Aktuálně: 4 521 inzerátů178 414 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů

Všeobecný pokec

orionka-2
orionka-2 (576 příspěvků) 30.04.2024, 07:52:48 xxx.xxx.64.54
megi-the-pes:

A já blbá pořídila vodítko.


Ale zas : reklama je reklama 🙂). Jen zapomněla napsat, že s přívěskem armodd .cz vám psa auto nepřejede a bachna nenapadne…….

Buggyra
Buggyra (3343 příspěvků) 30.04.2024, 09:00:06 xxx.xxx.198.226

Potřebovala bych si něco ujasnit. Bavily jsme se s “holkama ve sborovně” o salašnických psech. Kolegyně si stěžovala, že viděla, jak z paneláku jdou se salašákem na procházku, a že je to týrání, mít takové zvíře v paneláku. Já zase po zkušenostech od Sardullah si myslím, že pokud má ten pes dostatek vyžití na procházkách, v paneláku může být za splnění určitých podmínek dost spokojený (neklouzavé podlahy, neťapat po moc schodech než doroste, atd.) a rozhodně ne trápený. Druhá kolegyně má berňáka doma na velké zahradě a zase je v opozici, že ten jejich by v paneláku nepřežil, protože po té zahradě furt lítá (samo s ním chodí také na procházky). A že jejich minulý se dožil 12 let právě díky tomu, že byl pořád venku a měl spoustu toho potřebného pohybu po celý život. Že normálně se berňáci dožívají 8 let a odejdou na klouby, zatímco ten jejich byl dlouho zdravý.

Mno a kde je pravda? Já si myslet můžu, ale nevím. Strejda měl doma leonbergery, taky s tím “problémy neměli”, jak v bytě, tak v okále (okál neměl uzavřenou zahradu, takže pes ven na čumendu stejně nechodil), nevzpomínám si, kolik ti jeho leoni dožili…

hmn
hmn (1053 příspěvků) 30.04.2024, 09:46:22 xxx.xxx.57.108

“A že jejich minulý se dožil 12 let právě díky tomu, že byl pořád venku a měl spoustu toho potřebného pohybu po celý život. Že normálně se berňáci dožívají 8 let a odejdou na klouby, zatímco ten jejich byl dlouho zdravý.”

toto budu rozporovat
souseda 2x berňačka ve stejném režimu (zahrada+procházky) a obě odešly kolem těch 8mi let, jedna 100% ledviny, druhá si myslím také….

Sarah01
Sarah01 (1684 příspěvků) 30.04.2024, 11:14:24 xxx.xxx.11.197

Můžu potvrdit, co hmn, sousedi na ulici, teď se přestěhovali o dvě ulice dál, měli tehdy berňačku a dožila se tak 9 let, pohybu měla dost a dost, byla u koní, takže celé dny venku, potom už toto plemeno nechtěli a pořídili si českého horského psa.

Kilian
Kilian (1054 příspěvků) 30.04.2024, 12:26:51 xxx:xxx.9209:5cec

PAPILLON FENKA 

Zdravím všechny a mám dotaz/nabídku, chovatelka by uvolnila k prodeji za slušnou cenu, o které by se ještě  dalo jednat směrem dolů, malou dvouletou holčičku, bude kastrovaná…je krásná, ale malá, takže ne do chovu  / důvod kastrace, ale pokud by majitel pro radost, na výstavy velmi vhodna….na prodej nespěchá a dala by jen v případě, že by se někde měla lépe než u ní - ráda by jí viděla například u starší paní jako jedináčka…zatím litá radostně po velkem domě s neomezným přistupem na zahradu ve smečce papillonů….tak prosím kdybyste o někom vhodném věděli, klidně do SZ….diky

kometa
kometa (4425 příspěvků) 30.04.2024, 13:19:22 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 30.04.2024, 09:00:06

Druhá kolegyně má berňáka doma na velké zahradě

Za mě - spokojenější bude pes v paneláku, který se pravidelně procházkuje než ten vystrčený na zahradu bez přítomnosti člověka.

megi-the-pes
megi-the-pes (2302 příspěvků) 30.04.2024, 15:38:07 xxx.xxx.124.6

Buggyro, nudíte se? Pamatujete si grafy vet vedlejsich a hlavnich? Ja si nepamatuju, ze bychom neco takoveho ve skole meli. Kdo se nudí? Kdo mi namaluje tri skarede grafy? 

Sardullah
Sardullah (1042 příspěvků) 30.04.2024, 19:02:12 xxx.xxx.189.104
Buggyra:

Potřebovala bych si něco ujasnit. Bavily jsme se s “holkama ve sborovně” o salašnických psech. Kolegyně si stěžovala, že viděla, jak z paneláku jdou se salašákem na procházku, a že je to týrání, mít takové zvíře v paneláku. Já zase po zkušenostech od Sardullah si myslím, že pokud má ten pes dostatek vyžití na procházkách, v paneláku může být za splnění určitých podmínek dost spokojený (neklouzavé podlahy, neťapat po moc schodech než doroste, atd.) a rozhodně ne trápený. Druhá kolegyně má berňáka doma na velké zahradě a zase je v opozici, že ten jejich by v paneláku nepřežil, protože po té zahradě furt lítá (samo s ním chodí také na procházky). A že jejich minulý se dožil 12 let právě díky tomu, že byl pořád venku a měl spoustu toho potřebného pohybu po celý život. Že normálně se berňáci dožívají 8 let a odejdou na klouby, zatímco ten jejich byl dlouho zdravý.

Mno a kde je pravda? Já si myslet můžu, ale nevím. Strejda měl doma leonbergery, taky s tím “problémy neměli”, jak v bytě, tak v okále (okál neměl uzavřenou zahradu, takže pes ven na čumendu stejně nechodil), nevzpomínám si, kolik ti jeho leoni dožili…


Já to vidím následovně…ono je to asi pes od psa, ale pokud má někdo berňáka povahově jako můj Mates, tak tomu psu je to jedno, jestli bydlí v bytě a nebo ne…hlavně aby byl se svým člověkem, aby žil s rodinou. Já třeba “vykopnu” psy na zahradu…tady zdůrazním množné číslo, že není sám, ale s Ginou a než vyjdu těch 8 schodů zpět do obýváku, tak už Mates škrábe na dveře a chce zpět dovnitř. 

Z mého pohledu v bytě narážím na jediný limit a to je teplo…jasně v zimě to odreguluju tím, že méně topím a třeba do chodby dám dlažbu, aby se měl pes, kde chladit…v létě, pokud je to byt, kde je horko, tak tam už vidím nutnost nějaké klimatizace alespoň v jedné místnosti. Přeci jenom je to medvědoid. Samozřejmě se pořád bavíme o variantě, kdy má bytový pes dostatečný pohyb na procházkách. Potom ve stáří psa, kdy už je třeba i nějaká artritida, tak naopak vidím spíše výhodu v tom, že takový pes není venku, když je chladno…protože často si psi nelehnou na nějaké teplé místečko, ale třeba na studenou dlažbu. 

Prostě, když srovnám obecně dva psy, kteří budou mít oba shodně dobrou stravu a přiměřený pohyb (procházky) si myslím, že délka dožití a zdraví není dána tím, jestli má pes k dispozici zahradu, ale spíš, co mu bylo geneticky dáno do vínku.

Jako myslím, že můžu srovnávat při stejné výchově štěňat…postelové…a to, že psy…krom noci…nikdo nenutí být doma, můžou být na zahradě. Tak pyrenejka, pokud je dle jejího soudu vhodné počasí, stráví na zahradě sama i několik hodin…berňák je moje asistentka a bez člověka vydrží na zahradě chvilku. No a to běhání po zahradě? Tak nevím, jak ostatní mají zkušenost, ale moji psy…pokud já nevyvíjím na zahradě nějakou činnost, tak se tam povalují a jediný pohyb je, když jde někdo okolo a oni jdou hlídat. …teda pyrenejka se válí, i když nějakou činnost vyvíjím. 

Takže, kdybych se měla přestěhovat do bytu, tak s pyrenejkou si to neumím představit…s berňuchou…na pohodu a budu mít šťastného psa. Možná šťastnějšího, než teď…protože i na to vyvenčení bych musela pěkně s ním a ne že ho vykopnu na zahradu.

Jako upřímně si myslím, že náš Mates by byl nešťastný  jako venkovní pes. Zahrada je v tomto případě vlastně přínos jen pro moje pohodlí, že se kvůli vyčůrání nemusím oblíkat a jít se psem ven. Myslím, že spousta lidí, co má berňáky venku a říká, že jsou spokojení a že by doma bydlet nechtěli, tak možná to je jen proto, že je tak pes prostě odmala zvyklý…myslím, že pokud by si měl berňucha opravdu vybrat, tak si vždycky vybere společnost páníka….a myslím, že leonci na tom budou podobně.

Takže berňáka za určitých podmínek v bytě bych opravdu neoznačila jako týraného.

Sarah01
Sarah01 (1684 příspěvků) 01.05.2024, 08:00:16 xxx.xxx.11.197

Pokračují výpovědi poškozených v případu Cimický. Pořád mě zaráží, podle diskuze na Seznamu, kolika lidem, tedy především chlapům, přijde normální osahávat mladou holku. Nechali by se taky osahávat v rozkroku a kdyby ano, šli by s tím na policii? Už je vidím.

efe
efe (1126 příspěvků) 01.05.2024, 08:26:17 xxx.xxx.64.15
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 01.05.2024, 07:23:31

Podobná se běžně používají u koní a neviděla jsem žádné, které by se rozpletlo. 

Sarah01
Sarah01 (1684 příspěvků) 01.05.2024, 08:45:29 xxx.xxx.11.197
efe:

Podobná se běžně používají u koní a neviděla jsem žádné, které by se rozpletlo. 


Díky. Právě se rozhoduju mezi tím v odkazu a tímto https://1url.cz/u1LL7

Potřebuju něco krátkého, když jde pes u nohy, třeba do města, srolované dlouhé vodítko mně zbytečně v ruce překáží.

Bobca
Bobca (1020 příspěvků) 01.05.2024, 09:02:51 xxx.xxx.20.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 30.04.2024, 15:38:07

jako grafy si nepamatuju,ale na maturitu jsme měla souvětí z několika vět,přes půl tabule..rozebrat domrtě co je co(podmět,přísudek,doplněk atd..věta hlavní,vedlejší)…A pamatuju si,že jsem měla za 1 !!ale graf? nevím,nepamatuju se..akorát,že se podtrhovalo podmět rovně,přísudek vlnkou… 

JdemeVencit
JdemeVencit (1 příspěvků) 01.05.2024, 14:07:26 xxx.xxx.172.58
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 01.05.2024, 07:23:31

Dobrý den.

Reaguji jako výrobce.
Lano se určitě nerozplete, když je takhle vodítko již hotové. Minimálně za rok působení na trhu nemám žádnou zpětnou negativní recenzi.
Pokud chcete mít větší jistotu a trošku lepší vodítko - respektive jeho oplet, mohu nabídnout z kategorie https://www.jdemevencit.cz/kategorie/lanova-novinky/ 
najdete tam i vodítka s certifikátem OEKO-TEX®.

Hezký den.
www.jdemevencit.cz 

Leithian
Leithian (591 příspěvků) 01.05.2024, 18:24:40 xxx.xxx.56.45
»
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 30.04.2024, 12:26:51

Trochu rozpor ne? Pokud je mrňava a tudíž nevhodná na chov není vhodna ani na výstavy neb by jí neměli hodnotit dobře z důvodu malého vzrůstu byť v parametrech. A pokud i tak bude sbírat stuhy tak spíš chovatelka kapku vyšiluje? Jako budu hnusná ale od toho snad ten standart plemene je ne? 

Kilian
Kilian (1054 příspěvků) 01.05.2024, 18:44:00 xxx:xxx.9c59:1650
»
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 01.05.2024, 18:24:40

..přečtěte si standard papillonů….než tu zase budete nevhodně soptit….

…..dle standardu je v pořádku, ale chova se na větších a silnějších fenach….respektive rozumný chovatel to tak dělá….

Sarah01
Sarah01 (1684 příspěvků) 01.05.2024, 18:50:30 xxx.xxx.162.253
Leithian:

Trochu rozpor ne? Pokud je mrňava a tudíž nevhodná na chov není vhodna ani na výstavy neb by jí neměli hodnotit dobře z důvodu malého vzrůstu byť v parametrech. A pokud i tak bude sbírat stuhy tak spíš chovatelka kapku vyšiluje? Jako budu hnusná ale od toho snad ten standart plemene je ne? 


Vhodná na výstavy klidně být může. Znám několik fen, které na výstavy běžně jezdí, sbírají poháry, ale do chovu nejsou. Už tady o tom byla řeč dřív, ptala jsem se na to tuším Ph. K uchovnění je potřeba víc, než jen umístění na výstavě.

Mi
Mi (210 příspěvků) 02.05.2024, 07:25:56 xxx:xxx.afa0:cec4
Sarah01:

Vhodná na výstavy klidně být může. Znám několik fen, které na výstavy běžně jezdí, sbírají poháry, ale do chovu nejsou. Už tady o tom byla řeč dřív, ptala jsem se na to tuším Ph. K uchovnění je potřeba víc, než jen umístění na výstavě.


Ono to ale pak nedává smysl když je hodnocení na výstavě výborné,ale do chovu takový pes- fena není.  To jako vše odrodí  velké  feny a vyprodukují dva druhy - výstavní,ale vlastně pro další rozvoj  plemene k ničemu ,jen na ozdobu,na výstavy a  pak ty ostatní? Je to většinou problém plemen kde jsou dva velikostní rázy.  


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.