Aktuálně: 4 691 inzerátů177 048 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Všeobecný pokec

bambule
bambule (421 příspěvků) 07.04.2024, 07:30:43 xxx.xxx.57.161

Dobré ráno všem. Mám takový těžký bolehlav z této věci: Od ledna uvažujeme o tom, že si pořídíme k Bambuli druhého psa. To jsme ještě netušili, že bude mít takovou diagnózu. Takže manžel chtěl papírového psa, já radši koukala do inzerátu na pes web, kdyby tam byl nějaký útulkač. No a do oka mi tam padl malý Rocky, pes byl umístěn na Slovensku a podle inzerátu byl odebrán z romské osady. “Sebevědomý, mladý pejsek, který nemá problém s nikým a s ničím” tak to v tom inzerátu doslova stálo. Jenže pak z inzerce zmizel, no bylo mi to líto, ale přála jsem mu šťastný psí život a teď právě přichází ta zápletka… za nějaký čas se pes objevil na webu znovu, ovšem v českém spolku ( což by nebyl tak velký problém, prostě psa převezli), nicméně s naprosto vymyšleným příběhem. Jsem tolerantní člověk a tak jsem si řekla, že zřejmě potřebují jeho příběh zviditelnit. Ale!!! Nyní je pes v inzerci znovu ovšem pod jiným jménem! A s naprosto a totálně smyšleným příběhem, tak sladkým, že se mi z něj kazí zuby…. A navíc, už je pes popsaný trochu jiný v povaze.  Spolek je stále stejný, takže lhali, už v inzerátu č2, v tom třetím ho totálně přejmenují a lžou ještě víc. A jak říká slečna Marplová: “Když vím o malé lži, očekávám lež mnohem větší….”. Takže očekávám, že můžou lhát o jeho zdravotním stavu, specifických potřebách apod. A navíc co mi přijde úplně přes čáru, spolek si diktuje poměrně dost přísně podmínky pro adopci ,ale sami lžou a manipulují pravdou a to jim přijde v pořádku. Jsem z toho docela naštvaná a rozhozená. Měla jsem chuť i do toho spolku napsat, ale věc by to zřejmě vůbec nezměnilo. Vím, že to určitě není praktika všech spolku, ale už tohle mi háže červený vykřičník pro všechny inzeráty u útulku.  Člověk má v sobě takovou divnou pachuť z toho všeho, chce udělat dobrou věc ( nekupuj - adoptuj) a oni si ho natřou, jak máslo na chleba… 

kometa
kometa (4365 příspěvků) 07.04.2024, 07:42:00 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele bambule z 07.04.2024, 07:30:43

Měla jsem chuť i do toho spolku napsat, ale věc by to zřejmě vůbec nezměnilo. 

Nezměnilo. Já jsem takhle do dvou spolků už napsala, protože se mi nelíbí rané kastrace. A byla jsem obviněna z toho, že můžu za bezprizorní psy. A podporuji množírny.

Takže za mě spolky ne.

balu
balu (1645 příspěvků) 07.04.2024, 08:12:24 xxx.xxx.152.98

Praktiky některých spolků, co dodat? Hlavně to, že svým jednáním znevěrohodňují všechny spolky, i ty, které takové podfuky nedělají a jednají poctivě. Vítejte v realitě. 

Pořízení dalšího psa - hodně dobře bych si promyslela, jestli k psovi se zdravotními problémy pořídím dalšího psa. Já bych to neudělala.  

bambule
bambule (421 příspěvků) 07.04.2024, 09:01:08 xxx.xxx.73.238
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 07.04.2024, 08:12:24

Pořízení dalšího psa,  už není na pořádku dne. Jak píšu, vše začalo v lednu, ještě před tím než jsme  se vůbec nad nějakou cukrovkou přemýšleli. Zatím je pro nás prioritou Bambů a její zdraví. Do inzerce, ale občas kouknu, jen tak ze zvědavosti. 

Edit: Aha teď jsem si všimla v úvodu předešlého příspěvku chyby, psala jsem, že chceme pořídit dalšího psa, mělo tam být, že jsme chtěli. 

Fikovnice
Fikovnice (4485 příspěvků) 07.04.2024, 11:35:45 xxx.xxx.60.190

Jinak já sem s dovolením napíšu něco úplně jiného. Včera jsem měla kecací den, proplkala jsem většinu dne. No a na parkovišti jsem se dala do řeči s paní a jejím synem, všimla jsem si, že teď parkují u nás, i když bydlí o kus dál. Tak jsem se ptala proč, mají své parkoviště před jejich panelákem. V březnu (!!!) jim někdo auto polil žíravinou!!! Ukazovali mi fotky, plasty vyžrané, poničená i skla!!! Auto opečovávali jako já Čeňka. No a za pár dní měli tu stejnou chemickou směs nalitou před dveřmi bytu. Tím nějak zjistili, že to dělá jedna magorka od nich z domu. Důrazně mě před ní varovali, prý mají kvůli ní ze života peklo!!!! Vše samozřejmě hlásili Policii a prd. A ta magorka se jim vysmála do obličeje. Navíc ona má u nich na starosti právě kamery. Policie chtěla kamerové záznamy a ona jim prý s klidem řekla, že je neposkytne. Já už nemám slov! A dále: Ti lidé mají malého psíka. Tam, kam chodí venčit, ta magorka rozsypala plno skleněných ministřípků…aby si pesan pořezal tlapky. Ti lidi už se cítí úplně vyšikanovaní!!! Co se to, proboha, děje? A pořád to ještě není všechno: Pánovi z blízkého paneláku někdo otrávil dvouletého shiba-inu! 

K promáčklinám na Čeňkovi nezávisle paní, a pak ten syn, řekli, že je to stopro od ran pěstí…a že je to na tisíc procent cílené (což mě hooodně položilo!). Já už jsem taky vydeptaná…ale je fakt, že oni jsou na tom ještě hůř, navíc jako já, také neměli havarijko nebo pojištění proti vandalismu. To je fakt děsivé! To bude Policie čekat, až chrstne tu žíravinu na jejich psa nebo přímo na ně?!! Já budu sepisovat teprve ten protokol na Policii, tak mi řekli, ať jim tam připomenu jejich případ. Nicméně já s tou magorkou žádné spory nemám. Dokonce vím, o koho jde a párkrát jsme se (přátelsky?) bavily. Teď už si na ni dám pozor. Je prý úplně vyšinutá, např. dává za stěrače cedulky typu: Jak to parkuješ, ty haj.zle? apod. No, řekli mi toho ještě mnohem víc, a je to fakt hrůza.😠 Nedejbože, když před jejich panelákem stojí jiné auto než lidí od nich z domu…a přitom samotná magorka parkovává na našem parkovišti. Jako chápu, že některým lidem hrabe, ale pokud jim hrabe takto ve zlém a dělají druhým peklo ze života, tak by tomu měla Policie nějak zabránit. Jenže od známých vím, jak je Policie odbyla, když jim 14x (!!!) byla vykradena chata a oni sami vypátrali kým. Policie řekla, že nic nezmůžou. Šlo tehdy o fetku/bezdomovkyni. A poliši jí neudělali ani:"Ty, Ty, Ty!"👎

Sardullah
Sardullah (1016 příspěvků) 07.04.2024, 11:44:14 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 07.04.2024, 11:35:45

No ….já myslím, že klidně může jejich psa polít žíravinou a nic se jí nestane. Společnost je proti takovým lidem bezbranná, protože na ně nejsou páky…dokud bába nezamorduje člověka, tak může terorizovat svoje okolí defakto beztrestně….můj názor. 

Edit: to akorát takoví “blbci” jako já jdou okřiknout psy, když štěkají déle než je běžné ohlášení, že někdo prošl okolo…a jenom kvůli dobrým sousedským vztahům…protože si nemyslím, že by na mě měli nějakou páku, když by moji psi štěkali většinu dne…kolikrát už se tady něco podobného probíralo. To je na tom to smutný.

Fikovnice
Fikovnice (4485 příspěvků) 07.04.2024, 12:04:01 xxx.xxx.60.190
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 07.04.2024, 11:44:14

Jo Jani, máš pravdu!!! Prý jednali s policajtkou, co jim dokonce do tváře tvrdila, že si auto poškodili sami!!! Ten syn jí řekl:"Můžete mi říct, proč bych to dělal, když nemám havarijko ani pojištění proti vandalismu?!!" Tak až na to prý pokývala hlavou a řekla něco ve smyslu, že to opravdu nedává smysl.

Fikovnice
Fikovnice (4485 příspěvků) 07.04.2024, 12:09:57 xxx.xxx.60.190
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 07.04.2024, 12:00:01

Ali, je to hrozné!!! Ti lidé jsou extrémně slušní. Znám je od vidění, s paní jsme se dlouho zdravívaly, až včera jsem se s nimi dala do řeči, ani jsem nevěděla, že mají psíka. Ona už téměř plakala…ptž to je fakt na odstěhování se z domu! Další věc, co ta magorka třeba udělala, je: Na vstupní dveře paneláku vyvěsila ceduli, že tady ti lidé jsou prasata (takto doslovně a napsala jejich jméno), že mají bordel na chodbě před bytem! Zapřísahali se mi, že je to lež. No, i kdyby to byla pravda, co má co tady ta psychopatka věšet nějaké osočující cedule. Tak ten syn ten nápis ze dveří strhl a pro změnu volala Policii prý ona: Že poničil to, co ona tam vyvěsila!!! To už je spíš k smíchu, kdyby tady ti lidi nebyli jí úplně utrápení a zdeptaní. Doslova mi řekli, že Čeňka mám poničeného záměrně, ale že oproti nim je to úplná prkotina. A auto si ten syn prý také úplně hýčkal. Ach jo!!!👎😠

Fikovnice
Fikovnice (4485 příspěvků) 07.04.2024, 12:19:36 xxx.xxx.60.190

Jo a k tomu neposkytnutí záznamů z kamer: Chlápek z našeho domu byl Policií vyzván, ať jim poskytne kamerové záznamy kvůli Čeňkovi. Předpokládám, že je poskytne… Možná nebude rád, že jsem jeho údaje Policii řekla, ale chtěli je po mně. Mě samotnou pustil asi po 3 dny na kamery, a já je hodiny a hodiny procházela…až jsem to pak vzdala.

Tak to mi tady ti lidi z vedl. paneláku řekli, že je u nich utopie! Tak jim říkám, že snad Policie má právo ten záznam chtít. No a ona (magorka) jim prý buď řekne, že je neposkytne, anebo (asi když na ni naléhali) řekne, že zrovna měly kameru poruchu a nic nenasnímaly!!! Pro mě je toto úplně absurdně-nepochopitelné!!! Těch poničených aut je tu prý ještě mnohem víc. No a moji noví přátelé (= ti lidi, co jsem s nimi kecala) na mě apelovali, ať to nicméně určitě s Policií oficiálně sepíšu. Já totiž ještě neviděla ani protokol. K jejich poškozenému autu totiž Policie přijela (po 4hodinovém čekání!!!); ke mně ale přijet odmítli! Mají na to vůbec právo??? Do tel. mi řekli, že pokud nejde o nehodu, nýbrž o vandalismus, tak že k tomu oni nejezdí a na služebnu mám přijet já. Nevíte někdo (Espiro?), zda by Policie k vandalskému poničení auta měla přijet neboli byla povinna přijet?

Fikovnice
Fikovnice (4485 příspěvků) 07.04.2024, 12:24:38 xxx.xxx.60.190
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 07.04.2024, 11:44:14

Jinak Jani, ale od té doby, co mají zvířecí mazlíci jiný status než věc, tak si myslím, že člověk může chtít obrovské odškodnění za psychickou újmu. Zda ji dostane, je věc druhá. No a pak - mít důkazy!!!

U těch lidí odvedle mi to fakt přijde hrozné, že se stejná látka (navíc nějaká silná žíravina!) objeví na jejich autě a za pár dní ta stejná látka před dveřmi jejich bytu a Policie to odloží…?!! Wtf?!!

Sardullah
Sardullah (1016 příspěvků) 07.04.2024, 12:53:12 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 07.04.2024, 12:24:38

No já si nepamatuju, že by se někomu, kdo nějak ublížil zvířeti a to i když to byla hnusárna, něco echt stalo.

Navíc teď se mají tresty mírnit…resp. mají se více dávat alternativní tresty, protože zločinec je prospěšnější na svobodě, neboť stát nemá žádné náklady na jeho věznění a věznice jsou přeplněné a stojí to hromadu peněz a tak budeme dávat domácí vězení, zaplatí prašule apod. Navíc se snad bude i zvyšovat hranice za kolik musí někdo ukrást, aby to byl trestný čin. Jako upřímně začíná mi obecně připadat, že budeme rozdělení na dva tábory…tak to už se nám ti viníci…ať už je to cokoliv, snad mimo vraždy…budou smát do ksichtu, protože u soudu sklopí uši, nasype si popel na hlavu, dostane domácí vězení a nebo nějaký hodiny veřejných prací a co jako…a může mi život znepříjemňovat dál…může mi v rámci nějakých mezí ubližovat a pak mě klíďo může i znásilnit a co…no tak na něj udělají ty ty ty a dají mu podmínku. 

Přijde mi, že místo aby se tresty zpřísnili, místo toho, aby vězení nebylo místo, kam se chce člověk vrátit, tak je to přesně naopak. Alespoň z toho mám já ten pocit….

Já prostě ztrácím iluze..

https://echo24.cz/a/HLj2b/zpravy-domov-maly-prevrat-pravo-kazdy-trest-platit-vyprazdnit-veznice

biaca
biaca (586 příspěvků) 07.04.2024, 13:06:30 xxx:xxx.d91b:b114
Fikovnice:

Jinak Jani, ale od té doby, co mají zvířecí mazlíci jiný status než věc, tak si myslím, že člověk může chtít obrovské odškodnění za psychickou újmu. Zda ji dostane, je věc druhá. No a pak - mít důkazy!!!

U těch lidí odvedle mi to fakt přijde hrozné, že se stejná látka (navíc nějaká silná žíravina!) objeví na jejich autě a za pár dní ta stejná látka před dveřmi jejich bytu a Policie to odloží…?!! Wtf?!!


Většinou ublížení zvířeti končí podmínkou a zákazem chovu. A bohužel se zákaz nevztahuje na celou domácnost, ale na konkrétního člověka. Takže i když týrající osoba má zákaz jednoduše zvíře přepíše na babičku a zvíře zůstává v nevhodných podmínkách. Je to opravdu smutné, jak u nás jsou nastavené zákony - snad dojde alespoň k potrestání za napadení Policie, protože tento trest je neadekvátní, jelikož situace byla mnohem horší než bylo prezentováno veřejnosti. 

Ps. přitom si vždy připomenu v jakém komfortu, který vede až k rozmazlenosti moji kluci žijí. 

Sarah01
Sarah01 (1664 příspěvků) 08.04.2024, 08:20:47 xxx.xxx.217.40
biaca:

Viděli jste tuto reportáž - opravdová nechutnost, jak u nás funguje Spolek Helias. Chce se mi zvracet, jak spolek využívá zoufalství lidí k uspokojení vlastních potřeb místo uspokojení potřeb klientů. 

https://www.youtube.com/watch?v=8hZkCvHMK00&lc=UgxwxmRePjTyQU-bdyF4AaABAg.A1wVCsnj_N9A1xBhtCNRz5


Je to hnus a počítám, že madam se nic nestane. Stejně tak, jak v jiných kauzách. Včera jsem četla zprávu….insolvenční správce prošustroval 67 milionů a vymluvil se na to, že ho vydírali mafiáni z Albánie. 🤣😂 Tomu se už fakt můžu jen smát, nic jinýho se dělat nedá. Pánovi je 71 let, ten bručet už nepůjde. 

Buggyra
Buggyra (3307 příspěvků) 08.04.2024, 08:37:22 xxx.xxx.198.226

1) ta paní se synem z domu od Fikovnice by se měla odstěhovat, v cuku letu. Já bych jela jak namydlená.

2) paní se synem by si měla sjednat nějakého bouchače, aby dotyčnou osobu umravnil ručně stručně. Na takovéhle nic jiného než fyzická inzultace a pohrůžka větší fyzickou inzultací nefunguje (černé brýle, černé obleky a "já jsem Míra, a tady mám tři kamarády, vy prý nám tady obtěžujete kámošku, tak jsem vám chtěl říct, že kdyby to mělo pokračovat, tak zajdeme na návštěvu a nebo vás doprovodíme do obchodu, pamatujte na to, že víme, kde bydlíte, tohle je zatím přátelská rada…").

3) paní se synem by si měla pořídit vlastní kameru a namířit ji na chodník před jejich bytovku, jestli tam mají okno. A ještě bych šoupla kameru do kukátka od dveří. Až se zase před dveřmi něco objeví, aby se tak nějak vědělo, žeano.

Buggyra
Buggyra (3307 příspěvků) 08.04.2024, 08:49:48 xxx.xxx.198.226

https://www.policie.cz/clanek/pomoc-obetem-tc-nebezpecne-pronasledovani-stalking.aspx

A už by byla dotyčná sousedka zmíněná na policii, hezky bych to s nimi zkonzultovala, a v průběhu času bych shromažďovala pěkně všechny důkazy, nenápadně natáčela jakýkoli kontakt s ní na diktafon/telefon, provokovala k tomu, aby se podřekla ohledně té kyseliny před dveřmi (ona je správcová toho domu? Neměla by takový incident jako správcová řešit?), a už psát deníček, co kdy, s kým, kde…

Sarah01
Sarah01 (1664 příspěvků) 08.04.2024, 08:53:46 xxx.xxx.217.40
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 07.04.2024, 12:53:12

Ono stačí i dnes uzavřít dohodu o vině a trestu, oběť se tak vůbec nestane účastníkem řízení a pachatel odejde jen s podmínkou. Už bylo několik případů. Svět se v pr.el obrátil.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.