Aktuálně: 4 885 inzerátů174 929 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Všeobecný pokec

Sarah01
Sarah01 (1580 příspěvků) 19.04.2024, 21:16:03 xxx.xxx.162.253

Jinak jsem ještě opomněla Tolkiena, toho samozřejmě miluju úplně nejvíc. Nechápu proboha , jak jsem mohla zapomenout. V nejtěžších chvílích mě vždy držel nad vodou. Rowlingovou nemusím, ta mě neoslovila.

orionka-2
orionka-2 (474 příspěvků) 19.04.2024, 21:19:12 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Orionko, ptala jsem se matematičky. Ta otázka fakt není položena zcela explicitně a korektně.

Všichni víme, že zásady mají pH vyšší než 7. Ale logicky vzato mají tedy pH i vyšší než je číslovka 5. 


Já tomu takhle matematicky taky rozumím. Ale mezi hodnotami 5 až 7 nejsou zásady, ale kyseliny. Ale na gympl se nechystám, tak je mi to fuk. Ano vyšší než číslovka, ale tam o číslovky nejde. Tam jde o to, jestli děti vědí, kde je hodnota neutrálních látek, což je jasných 7. Čili opačně, zásada nemůže mít ph nižší než7

Fikovnice
Fikovnice (4325 příspěvků) 19.04.2024, 21:24:21 xxx.xxx.61.168

Jo a do toho už mě Policie asi hodně nebude mít ráda…😀

Těch mých telefonátů jim…😄

Dnes jsem měla sraz s kámoškou na druhém konci Brna. Kecáme na parkovišti, když se ozval zvuk jako by jela třeba koloběžka smykem a rána. Tak koukáme a chlápek uprostřed silnice, navíc na křižovatce, na zemi! Bez koloběžky, kola, zato ne s opicí na zádech, ale přímo se smečkou goril!!! Vstal, začal py.ovat😂, a opět spadl. Takto opakovaně, střídavě na chodníku, ale chvílemi i do silnice. Bylo to na konečné tram, čekaly jsme, že nějaký řidič tram zavolá Policii…a nic. Auta jezdila kolem a troubila. No, tak jsem zavolala Měšťáky já a dál jsme s kámoškou kecaly a hlídaly, aby chlápek nepadal do silnice. Zároveň jsme si říkaly, za jak dlouho MP přijede. Celkem dobré, odhaduji 20min. Chlap se mezitím přesunul asi o 30m, během nichž odhadem 50x spadl a cca 100x pronesl “P.čo!” Přijela dvoučlenná MP hlídka, tak jsme je nasměrovaly. Za chvíli holka od Policie šla pro alkoholtester. Dost by mě zajímalo ani ne tak hodnota promile, ale zda byl chlap schopen do testeru dejchnout… Já pak odjela a kámoška, že se půjde podívat, co se děje s “naším” ožralou. Popravdě sanitku jsme neviděly přijet (byl zralej na záchytku stopro!) a MP odjela asi po 20 minutách. Byla to hodně nebezpečná situace - ten člověk mohl vyrobit nešťastníka z nevinného řidiče a sebe učinit placatým.😟

Fikovnice
Fikovnice (4325 příspěvků) 19.04.2024, 21:28:25 xxx.xxx.61.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 19.04.2024, 21:19:12

Já myslím, že si vzájemně rozumíme a že tady všichni víme, jaká měla být správná odpověď. Jen vím, jak třeba naši studenti jsou schopni nás chytit za slovíčko a na jednom ne zcela jasně napsaném výraze se točit a hádat třeba o bod u testu. To jsem tím chtěla říct, nic víc. Že to měl někdo ohlídat, aby ty formulace nebyly přece jen (trochu) zpochybnitelné. U nás třeba při tvorbě testových otázek je dokonce trojkontrola. Jeden vymyslí otázky, pak to jde na prvokontrolu k někomu jinému a finální kontrolu dělá ještě někdo třetí. Což je z mého pohledu už naprosto zbytečné (ta třetí kontrola).

Fikovnice
Fikovnice (4325 příspěvků) 19.04.2024, 21:32:02 xxx.xxx.61.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 19.04.2024, 21:16:03

No jo, Hobitín😀, máš pravdu…a máme podobné preference!!!😉

Ale je pravda, že nic mě tak nepřikovalo, neuzemnilo a nenadchlo jako Mistr a Markétka.

Jak jsem už mockrát psala, po smrti mámy jsem ztratila schopnost se soustředit na čtení…tak že bych znovu Mistra otevřela…?

Ze současných autorů četl jste někdo Formánkova Prsatého muže a zloděje příběhů?? Tam jsem byla přikovaná ke knize obdobně.

Fikovnice
Fikovnice (4325 příspěvků) 19.04.2024, 21:33:34 xxx.xxx.61.168
Sarah01:

Jinak jsem ještě opomněla Tolkiena, toho samozřejmě miluju úplně nejvíc. Nechápu proboha , jak jsem mohla zapomenout. V nejtěžších chvílích mě vždy držel nad vodou. Rowlingovou nemusím, ta mě neoslovila.


Já se přiznávám, že nevím nic o Harrym Potterovi. Jen, že existuje. V knize…😄

orionka-2
orionka-2 (474 příspěvků) 19.04.2024, 21:40:20 xxx.xxx.64.54
Fikovnice:

Já myslím, že si vzájemně rozumíme a že tady všichni víme, jaká měla být správná odpověď. Jen vím, jak třeba naši studenti jsou schopni nás chytit za slovíčko a na jednom ne zcela jasně napsaném výraze se točit a hádat třeba o bod u testu. To jsem tím chtěla říct, nic víc. Že to měl někdo ohlídat, aby ty formulace nebyly přece jen (trochu) zpochybnitelné. U nás třeba při tvorbě testových otázek je dokonce trojkontrola. Jeden vymyslí otázky, pak to jde na prvokontrolu k někomu jinému a finální kontrolu dělá ještě někdo třetí. Což je z mého pohledu už naprosto zbytečné (ta třetí kontrola).


Vždyť to tvoří speciální firma. Za dost veliké peníze - no firma. Proč ne MŠ. Asi jich je tam málo. Že chyby dělají to je fakt. Prý byly ty přijímačky hodně těžké, ale jestli tohle rozporují, nevím. 

Leithian
Leithian (545 příspěvků) 19.04.2024, 21:45:33 xxx.xxx.36.166
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 19.04.2024, 21:12:25

Vidíš na utopie a dystopie jsem zapomněla. Ale ono to fantastično má miliardu odchylek.😁 orwella jako jediného doma komplet nemam. Ale letos jsem byla ráda že jsem poskládala komplet Dunu. Všech 25 knih plus 15 jinych pokračování toho co už mam. Ročne mi jde na knížky tak jedna výplata.

Kilian
Kilian (974 příspěvků) 19.04.2024, 21:45:42 xxx:xxx.5e83:43fd
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 19.04.2024, 21:36:51

….úžasné čtení Loukotková Mně soudila noc, Bůh či ďábel….od Donaldové Vejce a já,Co život dal a vzal….nebo krásná kniha Studna oamění….je a moc ráda jsem měla i Šmahelovou..její kniha Žena roku 1900…. 

Sarah01
Sarah01 (1580 příspěvků) 19.04.2024, 21:49:05 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Já se přiznávám, že nevím nic o Harrym Potterovi. Jen, že existuje. V knize…😄


Filmy jsem zkoukla s dětma, ale knihy jsem nikdy nečetla a ani je nemám v knihovně, šly dál.

Detektivky do Rowlingové jsem měla asi ty první 4 ze série, ale taky nezaujalo, zbytečně všechno moc natahuje.

Fikovnice
Fikovnice (4325 příspěvků) 19.04.2024, 21:53:41 xxx.xxx.61.168
Fikovnice:

Já se přiznávám, že nevím nic o Harrym Potterovi. Jen, že existuje. V knize…😄


Teď jsem měla v prezentaci obrázek mandragory a studenti dostali záchvat smíchu. Já vůbec nechápala…až mi vysvětlili, že právě taková nějaká postava je snad v Potterovi…teda pokud jsem to nepopletla…

Fikovnice
Fikovnice (4325 příspěvků) 19.04.2024, 21:57:22 xxx.xxx.61.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 19.04.2024, 21:52:10

Ona ta Stýblová byla zajímavá dáma. Komunistka, a přesvědčená. Ale románové perly tedy psát uměla!!!❤️

A dtto Svobodův film Skalpel, prosím…podle Stýblové.

Ten mám i uložený. Ve všech recenzích se píše, že takto věrně (a v té době!) zachytit reálnost nemocničního prostředí, včetně neurochirurg. operací, se nepovedlo snad nikomu jinému.

Fikovnice
Fikovnice (4325 příspěvků) 19.04.2024, 21:59:14 xxx.xxx.61.168
Leithian:

Vidíš na utopie a dystopie jsem zapomněla. Ale ono to fantastično má miliardu odchylek.😁 orwella jako jediného doma komplet nemam. Ale letos jsem byla ráda že jsem poskládala komplet Dunu. Všech 25 knih plus 15 jinych pokračování toho co už mam. Ročne mi jde na knížky tak jedna výplata.


Tak já si musela vyhledat, co to je dystopie. Znám jen medicínský význam…😊

kometa
kometa (4221 příspěvků) 20.04.2024, 07:30:28 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 19.04.2024, 21:09:50

20 knížek za rok

Někteří nezvládnou. Neumí číst, nechápou psaný text, nebaví je to. Ještě tak zvládnou nějaký výcuc nebo zfilmovanou verzi. A někteří si vybírají knížky, aby byly co nejtenčí.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.