Aktuálně: 4 854 inzerátů175 023 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Plavací vesta pro psa

Doron
Doron (1838 příspěvků) 14.08.2023, 23:20:34 xxx.xxx.23.220

Prosím pěkně, neměli byste tip na nějakou dobrou profi plavací ( záchrannou) vestu pro psa ?

Můj nejstarší Gučák je vášnivý plavec, ale je takový hubený a přitom těžký, samý sval, nemá na sobě gram tuku ( podobá se asi nejvíc stafíkovi). Někdy se mu stává, že mu dojdou síly a pravděpodobně energie a prostě klesá ke dnu. Začne se mu zanořovat hlava, vždycky se po mě ohlédne a já musím přispěchat, jednou rukou ho nadzvihávat pod hrudníkem a plavat ke břehu jen jednou rukou, je to otrava, v klidu si nezaplavu☹️. 

Obyč vesty na sucháče mu blbě sedí, nedá se to pořádně nastavit, co je mu okolo hrudníku, je zase moc dlouhé, má takovou atypickou postavu…

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 15.08.2023, 06:39:53 xxx.xxx.235.72

mám doma tu největší Hurtu. Nikdy nepoužitou… Koupila jsem ji Nightovi, který byl sice dobrý a nadšený plavec, ale bála jsem se, aby v moři nepřecenil síly. Měli jsme s sebou vnoučata, a bála jsem se, že když budeme hlídat děti a člun… že by to mohl pes přepísknout.

Nepřepískl, člun nehonil, klidně se někdy sám cachtal na mělčině (byli jsme na takzvané Robinsonské dovolené, kdy jsme měli sami pro sebe samotu se vstupem do moře) a vestu na sobě neměl. A o rok později (výjimečně jsme byli na stejném místě, neb nás uchvátilo) se už do vesty přes obrovský hrudník ani nevešel.

nechcete hurtu ?? S výraznou slevou ?? Ale nevím, jestli by Gučákovi seděla - doze je nakonec malá

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 15.08.2023, 07:20:52 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 14.08.2023, 23:20:34

škoda, že tu není MarcelaMax ta by myslím poradila. Jestli jste na FB, tak byste ji tam mohla někde najít (jak ji najít, to ale nevím, já tam nejsem, počítám ale, že někdo zdejší ji tam určitě někde už potkal)

Doron
Doron (1838 příspěvků) 15.08.2023, 09:31:40 xxx.xxx.23.220
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 15.08.2023, 06:39:53

Jé, děkuju.. Ta největší by byla Gučovi asi velká, on váží jen pětadvacet kilo...

Ale Dorouš má pětatřicet a Framík ( ten můj novej briardek), bude mít v budoucnu tak pětačtyřicet určitě.

Já asi koupím vesty pro všechny, ráda plavu daleko a těch osm let s Gučákem ve mně vytvořilo takovou plavací nejistotu 🤣. Už si prostě se psem po boku v klidu nezaplavu..

Tož já se kouknu na ty rozměry a když tak bych Vaši nabídku ráda využila 👍!

Doron
Doron (1838 příspěvků) 15.08.2023, 09:33:17 xxx.xxx.23.220
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 15.08.2023, 07:20:52

Taky na FB právě nejsem.. Děcka mě přihlásili, ale neumím s tím zacházet 😅.

Arziska
Arziska (88 příspěvků) 15.08.2023, 09:40:14 xxx.xxx.201.243

Volila bych Ruffwear nebo Nonstop. Jsou opravdu kvalitní a psa ve vodě opravdu podrží.  Ideální ji vyzkoušet, aby opravdu seděla jak má. Nejlépe si zajet do Brna Mushgo, pokud to mate daleko, dělají i výjezdy. Při nejhorším to s nimi zkonzultovat po telefonu, jsou tam opravdu odborníci. 

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 15.08.2023, 09:55:45 xxx.xxx.226.6
Doron:

Taky na FB právě nejsem.. Děcka mě přihlásili, ale neumím s tím zacházet 😅.


No přesně za tohle bych Ifaunu poslala do pekla! Za to, že to všechno zmizelo, šmejdi jedni, sem se zas vztekla. No třeba někdo odsud s Marcelou v kontaktu je a mohl by ji sem nasměrovat, pokud by měla čas. 

Doron
Doron (1838 příspěvků) 15.08.2023, 10:57:58 xxx.xxx.23.220
Arziska:

Volila bych Ruffwear nebo Nonstop. Jsou opravdu kvalitní a psa ve vodě opravdu podrží.  Ideální ji vyzkoušet, aby opravdu seděla jak má. Nejlépe si zajet do Brna Mushgo, pokud to mate daleko, dělají i výjezdy. Při nejhorším to s nimi zkonzultovat po telefonu, jsou tam opravdu odborníci. 


Děkuju🙂! 

Ty značky jsem vůbec neznala.

Doron
Doron (1838 příspěvků) 15.08.2023, 17:44:09 xxx.xxx.23.220

Mockrát děkuju, Gučovi i Doroušovi by to bylo dlouhý. Píšou, že má být do dvou třetin trupu, Guč by to měl až k ocasu, Doroušovi by tam zbývalo deset centimetrů😔.

Vy tedy máte obříka 😅. Můžu se zeptat, jaké na míry?

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 15.08.2023, 18:00:21 xxx.xxx.235.72
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 15.08.2023, 17:44:09

na výšku má v kohoutku 84 cm, obvod hrudníku přesně metr (a bude hůř, až se zcela dodělá), délka zad je něco přes 80 cm… Zcela průměrný dogák, nic moc velkého (Night měl bonitační výšku 89cm)

Lily
Lily (163 příspěvků) 15.08.2023, 22:31:05 xxx:xxx.377c:5cb9

Vestu doporučuju, můj se bez ní topil a teď nadšeně chce i do bazénu. 

Já mám NonStop a je skvělý, vypadá opravdu kvalitně. Měl na sobě i Ruffwear, ale přišla mi na něj hrozně robustní. NonStop mu seděl lépe. Měla jsem obavy, jestli bude nadnášet, ale nadnáší tak akorát. 

Jinak ano. Vesta by měla sedět do cca dvou třetin. Plus karabina by neměla vadit kloubu a celkově ideálně by měl mít kloub volný k pohybu. 

Taky doporučuju MushGo. Teď jednou do Prahy. Měli ještě nějaké volné termíny. 🙂  

Doron
Doron (1838 příspěvků) 15.08.2023, 23:22:25 xxx.xxx.23.220
Lily:

Vestu doporučuju, můj se bez ní topil a teď nadšeně chce i do bazénu. 

Já mám NonStop a je skvělý, vypadá opravdu kvalitně. Měl na sobě i Ruffwear, ale přišla mi na něj hrozně robustní. NonStop mu seděl lépe. Měla jsem obavy, jestli bude nadnášet, ale nadnáší tak akorát. 

Jinak ano. Vesta by měla sedět do cca dvou třetin. Plus karabina by neměla vadit kloubu a celkově ideálně by měl mít kloub volný k pohybu. 

Taky doporučuju MushGo. Teď jednou do Prahy. Měli ještě nějaké volné termíny. 🙂  


Lily, já to začala studovat a úplně mě to zdeprimovalo, vypadá to tak složitý 😔.

Potřebovala bych přesně, aby mi na ně někdo kouknul a něco jim vybral !

Jsem teď chudák 😅, Gučák plavec nevyzpytatelnej, zato vášnivej,  výbornej plavec Dorouš a nadšenec čtyřměsíční mimi briárdek Framík. Takže se s nima pořád mrcasím deset metrů od břehu 🙄, vynervovaná, jak učitelka mateřský školky..

Nevíte, kdy jedou do Prahy, já to tam nějak nenašla, podívam se líp..

Doron
Doron (1838 příspěvků) 16.08.2023, 00:02:37 xxx.xxx.23.220

Už si fakt připadám jako taková kvočna ( nebo kachna 🤣). Chtěla bych zas plavat daleko a přes něcooo😊!

V záběru dva lepší plavci 😅. Framík se snaží, ale vyžaduje plavání, čumáček u čumáčku, páč jistota je jistota 🙄.

Obrázek
Vahine
Vahine (470 příspěvků) 16.08.2023, 10:32:27 xxx.xxx.25.97
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 16.08.2023, 00:02:37

👏výborná fotka😀 

tak tohle u nás nehrozí, bělouš chtěl skočit do bazénu jen ve chvíli, kdy se páneček schválně potopil, ale bělouš si asi myslel, že se topí! No je hodnej, ale bylo to na návštěvě, tak jsem ho zadržela. Sám by tam ovšem jen tak nevlezl, není vodomil. Maximálně dobrovolně smočil polštářky na tlapkách. Kdyby to plavání na něj někdy přišlo, vestu bych mu určitě koupila, já totiž “doprostředka” nikdy neplavu, páč jsem se kdysi topila, tak aby to jistila ta vesta no.

Verun
Verun (731 příspěvků) 16.08.2023, 21:23:24 xxx.xxx.220.12
Doron:

Prosím pěkně, neměli byste tip na nějakou dobrou profi plavací ( záchrannou) vestu pro psa ?

Můj nejstarší Gučák je vášnivý plavec, ale je takový hubený a přitom těžký, samý sval, nemá na sobě gram tuku ( podobá se asi nejvíc stafíkovi). Někdy se mu stává, že mu dojdou síly a pravděpodobně energie a prostě klesá ke dnu. Začne se mu zanořovat hlava, vždycky se po mě ohlédne a já musím přispěchat, jednou rukou ho nadzvihávat pod hrudníkem a plavat ke břehu jen jednou rukou, je to otrava, v klidu si nezaplavu☹️. 

Obyč vesty na sucháče mu blbě sedí, nedá se to pořádně nastavit, co je mu okolo hrudníku, je zase moc dlouhé, má takovou atypickou postavu…


koupila jsem pro srandu bulině vestu Nobbyrůžového žraloka….no nejdřív jsem to chtěla vrátit, protože růžová není tak růžová jako na obrázku a žraločí ploutev je “trapácká”, zpracování nic moc… za ty prachy (skoro 800). no ale udělalo se zase hezky a tak jsem si řekla , ale co…a bulinu do toho navlekla….hned pochopila, že jí to pomáhá a plavala i dál než na 5 m 😄…V plánu to spíš bylo na pádloš na Lipno. Takže funguje, mám i video , ale na you tube se mi ho dávat nechce…whatsapp? do sz…

Nobby plovací vesta pro psa s legrační žraločí ploutví růžová L-40cm (zvireci-potreby.cz)

keriton
keriton (479 příspěvků) 17.08.2023, 13:26:24 xxx.xxx.60.133

Ptala jsem se Marcely (marcelaamax) na FB, tak píše, že používá nějakou úplně obyčejnou asi od Trixie, že to její feně stačí. Pokud by bylo potřeba něco víc, doporučuje vyzkoušet u Mushgo  🙂

Zpětně by mě zajímalo, jestli by vesta bývala pomohla mému neplavci, minulému psovi. On aspoň mírnou snahu o plavání sem tam naznačil, ale jelikož byl hysterický, trochu se u toho potápěl, takže pak říkal, že to nejde a je to nebezpečný, a zůstal raději neplavcem. Fíno je zase naopak plavcem zcela přirozeným a bezproblémovým, ačkoliv se to podle mě naučil teprve nedávno.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.