Aktuálně: 4 874 inzerátů175 146 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Všeobecný pokec

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 22.04.2024, 17:28:11 xxx.xxx.61.221

Jako třeba mnou omílaný Mistr a Markétka…já to četla, četla, četla…a po dočtení jsem prostě zůstala úplně paf, konsternovaná, asi i neschopná slova. A to stejné při druhém nebo i třetím čtení.😀

Pak jsem knížku půjčila mému exex, a úplně to stejné! Tehdy jsme byli naladěni na stejnou vlnu.

assil
assil (1532 příspěvků) 23.04.2024, 07:59:59 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 22.04.2024, 17:28:11

Já to četla už fakt dávno a nějaký velký dojem to na mě neudělalo, ale možná bych si to měla přečíst teď znovu, stejně tak Lolita od Nabukova, kolik lidí to opěvuje a mě to přišlo nudný. Co jsem fakt hodně četla v nácti bylo Kdo chytá v žitě, měli jsme to jako povinnou četbu a to mě fakt chytlo. A pak vím, že ještě jedna kniha z podobného ranku, ale to už si vůbec nemůžu vzpomenou na název.

No a pak si pamatuju, že mě tenkrát nadchla kniha z povinné četby o zakládání kolchozů v SSSR, jmenuje se Rozrušená země, kdyby si to někdo chtěl přečíst, ale přečíst to teď znova už nemám odvahu. 😀

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 23.04.2024, 08:27:07 xxx.xxx.226.6

Jen takový povzdech:

Rose u nás žije pohromadě s ostatními pejsky, na jejich společnost je zvyklá, ráda si s nimi pohraje, ale tváří se, že se klidně obejde i bez nich. Poslední dobou Rose ale začíná trošku zlobit, asi jak holčička dospívá, vybrala si některé pejsky, které pozoruje, číhá na ně a najednou po nich vyjede. Netušíme, jestli je to ze strany Rose nějaká hloupá hra, lovení, nebo se jí prostě nelíbí.

Každopádně to nás všechny přestává bavit. Rose se nepere, jen ty pejsky tak nějak “usazuje”, ne všichni si to však nechají líbit, a tak poslední dobou řešíme stále nějaké vrčení a šarvátky.

Tohle napíše spolek zachraňující psy? O argentině?? Nevědí, zda  je to hloupáa hra, lovení, nebo se jí ti psi nelíbí??? Argentině ? Roční argentině?? A přestává je to bavit? :o :o Asi jsem Marťan, hodně starej Marťan a nebo jsem se zbláznila já, a nebo v tom spolku………….  nevim.

asi si mě nevšímejte, protože to je fakt jen povzdech. Ani radši nepíšu, co to je za spolek, protože to stejně je fučik.

assil
assil (1532 příspěvků) 23.04.2024, 08:29:26 xxx.xxx.206.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 23.04.2024, 08:27:07

No to bys měla napsat, co je to za spolek, aby bylo vidět kdo provozuje takovej amatérismus.

Rapotačka (neregistrovaný) 23.04.2024, 08:37:10 xxx:xxx.cb3e:fedd

No, když jsem to našla já . . .

Argentina - pusinkovací pes, její hluchota není  problém.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 23.04.2024, 08:38:11 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 23.04.2024, 08:29:26

Asi jo, protože jak jsem se pak začetla dál, tak …..

Jednu věc jsme zapomněli zmínit, Rose je hluchá, už se tak narodila. Krom toho, že je při komunikaci s ní potřeba víc gestikulovat, nepovažujeme její hluchotu za hendikep. Klidně může běhat na volno (samozřejmě jen tam, kde je to pro ni bezpečné), svého páníčka si Rose hlídá. Pro hluché pejsky skvěle funguje i vibrační obojek, který pejska upozorní, že se na Vás má podívat, a Vy už mu pak gesty můžete ukázat, co po něm chcete.

Já si úplně dovedu představit hluchou argentinu navolno!!!!!! Se mi radostí s případnýho setkání orosilo čelo.

a ještě takový doušek:

Rose může být v nové rodině psím jedináčkem nebo parťákem k dalšímu pejskovi, tady si ale musí být nový majitel jistý, že si poradí s výchovou a případnou korekcí nežádoucího chování ze strany Rose.

znamená to tedy - logicky, že oni si neporadili asi, že jo?  když se jim takhle chová. Chápu to dobře?

Útulek si říká Tali Story

balu
balu (1565 příspěvků) 23.04.2024, 08:46:59 xxx.xxx.152.98
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 23.04.2024, 08:38:11

Poznala jsem blíž pouze jednu argentinu. Chovnou fenu, tudíž by tam měla být jistá záruka povahy. Tato fena byla nakryta a porodila, ale o štěňata neměla zájem nebo jim byla nebezpečná. Když jí je přikládali na kojení, šla po nich. Musela mít náhubek a museli ji při tom držet. To nelze dlouho, takže štěňatům našli kojnou fenu jiného plemena.

Nicméně prachy za štěňata se majitelce feny líbily, tak ji kryla znovu. Jak to dopadlo už nevím. 

bambule
bambule (420 příspěvků) 23.04.2024, 08:51:33 xxx.xxx.234.116
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 23.04.2024, 08:48:59

Jo je to Tail Story, před víc jak rokem jsem měla zájem adoptovat od nich psa (před tím než jsem našla Bambuli)… vyplnila jsem podivný dotazník a nic, nikdo se neozval, nikdo ani neměl chuť odpovědět mi. Takže asi tak. 

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 23.04.2024, 08:54:01 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 23.04.2024, 08:46:59

Argentina je tak specifický plemeno, že já osobně ji mám v kategorii- plemeno pro které v ČR není místo, myšleno tím to, že aby ten pes mohl spokojeně žít a stejně tak i jeho okolí.  Nepochybuju, že se i tady najdou majitelé, v jejichž rukách to jde, ale není jich tolik, kolik je argentin, díky  líbivýmu vzhledu, u nás.

balu
balu (1565 příspěvků) 23.04.2024, 09:05:26 xxx.xxx.152.98
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 23.04.2024, 08:54:01

Já si nemyslím, že existuje jakékoliv plemeno, které by v ČR nemělo žít. Protože vše je v lidech. Při správném vedení a výchově není problém s žádným plemenem. Problém nastane, když se pes dostane do nevhodných rukou. 

Argentina jako taková se mi líbí. Ale nechtěla bych ji. Neměla bych pro ni adekvátní práci, využití. Argentiny doplácejí na to, že si je pořizují lidí z prestižních důvodů - “hele vole, mám psa, co chytal uprchlé otroky!”, a podle toho to mnohdy vypadá. 

balu
balu (1565 příspěvků) 23.04.2024, 09:07:05 xxx.xxx.152.98
»
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 23.04.2024, 09:02:53

Přečetla jsem si teď pár recenzí na Tail Story a ty se vzácně shodují v negativním hodnocení. 

Orionka (neregistrovaný) 23.04.2024, 09:13:13 xxx.xxx.64.54

S argent.dogami se to dělá tak : slečna v Praze si pořídí “takovou krásnou Sněhurku”. Prohraje si se štěňátkem a pak ji přesune k babičce na vesnici. V Praze má přece málo prostoru na běhání. A tak je nebohá “babka” vláčena nebohou argentinou po vsi a přilehlých polnostech. Potkala jsem takové dvě, nezávisle na sobě. V obou případech držela stará paní zauzlovanou lonž a vláčena volala “běžte pryč, já ji neudržím”.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 23.04.2024, 09:15:33 xxx.xxx.226.6
assil:

Tak jsem si to vyhledala Tail Story je jedna pani a vše to dělá pod záštitou Pet Heroes, kde se teda angažuje dost lidí

https://petheroes.cz/o-nas/#kontakt


Já tam Tail Story nikde nevidím - hilfe, hilfe. Když jsem zadala tohle slovní spojení, vyběhlo mi

jméno: https://pesvnouzi.cz/utulek/jarmila-vojackova-tail-story/

a to tam nikde na těch stránkách Pet Heroes nevidím, jsem slepota asi.

hm a recenze zde:

https://www.pesweb.cz/cz/hodnoceni-firmy-prohlizeni?firma_id=i.002738

Zajímavý. ☹️

Orionka (neregistrovaný) 23.04.2024, 09:18:37 xxx.xxx.64.54
balu:

Já si nemyslím, že existuje jakékoliv plemeno, které by v ČR nemělo žít. Protože vše je v lidech. Při správném vedení a výchově není problém s žádným plemenem. Problém nastane, když se pes dostane do nevhodných rukou. 

Argentina jako taková se mi líbí. Ale nechtěla bych ji. Neměla bych pro ni adekvátní práci, využití. Argentiny doplácejí na to, že si je pořizují lidí z prestižních důvodů - “hele vole, mám psa, co chytal uprchlé otroky!”, a podle toho to mnohdy vypadá. 


Někdo  z prestižních důvodů, někdo z čiré blbosti. 

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 23.04.2024, 09:21:26 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 23.04.2024, 09:05:26

Já si nemyslím, že existuje jakékoliv plemeno, které by v ČR nemělo žít. Protože vše je v lidech.

já ano, protože právě je vše v lidech. ale nejen to,  prostě v takto zalidněné zemi nemůžete dát třeba  bernskýmu honiči to, co potřebuje a k čemu byl stvořen. U nás ne, buď se budete bát, že ho střelí myslivec, i kdyby neměl a nebo……… že pes vlítne třeba pod auto. Pokud ho budete mít na práci, tak je “odbržděnej” a prostě určitý geny nepřebijete a  pokud ho budete mít jako společníka, nedostane ten pes, co potřebuje. Argentina je odjištěný granát, prostě je. Čr je taková země, že pro některá plemena psů tu není pohodlné žití. A nebo to není pohodlné pro ostatní. 

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 23.04.2024, 09:22:31 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 23.04.2024, 09:13:13

Jo, jednu takovou Sněhurku jsem v Prahé potkávala v lesoparku, bylo to vždy nadšené setkání. A to to byl přesně roční pes. Pak………zmizel. možná k Vám.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.