Aktuálně: 4 542 inzerátů178 318 diskuzních příspěvků17 807 uživatelů

Všeobecný pokec

Doron
Doron (1919 příspěvků) 09.05.2024, 09:19:57 xxx.xxx.162.116
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 09.05.2024, 06:33:40

Děkuju za osvětlení. Už to vidím.

Je to tedy instucializovaný sadismus.

Je to trest , ne nějaké bezpečnostní opatření., to by vypadalo jinak.

No, Česko je pořád dobrá země k životu.

kometa
kometa (4424 příspěvků) 09.05.2024, 10:04:09 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 09.05.2024, 09:19:57

Je.

Kolegova manželka dostala nabídku, která se neodmítá a tak s manželem a dětmi odjela pracovně do Švýcarska. Kolega už před odjezdem povídal, že jsou tam dost přísní - netřídíš odpad, dostaneš pokutu - budiž, s tím bych i souhlasila. Ale v panelácích je třeba zakázáno splachovat po 22. hodině, abyste nerušili sousedy.

+ jednou nevypravil včas mladší dítě do školky (chodí samy) a už volali, že když se to stane podruhé, budou informovat sociálku

+ na vánoce chtěli odjet dřív, aby je strávili v Česku s rodinou - nešlo, protože si včas nezažádali

Sarah01
Sarah01 (1683 příspěvků) 09.05.2024, 10:19:18 xxx.xxx.11.197
kometa:

Je.

Kolegova manželka dostala nabídku, která se neodmítá a tak s manželem a dětmi odjela pracovně do Švýcarska. Kolega už před odjezdem povídal, že jsou tam dost přísní - netřídíš odpad, dostaneš pokutu - budiž, s tím bych i souhlasila. Ale v panelácích je třeba zakázáno splachovat po 22. hodině, abyste nerušili sousedy.

+ jednou nevypravil včas mladší dítě do školky (chodí samy) a už volali, že když se to stane podruhé, budou informovat sociálku

+ na vánoce chtěli odjet dřív, aby je strávili v Česku s rodinou - nešlo, protože si včas nezažádali


😲 Vše pod kontrolou. 

Zrzavci
Zrzavci (2950 příspěvků) 09.05.2024, 13:48:18 xxx.xxx.226.6

Milgamma

Kometo, zkusím se zeptat Vás, jestli můžu. Třeba víte, třeba máte vysvětlení.

Mám takovej zvídavej dotaz.  Milgamma inzerovaná jako sasrak na bolavý záda. 

Já jsem ji teď dostala doporučenou pro naši starou psí bábrdli na neurologický potíže - a tak jsem se zakoukala do složení - i proto, že ponejprv mi byl doporučen Neuromultivit - enemže to je na předpis. A jak jsem teď prostě na to koukala, vrtají mi v makovici dvě zvídavý otázky:

složení obou přípravků je - jak deklarováno  -čistě jen tři vitaminy skupi Bé - nic jiného tam prý není. A teď

1) proč je Neuromultivit na předpis?? Vždyť jsou to jen vitaminy??

2)jak může soubor vitaminů léčit bolavý záda? 

Kdybyste věděla budu ráda, protože to vypadá, že jak nad tím furt melduju, už asi nikdy neusnu 😀

Dík předem, zadem, bokem a tak jako podobně

kometa
kometa (4424 příspěvků) 09.05.2024, 14:01:46 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 09.05.2024, 13:48:18

1) Upřímně, netuším. Vždyť hydrofilní vitamíny se snad ani nedají předávkovat. Jediné, co jsem našla, že je tam interakce s léky na Parkinsona.

2) Vitamíny skupiny B se obecně doporučují na neurologické problémy. Speciálně B1 (thiamin), při nedostatku beri-beri. Můj neurolog po operaci ploténky a přetrvávajících mírných potížích doporučil kombinaci vit B a hořčíku. Bez receptu.

megi-the-pes
megi-the-pes (2299 příspěvků) 09.05.2024, 14:05:09 xxx.xxx.124.252

Podle me je to podel. Na predpis, ale pojistovna nehradi. 

Na bolest zad tyhle veci funguji, protoze nevim. Je volne prodejny lek, ktery je na tremu, stres, ale omylem ucinkuje na bolest zad. A stal asi 40 korun…

Neuromultivit ma studie, kde byl ucinek potvrzen - proto je to lek. A ma vysoky obsah tech B. Milgamma ma jiny obsah. 
B-komplex taky jinak. Ale ze by byl spatny? Predchozi dve znacky maji vylozene jen B1 a 6/12, takze jich tam bude hodne. 
Hodne = nebezpecne. Taky maji becka problemy, nejen vyhody - s nekterymi leky se nesmi takovehle leky s vysokymi davkami be. Tak mozna proto predpis.

Becka neleci. 
Nedostatek becek = bolest. 
Dam becka = nebolest. 
 

Zrzavci
Zrzavci (2950 příspěvků) 09.05.2024, 14:09:11 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 09.05.2024, 14:01:46

Díky moc. Přijde mi to divný, proč jedno  na předpis a druhý  volně, když je to - jestli dobře chápu, jedno a totéž. A proč vůbec na předpis, když si bez předpisu můžu ten koktejl namíchat taky? :o Nějak mi obecně uniká ta logika. Když….. normálně uvažující lékař udělá tohle:

doporučil kombinaci vit B a hořčíku. Bez receptu.

🙂 a v tydlevízi masírka na sasrak jménem Milgamma. 

A na ty záda mě to překvapuje, děkuju. Jsem lajka, vím, že béčko po mrtvici, nenapadlo by mě zkusit to na záda. ale to je přesně ono, příroda je opravdu hodně mocná, má - myslím - lék na všechno - nebo většinu věcí, jen my to neumíme . Čest lékařům, jako je Váš neurolog.

Xerxova
Xerxova (807 příspěvků) 09.05.2024, 14:30:44 xxx:xxx.5184:a7cd

už Betka na neurologické potíže měla doporučenou milgammu - a zobala až do smrti jednu tabletu za den. A to na ní ještě žádná reklama neběžela. Nervové buňky potřebují Béčko - a tady jsou ta různá béčka (včetně B12) asi solidně poskládaná. Když jsme vysadili - bylo to poznat - a proto jsme více neexperimentovali… a dávali stále.

efe
efe (1124 příspěvků) 09.05.2024, 14:42:32 xxx.xxx.199.5
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 09.05.2024, 14:05:09

Je volne prodejny lek, ktery je na tremu, stres, ale omylem ucinkuje na bolest zad. A stal asi 40 korun…

Asi Guajacuran…? Funguje totiž na celkové uvolnění, mj. i svalů. Tzn. uvolněný sval není křečovitě (bolestivě) stažený a tím přichází úleva. 

kometa
kometa (4424 příspěvků) 09.05.2024, 15:38:21 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 09.05.2024, 14:42:32

Asi ano. Funguje jako myorelaxans (uvolnění žíhené svaloviny) i jako anxiolytikum (proti úzkosti). 

Sarah01
Sarah01 (1683 příspěvků) 09.05.2024, 16:33:30 xxx.xxx.162.253
kometa:

Obávám se, že ne.


Aha, tak nic. Jen jsem se zeptala. Beru na bolest Oramelox, na ortopedii mě vezmou až za měsíc, dřív nebylo volno. A nějak teda nevím, jestli to kvůli nežádoucím účinkům vůbec brát….

Mi
Mi (208 příspěvků) 09.05.2024, 17:11:32 xxx:xxx.cd0:5e5f
Sarah01:

Myslíte, že by to fungovalo i na patní ostruhu? 🤔


Já si ostruhu vykurýrovala  tím ,že jsem si patu  i achilovku mazala  Voltarenem a masírovala takovým vibračním masážním strojkem který i prohřívá. 

Fikovnice
Fikovnice (4578 příspěvků) 09.05.2024, 18:21:39 xxx.xxx.62.135
Doron:

Je to sadismus v krystalické podobě. Jak jsi na to narazila?

Je to vězení? Nebo psychiatrie? Nebo vězeňská psychiatrie?


Doron, hledala jsem něco k meningitidě a hodilo mi to odkaz na podobnou “věznici”, kde paní bez pomoci umírala asi dva nebo tři dny - postupně oslepla, ochrnula, nedostala napít a nedostalo se jí adekvátního lékařského ošetření. Pak umřela. Je to naprosto šílené video, které sem dávat nebudu. A pak mi začal algoritmus YT nabízet další. Takže jsem otevřela video tady s tou Glorií… Mně duševně nemocná nepřipadá…ale to je jen z toho jednoho videa. Víc samozřejmě nevím. Ale z mého úhlu pohledu je to naprosto nehumánní přístup, a to snad, i kdyby byla vražedkyně!

Fikovnice
Fikovnice (4578 příspěvků) 09.05.2024, 18:25:58 xxx.xxx.62.135
balu:

To musí být jasné každému při pohledu na takovou jakoženu.


Však znáte Semenyaovou že jo? Dřív jsem sport přímo hltala, tak mi tato osoba neunikla. Byla to velká nespravedlnost - ty její zlaté medaile, posuďte dle fotek…

Obrázek Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (4578 příspěvků) 09.05.2024, 18:32:56 xxx.xxx.62.135
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 09.05.2024, 09:19:57

Ale já teda nechápu, kdo a proč dává tato videa na YT…??!😲

Jak jsem psala výše, nabídlo mi to xy dalších… Když se chovají jak sadistické zrůdy, tak se divím, že nemají zájem ta videa nějak stopit před veřejností. Já jsem si četla ty komentáře pod videem s Glorií, a nenašel se tam nikdo, kdo by takovou brutalitu schvaloval…což je zcela pochopitelné.

https://www.phoenixnewtimes.com/news/mentally-ill-arizona-woman-remains-in-jail-for-spitting-11346829

Toto (výše) je jen odkaz na článek o Glorii. Ještě jsem to nečetla, jen v nadpise je, že je to 19letá dívka, mentálně nemocná a že byla vsazena do té jejich “vazby” kvůli plivání.👎

Fikovnice
Fikovnice (4578 příspěvků) 09.05.2024, 18:36:23 xxx.xxx.62.135
efe:

Je volne prodejny lek, ktery je na tremu, stres, ale omylem ucinkuje na bolest zad. A stal asi 40 korun…

Asi Guajacuran…? Funguje totiž na celkové uvolnění, mj. i svalů. Tzn. uvolněný sval není křečovitě (bolestivě) stažený a tím přichází úleva. 


To asi není omyl…😀

Guaifenezin je “všelék” 👍 - myorelaxans, anxiolytikum a také expektorans. 

Btw, je třeba ve volně prodejném Ataralginu. Obecně je guaifenezin volně dostupný.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.