Aktuálně: 4 779 inzerátů176 346 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Nové slepice - začátečník

Anonymní (neregistrovaný) 11.08.2023, 12:42:43 xxx.xxx.255.149

Brzy si přivezeme domů naše první mále hejno pěti slepic. Protože jsme "panelákové děti" nemámě žádné zkušenosti s chovem drůbeže a tak studujeme dostupnou literaturu a ptáme se. V odborných knihách se nikdo nevěnuje tomu, jak postupovat, aby si naše slepičky ve svém novém kurníku a výběhu brzy zvykly. Někdo nám radil, že první den nemáme kuřice vůbec pouštět z kurníku. Je to správné ?

list
list (563 příspěvků) 11.08.2023, 13:21:26 xxx.xxx.201.134

Jj, klidně je nechte den zavřené v kurníku s krmivem a vodou, samozřejmě, aby si přivykly, ale stejně asi budete muset z počátku večer do výběhu a všechny do kurníku nahnat. Ale to jen párkrát, než to všechny pochopí 😉

J.A. (neregistrovaný) 11.08.2023, 19:22:39 xxx.xxx.62.140

Ja mam slepicky v chlive. Kdyz byli prvni, nechala jsem je 3 dny zavrene v chlive, aby pochopily, kde maji vodu, kde maji zrni a kde maji misto pro spanek a citili se tam bezpecne a tudiz se tam chtely vracet. Pak jsem jim otevrela dvirka a stejne trvalo nekolik dni, i 7, nez vylezli ven nebo ke dverim….nakonec se osmelily, nic jsem nehrotila,nevyhazovala je ven nasilim a odvdecily se mi tim, ze kdyz uz vylezly, vecer moc dobre vedely, kam patri a zadne nahaneni se nekonalo. S kazdymi dalsimi uz jen den zavreni, protoze se mohly opicit a stejne jim trvalo taky, nez vylezly. Zadne nahaneni se nastesti nekonalo. Nevim ale, jake mate zazemi. My mame veliky chliv, tezko byste nechavala nekolik slepic zavrene nekolik dni v metr na dva metry kurniku. Zaklad je proste misto, kde se budou citit bezpecne (hlavne v noci), misto, kde nebude prset a budou tam mit zrni a piti. Vice asi stejne nevymyslite pro zacatek. Stejne budou ze startu nesmele a vydesene, i kdyby chodili na zlate podlaze🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.