Aktuálně: 4 584 inzerátů178 035 diskuzních příspěvků17 800 uživatelů

Překážky na Velké pardubické

Sobík (neregistrovaný) 12.08.2023, 10:38:24 xxx.xxx.65.74

Dobrý den, věděk by někdo jak jsou vysoké a dlouhé překážky na Velké pardubické. Ta nejvyšší a nejdelší? A jestli by někdo vědět jak vysoké a dlouhé byly ty překážky dřív protože jak známo se v posledních letech čím dál více zmenšují. Není to škoda, čekal bych že koni budou čím dál trénovanější s mnohem lepší výživou, tak dokáží překonávat větší překážky než dříve ne ?

kometa
kometa (4408 příspěvků) 12.08.2023, 13:51:54 xxx.xxx.147.163
Sobík:

Dobrý den, věděk by někdo jak jsou vysoké a dlouhé překážky na Velké pardubické. Ta nejvyšší a nejdelší? A jestli by někdo vědět jak vysoké a dlouhé byly ty překážky dřív protože jak známo se v posledních letech čím dál více zmenšují. Není to škoda, čekal bych že koni budou čím dál trénovanější s mnohem lepší výživou, tak dokáží překonávat větší překážky než dříve ne ?


Ochranáři. Pamatuji, že jeden rok jich  vběhla přímo na dráhu celá horda. Před koně. “Skvělý” nápad! Jezdci museli přibrzdit, tím koně ztratili rychlost před nájezdem a na následující překážce jich dost popadalo.

Leithian
Leithian (581 příspěvků) 12.08.2023, 14:01:53 xxx.xxx.59.118
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 12.08.2023, 13:51:54

Jo to Železník jel o 5ty vítězství. Jinak prekazky jsou lehci, dostih rychlejsi a kone skacou cim dal tim hur. Bejvaly to hezci pohledy. 

Arbora
Arbora (316 příspěvků) 13.08.2023, 14:45:16 xxx:xxx.881e:d77d
Leithian:

Jo to Železník jel o 5ty vítězství. Jinak prekazky jsou lehci, dostih rychlejsi a kone skacou cim dal tim hur. Bejvaly to hezci pohledy. 


Ktoré konrétne, napríklad tie, kde sa vyčerpané kone topia vo vodnej priekope? 

Anonymní (neregistrovaný) 13.08.2023, 15:28:30 xxx:xxx.a97b:fb0e

Tak vysoké, aby si aspoň desetina koní zlámala nohy nebo zaváhala. Drama musí být. Lehce za hranicí fyziologických schopností zvířat. Co kostra unese.

Vlasta (neregistrovaný) 13.08.2023, 16:11:05 xxx.xxx.86.225
Sobík:

Dobrý den, věděk by někdo jak jsou vysoké a dlouhé překážky na Velké pardubické. Ta nejvyšší a nejdelší? A jestli by někdo vědět jak vysoké a dlouhé byly ty překážky dřív protože jak známo se v posledních letech čím dál více zmenšují. Není to škoda, čekal bych že koni budou čím dál trénovanější s mnohem lepší výživou, tak dokáží překonávat větší překážky než dříve ne ?


A nechceš si Sobíku jít na Psychu?

Co je pěkného na tom, že si kůň zlomí vaz, nebo nohu?

Ty by jsi asi, kdyby byla veřejná poprava na náměstí, byl v první řadě.

Už je jiná doba a Ted" se snažíme zvířata takových akcí ušetřit.

Bohužel pardubická je závod hloupých, ale bohatých. A bohužel je sponzoruji, třeba( Generali Česká pojišťovna  daší)

Chce to čas, než to zakážou.

Podobné je F1 a Malboro❌

kometa
kometa (4408 příspěvků) 13.08.2023, 16:33:29 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Tak vysoké, aby si aspoň desetina koní zlámala nohy nebo zaváhala. Drama musí být. Lehce za hranicí fyziologických schopností zvířat. Co kostra unese.


Jasně, majitelé vrážejí do koní desetitisíce měsíčně, aby je pak v dostihu nechali zabít. Fatální případy se počítají v jednotkách procent, rozhodně to není desetina.

Mimochodem, vím o třech utracených koních, všichni si zlomili nohu ve výběhu. A tuším, že se to “podařilo” i inkriminovanému Železníkovi.

Arbora
Arbora (316 příspěvků) 13.08.2023, 17:05:07 xxx:xxx.881e:d77d
kometa:

Jasně, majitelé vrážejí do koní desetitisíce měsíčně, aby je pak v dostihu nechali zabít. Fatální případy se počítají v jednotkách procent, rozhodně to není desetina.

Mimochodem, vím o třech utracených koních, všichni si zlomili nohu ve výběhu. A tuším, že se to “podařilo” i inkriminovanému Železníkovi.


Do štatistík sa ale nedostanú kone, ktoré “iba schromli”, alebo boli utratené doma. Za mňa každá jedna úprava prekážok, aby boli bezpečnejšie-menšie priekopy, lepšie doskokové hrany, čitateľnejšie prekážky, sú len dobre. A to vravím ako dostihový fanúšik. 

Vlasta (neregistrovaný) 13.08.2023, 17:06:50 xxx.xxx.86.225

No jo Tetičko,

Jenomže vy to vidíte jinak. Majitelé vrážejí do koní desetitisíce měsíčně.   No nevím kolik. Ale jste o pár nul vedle.

Nicméně jsem neviděl na Nově, že by se nepřiživily na nějaké nepříznivé zprávě, co se stalo na dostizích. Trochu si myslím . že na to lidí čekají.

A taky jsem nemyslel jenom koně.

Počkáme na reakci Sobíka 

Sobík (neregistrovaný) 13.08.2023, 18:18:24 xxx.xxx.65.74
Odpověď na příspěvek uživatele Vlasta z 13.08.2023, 16:11:05

Nechci jít na psychinu. Já nikde ani nepsal, že je něco pěkného na zlomeném vazu. Ale je to proti všeobecnému trendu. V lidských sportech se hranice posouvají dopředu, bežci jsou stále rychlejší a skáčou stále dál a výš a u koní že by to bylo obráceně, když genetika jde dopředu a výživa taky? To je to, co mě na tom zaráží.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 13.08.2023, 18:23:10 xxx.xxx.147.163
Vlasta:

No jo Tetičko,

Jenomže vy to vidíte jinak. Majitelé vrážejí do koní desetitisíce měsíčně.   No nevím kolik. Ale jste o pár nul vedle.

Nicméně jsem neviděl na Nově, že by se nepřiživily na nějaké nepříznivé zprávě, co se stalo na dostizích. Trochu si myslím . že na to lidí čekají.

A taky jsem nemyslel jenom koně.

Počkáme na reakci Sobíka 


Vy nevíte, kolik. Ale víte, že jsem o pár nul vedle. To mi přijde zajímavé.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 13.08.2023, 18:26:16 xxx.xxx.147.163
Sobík:

Nechci jít na psychinu. Já nikde ani nepsal, že je něco pěkného na zlomeném vazu. Ale je to proti všeobecnému trendu. V lidských sportech se hranice posouvají dopředu, bežci jsou stále rychlejší a skáčou stále dál a výš a u koní že by to bylo obráceně, když genetika jde dopředu a výživa taky? To je to, co mě na tom zaráží.


Však jsem psala - protože ochranáři. A navíc, zrovna u těch koní jsou i jiné vlastnosti než rychlost  a schopnost skákat. Teda do závodů je to samozřejmě důležité, ale třeba ovladatelnost taky. A to pak ocení jezdec, který si vyřazeného dostiháka koupí. Nebo toho, který není dost dobrý od začátku.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 13.08.2023, 18:27:17 xxx.xxx.147.163
Sobík:

Nechci jít na psychinu. Já nikde ani nepsal, že je něco pěkného na zlomeném vazu. Ale je to proti všeobecnému trendu. V lidských sportech se hranice posouvají dopředu, bežci jsou stále rychlejší a skáčou stále dál a výš a u koní že by to bylo obráceně, když genetika jde dopředu a výživa taky? To je to, co mě na tom zaráží.


Vlasty si nevšímejte. To je takový provokatér.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 13.08.2023, 18:30:09 xxx.xxx.147.163
Vlasta:

A nechceš si Sobíku jít na Psychu?

Co je pěkného na tom, že si kůň zlomí vaz, nebo nohu?

Ty by jsi asi, kdyby byla veřejná poprava na náměstí, byl v první řadě.

Už je jiná doba a Ted" se snažíme zvířata takových akcí ušetřit.

Bohužel pardubická je závod hloupých, ale bohatých. A bohužel je sponzoruji, třeba( Generali Česká pojišťovna  daší)

Chce to čas, než to zakážou.

Podobné je F1 a Malboro❌


A pak půjdou všichni tihle koně do salámu. Nemyslím, že to bude zrovna výhra.

Vlasta (neregistrovaný) 13.08.2023, 18:33:20 xxx.xxx.86.225

V lidských sportech se hranice posouvají dopředu, bežci jsou stále rychlejší a skáčou stále dál a výš

ale to není pravda. Koukněte se  např. na našeho Emilka. A mnoha dalších.  A to ještě nebyl doping.

Mě je šumák, když se nějaký trouba zabije v moto,  horolezectví  nebo letadle. Nevím ale, proč se k lidskému adrenalinu používají zvířata. 

Je to mimo mé pochopení 

kometa
kometa (4408 příspěvků) 13.08.2023, 18:36:41 xxx.xxx.147.163
Vlasta:

V lidských sportech se hranice posouvají dopředu, bežci jsou stále rychlejší a skáčou stále dál a výš

ale to není pravda. Koukněte se  např. na našeho Emilka. A mnoha dalších.  A to ještě nebyl doping.

Mě je šumák, když se nějaký trouba zabije v moto,  horolezectví  nebo letadle. Nevím ale, proč se k lidskému adrenalinu používají zvířata. 

Je to mimo mé pochopení 


Viz výše. Bez dostihů ztratí chov plnokrevných koní smysl. A nebudou ani jiná plemena. A spousta lidí přijde o práci.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 13.08.2023, 18:40:42 xxx.xxx.147.163
Arbora:

Do štatistík sa ale nedostanú kone, ktoré “iba schromli”, alebo boli utratené doma. Za mňa každá jedna úprava prekážok, aby boli bezpečnejšie-menšie priekopy, lepšie doskokové hrany, čitateľnejšie prekážky, sú len dobre. A to vravím ako dostihový fanúšik. 


O tom žádná.

Leithian
Leithian (581 příspěvků) 13.08.2023, 20:47:53 xxx.xxx.52.123
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 13.08.2023, 18:40:42

Jednodusi prekazky, kone co neumej poradne skakat, mensi respekt vetsi rychlost. Urazu furt stejne. Jen driv behalo vic koni nez ted tak to bylo vic videt.

Horsana
Horsana (650 příspěvků) 14.08.2023, 18:06:32 xxx.xxx.40.140
Leithian:

Jednodusi prekazky, kone co neumej poradne skakat, mensi respekt vetsi rychlost. Urazu furt stejne. Jen driv behalo vic koni nez ted tak to bylo vic videt.


Úrazov na Veľkej je stále rovnako?

Tak to som nepostrehla, mám na mysli samozrejme smrťáky (utratení na dráhe/klinike), do zákulisia nevidím.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.