Aktuálně: 4 577 inzerátů178 229 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Všeobecný pokec

megi-the-pes
megi-the-pes (2299 příspěvků) 08.04.2024, 08:55:59 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 08.04.2024, 08:37:22

Mám pocit, že vyhrožování je trestné. 😀
Možná by se prostě mohla normálně svolat schůze vlastníků, krávu odvolat - tato osoba si o kamerovém záznamu může plácat co chce, není její, na žádost PČR (atp.) ten záznam provozovatel vydat musí - zvolit si jiné lidi, a pokud mi nechce pomoct MP, Policie, tak státní zastupitelství. 
Jde to úplně v pohodě legálně.
Ale je to pak nuda.

 

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 08.04.2024, 09:28:21 xxx.xxx.62.219
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 08.04.2024, 08:49:48

Buggyro, ona na Policii zmíněná je. Oni ji opakovaně nahlašují. I mně řekli, že až pojedu podepsat protokol ohledně Čeňka, ať znovu zmíním jak je, tak tu psychopatku. 

Na mě ti dva (paní se synem) působí jako slušní lidé, kteří sami sebe umenšují před její tyranií. MIMO JINÉ JE V JEJICH DOMĚ PŘEDSEDKYNÍ SVBJ!!! A TÍM PÁDEM KAMERY MÁ POD PALCEM ONA. Takže si myslím, že kamery má možná puštěné jen “fejkově”, no anebo Policii tvrdí, že mají poruchu. Já chtěla začít parkovat před jejich panelákem (poté, co mi řekli, že si myslí, že poničení Čeňka je uděláno ranami pěstí…tedy záměrně) a oni se úplně křižovali…ať zůstanu před naším domem. Oni to poničené auto už také parkují jinde, přitom tam mají zaplacené modré zóny. 

Paní fakt vypadala, že se rozpláče, když mi to vše vyprávěla. Já tu divnou ženštinu znám - taková chemická blondýna s copy, věk asi 60 (+-), a chodí zásadně v růžových oblečcích. Sice mi její styl k jejímu věku neseděl, ale tak to je její věc… Ale pro příště si dám pozor při případném rozhovoru s ní - asi ji vytočí každá prkotina. Ještě jsem se dozvěděla, že je nějak…no, prostě labilně-histriónská. Já nevypsala vše, ale mimo jiné, jak dává ty cedulky za stěrače typu “Jak to parkuješ, ty debile?”, tak viděli, jak se její vlastní auto nezajištěné ručkou rozjelo a bouchlo do auta pod jejím… Prostě paní je pacientka!😠

Edit: Já si ji pamatuji ještě z dětských let nebo spíš dospívání… Už tehdy byla podivínka.

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 08.04.2024, 09:53:14 xxx.xxx.198.226
megi-the-pes:

Mám pocit, že vyhrožování je trestné. 😀
Možná by se prostě mohla normálně svolat schůze vlastníků, krávu odvolat - tato osoba si o kamerovém záznamu může plácat co chce, není její, na žádost PČR (atp.) ten záznam provozovatel vydat musí - zvolit si jiné lidi, a pokud mi nechce pomoct MP, Policie, tak státní zastupitelství. 
Jde to úplně v pohodě legálně.
Ale je to pak nuda.

 


No lití kyseliny na cizí majetek je taky trestné. 
Tož fifty fifty. A samo “Míra s kumpány” by dotyčné dámě neřekl, že si ho objednala tady paní se synem. Ten by řekl, že se doslechl. A když by si dali pozor, aby je kamery nenatočily, tak co by jim kdo mohl?

Krávu odvolat je rozhodně dobrá varianta, já si teda předtím nevšimla, že ona je taky správkyně. Tak nenápadně zjistit od sousedů v domě, jestli s ní má problémy ještě někdo jiný, a když ne, odvolat ji na základě špatného zabezpečení domu (co se tam má co dostat kde kdo zvenčí s kyselinou) a na základě špatné péče o kamerový systém… třeba.

Míru s kumpány bych teda ale nasadila tak jako tak.

Tady se ve vsi děly nějaké různé drobné krádeže a vandalství, vědělo se tak nějak, která grupa to dělá, a nikdo na ně nemohl. A pak jim pomálu nestačilo a vloupali se s nějakými škodami na nemovitosti do skladu místní sámošky a drze vybrali sklad. A majitel sámošky nelenil, takovou partičku povolal, a navštívili výtečníky v bydlišti. Druhý den bylo před skladem vyložené zboží zpátky. Jsem si ten nápad uložila interně do šuplíčku 🙂

balu
balu (1656 příspěvků) 08.04.2024, 10:09:35 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 08.04.2024, 09:53:14

Když někoho z výboru SVJ chcete odvolat, musíte se řídit stanovami. A musí taky existovat někdo, kdo to chce dělat místo toho odvolaného. Na to se lidi nehrnou. Je to odpovědnost, člověk je jednou nohou v kriminále, dělá to ve svém volném čase zpravidla za zanedbatelnou finanční odměnu a členové SVJ si mnohdy myslí, že členové výboru SVJ jsou takoví jejich sluhové. 

orionka-2
orionka-2 (575 příspěvků) 08.04.2024, 10:18:34 xxx.xxx.64.54
megi-the-pes:

Mám pocit, že vyhrožování je trestné. 😀
Možná by se prostě mohla normálně svolat schůze vlastníků, krávu odvolat - tato osoba si o kamerovém záznamu může plácat co chce, není její, na žádost PČR (atp.) ten záznam provozovatel vydat musí - zvolit si jiné lidi, a pokud mi nechce pomoct MP, Policie, tak státní zastupitelství. 
Jde to úplně v pohodě legálně.
Ale je to pak nuda.

 


Přesně to mě napadlo, když jsem tu anabázi četla. Že je to společenství a že by to mělo řešit. Jenže velký problém ( i u těch bytů ve vlastnictví ), že mnoho z nich je odkoupeno na kšeft, mnoho jich čeká na vnoučata…..tím pádem jsou pronajímány….a nájemníci absolutně nemají zájem na chodu domu ( poničené zámky, výtahy…permanentní opravy) a ve správě společenství nikdo nechce pracovat! Takže svolat a odvolat je jedna věc, ale kdo to vezme po ní ? je věc druhá. V samosprávách pracují lidé 70+ a dokonce i 80+. Ti mladší chtějí bydlet - koupili si byt a ještě by se měli starat ? a mají požadavky !

orionka-2
orionka-2 (575 příspěvků) 08.04.2024, 10:20:27 xxx.xxx.64.54
balu:

Když někoho z výboru SVJ chcete odvolat, musíte se řídit stanovami. A musí taky existovat někdo, kdo to chce dělat místo toho odvolaného. Na to se lidi nehrnou. Je to odpovědnost, člověk je jednou nohou v kriminále, dělá to ve svém volném čase zpravidla za zanedbatelnou finanční odměnu a členové SVJ si mnohdy myslí, že členové výboru SVJ jsou takoví jejich sluhové. 


Byla jsem pomalá.

orionka-2
orionka-2 (575 příspěvků) 08.04.2024, 10:29:24 xxx.xxx.64.54
Buggyra:

https://www.policie.cz/clanek/pomoc-obetem-tc-nebezpecne-pronasledovani-stalking.aspx

A už by byla dotyčná sousedka zmíněná na policii, hezky bych to s nimi zkonzultovala, a v průběhu času bych shromažďovala pěkně všechny důkazy, nenápadně natáčela jakýkoli kontakt s ní na diktafon/telefon, provokovala k tomu, aby se podřekla ohledně té kyseliny před dveřmi (ona je správcová toho domu? Neměla by takový incident jako správcová řešit?), a už psát deníček, co kdy, s kým, kde…


Nahlášení stalkingu dává smysl. Je to teď hodně moderní ( nebo módní ?). Jen to většinou řeší zákazem přiblížení - a to je ve stejném domě těžko řešitelné. Ale cesta to určitě je.

Jen mám obavu, že se toho dotyčná nezalekne, těch násilníků by se lekla. i když - kdo ví, magor je magor.

Sardullah
Sardullah (1040 příspěvků) 08.04.2024, 10:43:39 xxx.xxx.189.104

No ono taky často lidi drží hubu, protože se bojí, že když s tím budou něco dělat, tak s tou problémovou osobou budou mít potom problém ještě větší a že si na ně taková osoba “zasedne” a bude to ještě horší…

megi-the-pes
megi-the-pes (2299 příspěvků) 08.04.2024, 10:48:25 xxx.xxx.124.255

Pardon, ale mně to připadá jako krávovina. Policie o ní ví a mává tlapičkou? Pokud tam způsobila nějaké škody, určitě to předali na m. část na přestupky, ne? A takových pokut atp. dostala už tak tři sta? A v tom baráku nikdo nechodí do práce, že by se nedalo zjistit, kdo byl doma, když se tam lila kyselina? Ale no tak. 

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 08.04.2024, 10:56:19 xxx.xxx.198.226
balu:

Když někoho z výboru SVJ chcete odvolat, musíte se řídit stanovami. A musí taky existovat někdo, kdo to chce dělat místo toho odvolaného. Na to se lidi nehrnou. Je to odpovědnost, člověk je jednou nohou v kriminále, dělá to ve svém volném čase zpravidla za zanedbatelnou finanční odměnu a členové SVJ si mnohdy myslí, že členové výboru SVJ jsou takoví jejich sluhové. 


Evidentně není jednou nohou v kriminálu. Hned bych si vyjela, zda SVJ má v pořádku povinně zveřejňované informace atd., a šup, jak bych něco našla, hned by dotyčná osoba měla z čeho se zodpovídat. No a existují správcovské firmy, které to dělají, když se nikomu nechce, ano, musí se jim platit. Taky by se mohlo stanovit nové výpalné za správu domu takové, aby se novému správci vyplatilo to spravovat. Tuna si správce účtuje součtem sedmičku přilepšení k důchodku, no to bych taky brala, za těch pár papírů, barvu do tiskárny a jednou za rok služby účetní.

Mno, jen abych si nenaběhla, za chvíli se bude lámat chleba, kdo to vezme po nich… 

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 08.04.2024, 11:01:06 xxx.xxx.198.226
megi-the-pes:

Pardon, ale mně to připadá jako krávovina. Policie o ní ví a mává tlapičkou? Pokud tam způsobila nějaké škody, určitě to předali na m. část na přestupky, ne? A takových pokut atp. dostala už tak tři sta? A v tom baráku nikdo nechodí do práce, že by se nedalo zjistit, kdo byl doma, když se tam lila kyselina? Ale no tak. 


Oni aby to předali, museli by mít jistotu (tj. důkazy), že to spáchala dotyčná.

Takové informace nejspíš nemají, protože dotyčná má správu kamer a dá si pozor, aby ji při činu nikdo nelapnul. By byla krom nemravnosti ještě blbá, a to asi nemůže, když správcuje dům (no, i když…). No a na základě prokázaného protiprávního jednání proti obyvatelům domu by ji nad odvolat měli, resp. by měla pozbýt funkce tak nějak automaticky, protože pro tyhle funkce se snad předpokládá bezúhonnost…. (i když správní delikt není do tr. rejstříku…)

Každopádně bych to nenechala jen tak a obešla bych obyvatele domu, zda na ni také nemají pifku. A jestli náhodou ten neví to a ten zas ono, a spolu dohromady uděláme moc.

balu
balu (1656 příspěvků) 08.04.2024, 11:11:13 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 08.04.2024, 10:56:19

Jednou nohou v kriminálu je každý předseda SVJ. Je to ovšem jen obrazně a obecně řečeno. Přiznávám, že jsem všechny příspěvky nečetla, nestíhám. 

Správcovské firmy jsou. Zrovna s jednou máme zkušenost. Prachy za správu chtějí nehorázné a vlastně nic nedělají. Opravu vchodových dveří, když se pokazil zámek, zařizovali měsíc. Od ledna čekáme na svolání shromáždění, kde se má projednávat zateplení domu. Ticho po pěšině. Bohužel, v domě se nenašel nikdo, kdo by chtěl pracovat ve výboru, tak jsme dopadli takto. Před tím jsem byla deset let předsedkyní výboru já a měla jsem ve výboru dva kolegy. Skončili jsme, protože nás šikanoval syn jedné majitelky bytu, kterému ona dala plnou moc. Pár let jsme tomu čelili, ale to se nedá do nekonečna, a tak jsme do dalšího volebního období nekandidovali. A nenašel se nikdo, kdo by to převzal po nás, určitě i kvůli tomuto člověku, tak jsme museli uzavřít smlouvu se správcovskou firmou. Zpočátku se firma jevila velmi dobře. Pak přišla se zvýšením poplatků a lidi jak ovce to většinově schválili. Takže platíme a nic za to. Většinu to nezajímá, chtějí klid - důchodci i majitelé, kteří byty pronajímají (ti jsou úplně v pohodě, protože promítnou vyšší náklady do ceny pronájmu).

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 08.04.2024, 11:38:15 xxx.xxx.198.226

Rozdíl je ten, že ta správcovská firma nebude mít problém dát k dispozici záznamy z kamer a nebude vyvěšovat nějaké osobní vzkazy na vchod…

Jaké orgány může (či musí) zřizovat SVJ? — Dostupný advokát (dostupnyadvokat.cz)
Tady podle toho je výbor nepovinný. Stačí tedy, je-li ochoten správcovat to jeden člověk, a vyřízeno, změnu stanov si může odhlasovat shromáždění SVJ.

orionka-2
orionka-2 (575 příspěvků) 08.04.2024, 11:44:46 xxx.xxx.64.54
Buggyra:

Evidentně není jednou nohou v kriminálu. Hned bych si vyjela, zda SVJ má v pořádku povinně zveřejňované informace atd., a šup, jak bych něco našla, hned by dotyčná osoba měla z čeho se zodpovídat. No a existují správcovské firmy, které to dělají, když se nikomu nechce, ano, musí se jim platit. Taky by se mohlo stanovit nové výpalné za správu domu takové, aby se novému správci vyplatilo to spravovat. Tuna si správce účtuje součtem sedmičku přilepšení k důchodku, no to bych taky brala, za těch pár papírů, barvu do tiskárny a jednou za rok služby účetní.

Mno, jen abych si nenaběhla, za chvíli se bude lámat chleba, kdo to vezme po nich… 


Buggyro, mám velmi dobrou povědomost o tom, co správa domu znamená, když ten dům má k něčemu vypadat, když lidi nemají platit zbytečně vysoké částky za služby s bydlením spojené - třeba. Fakt to není přilepšení k důchodu za pár tisků. ( Notabene ten papír a barvu do tiskárny společenství zaplatí jako materiál - o tom to opravdu není )

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 08.04.2024, 11:52:25 xxx.xxx.198.226

No, když to děláte skutečně pořádně a staráte se, tak to není taková sranda 😀 Ale víme, že správci si práci velmi často zjednodušují, viz zmíněná firma a nebo bych mohla jmenovat několik příkladů ze svého okolí, a pak jsou to opravdu snadno vydělané penízky, tralala 🙂

balu
balu (1656 příspěvků) 08.04.2024, 12:13:41 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 08.04.2024, 11:38:15

No ono je úplně jedno, jestli je ve stanovách vícečlenný výbor nebo jeden statutární zástupce, když to z majitelů nechce dělat nikdo a musíte si někoho najmout. A najímáte si statutára (musí být ve stanovách).

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 08.04.2024, 12:58:50 xxx.xxx.198.226
balu:

Dělejte!


No, svou situaci jsem vypsala výše, zatím správce máme, a mně vyhovuje. Jestli nastane podobná situace, jak popsáno, tj. že to nikdo po nich dělat nebude chtít, tak na to hupsnu, a to budou koukat, co se (ne)bude dít 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.