožuje zpravidla jen alfapár - ostatní členové smečky mají celoživotní smůlu). Psů tuláků je málo - a zase - jejich majitelé by stejně nekastrovali, neb jsou jim ukradení…

přiznám se, že téma kastrace je u mě teď hodně aktuální… Můj ne zcela dospělý pes má cysty na prostatě a řeším nejlepší variantu z těch blbých… A zdravotní důvody jsou u mě jediné, kde má kastrace u psů své místo

Kilian
Kilian (1014 příspěvků) 11.08.2023, 09:52:18 xxx:xxx.e0ce:a6bb
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 11.08.2023, 09:47:30

…sousedka nechala vykastrovat na radu veta ani ne půl roční fenku maleho pkemene…ten by měl vrátit diplom…no a moc se diví, že je to vlastně pořád stěně v tom negativním slova smyslu….a to jsem ji to vysvětlila a stejně poslechla toho řezníka…

Anonymní (neregistrovaný) 11.08.2023, 09:59:54 xxx.xxx.168.147

Že je moje úvaha podivná? Spíše je jiná než u zdejšich diskutujících. To však neznamená, že nemůže být správná.  Ale kdo zapříčinil to bPP? Chovatelé, kteří si neuhlídali svůj chov a prodali svůj výtvor do špatných rukou. Že to není právně vymahatelné je bordel. Divím se, že kvůli tomuhle se už dávno nelobbuje. 

Upřímně pokud dokážete psa vychovat tak, aby u harájící feny nehnul ani brvou, tak to klobouk dolů. Většina to nedokáže a ani nezvládne. Je to přeci stále zvíře.

Zrzavci
Zrzavci (2927 příspěvků) 11.08.2023, 10:09:03 xxx.xxx.226.6
Anonymní:

Že je moje úvaha podivná? Spíše je jiná než u zdejšich diskutujících. To však neznamená, že nemůže být správná.  Ale kdo zapříčinil to bPP? Chovatelé, kteří si neuhlídali svůj chov a prodali svůj výtvor do špatných rukou. Že to není právně vymahatelné je bordel. Divím se, že kvůli tomuhle se už dávno nelobbuje. 

Upřímně pokud dokážete psa vychovat tak, aby u harájící feny nehnul ani brvou, tak to klobouk dolů. Většina to nedokáže a ani nezvládne. Je to přeci stále zvíře.


Tak já bych se ráda zeptala na návod, jak bezchybně vždy na sto procent vybrat ty správné majitele. Mluvím teď o zodpovědných chovatelích, kteří mají o své odchovy zájem. Protože i tady se prostě můžete splést, někoho špatně odhadnout, můžete se snažit jak chcete a někdy se prostě spletete. Věřím, že i zdejší chovatelé mají min. jednu zkušenost, kdy si říkali joo tihle budou supr a pak jim v tom lepším případě skončilo štěně doma. V tom horším třeba tak, že nový majitel sice pojede papírový chov, ale už mu třeba na výběru majitelů nebude tak záležet, nebo nebude mít takový odhad.  A už tu máte cestičku, přes to, že Vy jste se snažil - neb ten nový majitel, pak prodá zvíře někomu, kdo už ten množitel je.

Ano mám své psy vždy tak vychované, že u háravé feny fungují - měli je totiž i doma. Teď v současnosti je fena ze zdravotních důvodů-pyometra - již kastrována, ale do té doby sedm let prostě byli spolu, stejně tak předchozí dvojice. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.