Aktuálně: 4 646 inzerátů177 467 diskuzních příspěvků17 794 uživatelů

Kdy poprvé koťata

kometa
kometa (4388 příspěvků) 11.08.2023, 10:36:12 xxx.xxx.147.163
bambule:

Jinak ano i kočka mrouska 2x do roka, ale pokud nezabřezne tak nejpozději do 8-mi tydnů se mrouska znovu. Proto se kočky kastrují, protože nepřetržité mrouskání vyčerpává organismus. 


Kočky se nám přesunuly z kategorie diestrických do polyestrických. Neboli mrouskají se každé 3 týdny. Jako většina samic domácích a hospodářských zvířat.

Vyčerpání organismu souvisí s něčím jiným.

kometa
kometa (4388 příspěvků) 11.08.2023, 10:48:11 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Kometa: pouze nad tímto problemem přemýšlím. Za kastraci mimin nestojím, ale když vám mladičký kocour (4 měsíce) občůrává stěny, tak zvažujete mladičkou kastraci. Není to můj případ. Já kocoura memám.

Takže zde diskutující, můžete se pohoršovat nad dalším množením čehokoli, co není ze stanice nebo s PP, ale původní chovatelé si za to můžou sami. Toť můj názor.


U značkujícího kocoura je to něco jiného. I když už ve čtyřech měsících? Se mi nějak nezdá.

Já všechny své kocoury (nyní čtvrtý a pátý) nechala vykastrovat. Ale dřív, než ve 8 měsících to nebylo.

A jak si za to původní majitelé můžou sami? Že nedokážou poznat, který budoucí páníček je solidní a který ne?

kometa
kometa (4388 příspěvků) 11.08.2023, 10:51:22 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Že je moje úvaha podivná? Spíše je jiná než u zdejšich diskutujících. To však neznamená, že nemůže být správná.  Ale kdo zapříčinil to bPP? Chovatelé, kteří si neuhlídali svůj chov a prodali svůj výtvor do špatných rukou. Že to není právně vymahatelné je bordel. Divím se, že kvůli tomuhle se už dávno nelobbuje. 

Upřímně pokud dokážete psa vychovat tak, aby u harájící feny nehnul ani brvou, tak to klobouk dolů. Většina to nedokáže a ani nezvládne. Je to přeci stále zvíře.


Když se dá vychovat 600kg hřebec, tak proč ne pes? Navíc, jak psala Xerxova, u psů je to v zásadě přirozené. A vlastně i u jiných samců. K “lizu” se v přírodě dostane jen ten nejschopnější a nejlepší.

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 11.08.2023, 10:57:17 xxx.xxx.104.252

Když pominu vše ostatní, tak nekastrovaný kocour/nekastrovaná kočka dle mého laického pohledu mnohem více trpí i psychicky, než nekastrovaný pes/nekastrovaná fena. Vnímám to tak, že přestože pes i kočka jsou domestikovaná zvířata, v kočce stále zůstalo více té divokosti a pudovosti či jak to nazvat… Ale jak říkám, je to pouze můj názor laika…Kastrovaná zvířata (kočky) mi však připadala vždy mnohem více v pohodě než nekastrovaná, u psů jsem ten rozdíl nikdy až tak nevnímala. 

kometa
kometa (4388 příspěvků) 11.08.2023, 11:05:32 xxx.xxx.147.163
kocoura219:

Když pominu vše ostatní, tak nekastrovaný kocour/nekastrovaná kočka dle mého laického pohledu mnohem více trpí i psychicky, než nekastrovaný pes/nekastrovaná fena. Vnímám to tak, že přestože pes i kočka jsou domestikovaná zvířata, v kočce stále zůstalo více té divokosti a pudovosti či jak to nazvat… Ale jak říkám, je to pouze můj názor laika…Kastrovaná zvířata (kočky) mi však připadala vždy mnohem více v pohodě než nekastrovaná, u psů jsem ten rozdíl nikdy až tak nevnímala. 


Oni úplně netrpí, ale…

Nekastrovaný kocour si venku "užije, akorát že průměrná délka života je výrazně kratší. Takže trpí fyzicky. Doma jsou jenom kocouři kastrovaní (jinak si neumím představit s nimi bydlet). Ti domácí chovní vesměs obývají samostatnou místnost, lépe domeček s voliérou. A taky si užijí.

U těch kastrovaných koček souhlasím. S domácí nekastrovanou se taky moc žít nedá + zdravotní problémy. I ty venkovní jsou po kastraci spokojenější, když nemusí řešit opakované březosti a péči o koťata. Pomíjím, že takové zabřezávají ještě jako dorostenky a podle toho taky vypadají. Tady je bonus psychický i fyzický. 

kocoura219
kocoura219 (134 příspěvků) 11.08.2023, 11:43:12 xxx.xxx.104.252
kometa:

Oni úplně netrpí, ale…

Nekastrovaný kocour si venku "užije, akorát že průměrná délka života je výrazně kratší. Takže trpí fyzicky. Doma jsou jenom kocouři kastrovaní (jinak si neumím představit s nimi bydlet). Ti domácí chovní vesměs obývají samostatnou místnost, lépe domeček s voliérou. A taky si užijí.

U těch kastrovaných koček souhlasím. S domácí nekastrovanou se taky moc žít nedá + zdravotní problémy. I ty venkovní jsou po kastraci spokojenější, když nemusí řešit opakované březosti a péči o koťata. Pomíjím, že takové zabřezávají ještě jako dorostenky a podle toho taky vypadají. Tady je bonus psychický i fyzický. 


A nestresuje se nekastrovaný kocour více kvůli teritoriu než kocour kastrovaný? 

kometa
kometa (4388 příspěvků) 11.08.2023, 11:46:22 xxx.xxx.147.163
kocoura219:

A nestresuje se nekastrovaný kocour více kvůli teritoriu než kocour kastrovaný? 


To ano. Pravda, já to zahrnula nepřesně mezi to fyzické utrpení. Že se nekastrovaný kocour víc pere, víc toulá a tím pádem snáz přijde k úrazu (auta , psi, myslivci).

lesnizinka
lesnizinka (1619 příspěvků) 11.08.2023, 17:46:04 xxx.xxx.61.230

Úvaha, že za nezodpovědné páníčky může chovatel je opravdu podivná. Jak si dotyčná představuje tu lustraci budoucích páníčků, to by mě teda zajímalo. I tady si často počtu úvahu: no tak kastrovat nemusíte, smlouvu dodržet nemusíte, nikdo vás nedonutí, nikdo to neohlídá. Nejsem chovatelka, ale všechna zvířata jsem měla papírová, jak psy tak kočky. U posledního kocoura taky byla ve smlouvě podmínka brzké kastrace, já jsem chovatelce řekla rovnou, že jí nechci lhát, ale spíš jak v těch 8 měsících ho určitě kastrovat nebudu, protože s rannou kastrací nesouhlasím. Nakonec souhlasila možná, že jsem vypadala důvěryhodně, i když jsme si jen telefonovaly, nikdy mě neviděla. Pro mě neexistuje možnost, že něco slíbím a nedodržím(pokud to není něco, na co zapomenu, hlava děravá) jsem v tomto prostě zásadová. 

U psů takové podmínky nebyly, ale všechny nabídky ke krytí Berrym, jsem okamžitě odmítala s tím, že není chovný, uchovněný. I když měl parametry šampiona. 

Leithian
Leithian (580 příspěvků) 11.08.2023, 18:28:33 xxx.xxx.52.123
Odpověď na příspěvek uživatele Arziska z 11.08.2023, 08:59:19

A ted mi reknete proc papirovy kocky stojej takovej ranec.kdyz chce clovek chovnouje to drazsijak pomici a to u beznejsich plemen. Bezna odppved chovatelu. Nechci konkurenci. Pritom testy vicemene zadny nebo jen zakladni, vystavy bejt nemusej. A presne kvuli tomuhle nez resit ze kocka stoji vic jak auto lidi berou bezpapiraky. Ony ty sileny podminky ve smlouve odradi dost lidi zbytek se na ne vykasle. A jiny radsi sezenou bez pp. Atsi chovatele sahnou do svedomi. Az to u nich bude jak v chovu psu pak se da resit dal. Zatim na tom tezce rejzujou.

Leithian
Leithian (580 příspěvků) 11.08.2023, 18:38:16 xxx.xxx.52.123

Priklad. Budu si chtit koupit britku. Proc kdyz nebudu chtit kastrovat si musim koupit kocku za 45 tis idealne s tunou dalsich podminek (jakoze kryt jen kocoury schvalenymi chovatelem, kotata prodavat pouze kastrovana na mazlika a jen za hranice a jen pres nej). Ktera bude mit fip a felv. Misto toho naprosto stejneho zvirete vypadajiciho uplne stejne kde pri navsteve pomazlim maminu (u chovatele ne neb kocka ve voliere pred lidma zaleze) se stejnymi testy, vymazlene, a za 8/minovou cenu?

A proto jsou bez pp. U psu ten rozdil tak markantni neni a u koni jeste mensi. Kocickari si v tomhle za to proste muzou sami. Nic proti. Nemam nic proti rozdilu chovneho zvirete oproti mazlickarskemu ale u kocek kde to urcuje chovatel nikoliv na zaklade kvalit zvirete a kriterii ale dle toho jak se mu chce. A rozdil je extremni. Je to proste o nicem.

Jeste ze kocky nemame a mit nebudem.

Zlaty papousci,kone a tera havet

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 11.08.2023, 19:41:45 xxx.xxx.20.32
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 11.08.2023, 18:28:33

Nevím, kolik stojí Britky, ale u sibirek se cena za mazlika pohybuje kolem 15000, něco stojí krytí, testy žádné povinné nejsou, ale já(nejenom já, ale i spousty chovateů ) dělám Fiv, Felv, HCM, Pkd, PKdef, krevní skupinu, streptokok, giardie a to samé vyžaduju od kocoura. Testy dělám opakovaně a od kocoury taky nechci 5 let staré, až na tu krevní skupinu, ta se nemění 

Kilian
Kilian (1014 příspěvků) 12.08.2023, 08:21:36 xxx:xxx.e0ce:a6bb
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 11.08.2023, 18:38:16

..kam to chodíte…já jsem sháněla kocourka ragdolla s PP na nazlika, byla jsem ve třech domácnostech, kde je chovali..kočky vymazlené, volně žijící s rodinou…stejně pak s kockou tohoto plemene, tam jsem tedy byla jenom v této domácnosti…netvrdím, že to nemůže být, ale v takové chodce bych prostě nekupovala….kocour a o dva roky později kočka s PP s výstavním předpoklady stali 10 000 s jedinou podmínkou, že budu časem kastrovat…

biaca
biaca (588 příspěvků) 12.08.2023, 08:32:54 xxx:xxx.c214:5155

Já musím říct, že cena je orientační. Alespoň jak sleduji u bengálu byl za dva roky nesmírný nárust ceny. Starší kocour mě stál 13 tis., a druhý o rok později také, ale myslím si, že ta cena byla symbolická - jelikož chovatelka věděla, že jde malý do dobrých podmínek. Nyní alespoň jak jsem koukala se bengálská kočka na mazlíka z rodinného prostředí prodává 20 tis a více. Chovná kočka stojí kolem 40 tis. (ano jsou k sehnání i levnější, ale při bližším zkoumání zjistíte, že se jedná o max. polovenkovní chov) 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.