Aktuálně: 4 858 inzerátů175 047 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Nejlepší myšák

Anonymní (neregistrovaný) 23.08.2023, 19:15:13 xxx.xxx.264.167

Dobrý den…..jaké psí plemeno je nejlepší na lov potkanů???????? Přemnožily se nám ☹️……je na to nějaké speciální plemeno nebo je to spíš kus od kusu bez ohledu na plemennou příslušnost?

kometa
kometa (4229 příspěvků) 23.08.2023, 20:08:09 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den…..jaké psí plemeno je nejlepší na lov potkanů???????? Přemnožily se nám ☹️……je na to nějaké speciální plemeno nebo je to spíš kus od kusu bez ohledu na plemennou příslušnost?


Kde se přemnožili? Proč se přemnožili?

Přikláním se k Sardullah.

Anonymní (neregistrovaný) 24.08.2023, 07:23:35 xxx.xxx.264.167

…… no ne jenom vůli potkanům to není, o psovi uvažujeme delší dobu a kalamita potkanů naše rozhodnutí jenom utvrdila…….oni k nám lezou od souseda, ten chová čuníky a potkani tam mají rej a nic s tím nedělá.

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (136 příspěvků) 24.08.2023, 07:34:02 xxx.xxx.54.158

Dávám v tomto hlas jezevčíkovi nebo foxteriér je taky super. Můj strýc má celý život jezevčíky klasické standardní, hladkosrsté, černé s pálením 😁, ikdyž na barvě nezáleží a musím říct, že jakákoliv škodná má smůlu. Bohužel tedy i vypadlý králík z králíkárny. Jsou mazaní, skladní - všude vlezou a k lidem umazlení. 

sutrik
sutrik (317 příspěvků) 24.08.2023, 10:22:30 xxx.xxx.161.25

Pinčové a knírači byli vyšlechtěni k lovu potkanů, myší. Spousta teriérů… 

Tahle plemena bývají samostatnější, při lovu hlodavců pracovali bez člověka. Nebudou obvykle poslouchat na 100 % jako ovčáci a další pracovní plemena. Taky se lovecký pud neprojevuje jen u hlodavců, ale je třeba učit, že se neloví srnky, zajíci, ptáci… Mají rozvinutý i hlídací pud (lovili potkany a hlídali statky), hlavně u pinčů a kníračů s tím bývá často spojená uštěkanost.

Můžete koupit plemeno vyšlechtěné na lov hlodavců a bude Vám na to dlabat…

assil
assil (1527 příspěvků) 24.08.2023, 10:25:40 xxx.xxx.206.172

Vybírat si plemeno jen podle toho jak loví potkany je fakt blbej důvod. S tím psem budete žít 15 let a plemeno se vybírá tak, aby vyhovovalo vám a vašemu životnímu stylu.

Myši a potkany chytá spousta psů, ale je to spíš o jedincích než o plemeni, navíc štěně vám nic chytat nebude.

sutrik
sutrik (317 příspěvků) 24.08.2023, 11:09:48 xxx.xxx.161.25
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 24.08.2023, 10:25:40

Boonie jsem viděla chytit první myš asi v šesti měsících. A to si myslím, že už dříve nějaké hlodavce zabila. Jen se to nestalo metr ode mě, tak jsem při odebírání z huby nevěděla, zda našla živou nebo krátce mrtvou myš. Je to otázka vteřin, někdy ani myš nestačí písknout.

Potkana nepotkala (hezká slovní hříčka). Vzhledem k její “velikosti a obr hmotnosti" pod 4 kg jsem ráda. Určitě by zkusila ulovit, ale potkan by se bránil. To už chce víc zkušeností, síly, určitě nic pro malé štěně.

Kamarádčina kříženka s raslíkem taky zabíjí hlodavce od štěněte.

sutrik
sutrik (317 příspěvků) 24.08.2023, 12:18:38 xxx.xxx.161.25
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 24.08.2023, 11:40:05

To já taky. Nejen potkany, ale i myši. 

Většinou malá reaguje na odvolání od srnky, maximálně se rozběhne tak 3 metry (a to musí srnka vyskočit hned u nás). I některé srnky projevují sebevražedné sklony. Jedna srnka na malou málem seskočila z vyvýšeného křoví, naštěstí Bonnie reflexně uhnula, tak srnka doskočila asi 10 cm před ní. 

Se zajíci je to horší, ti jsou schopni vynořit se také dva metry před námi na cestě, ale zastavit se, pak běžet k nám, od nás, dokola…  I když i u zajíců se  už poslední dobou několikrát stalo, že se Ratloraptor nerozeběhl, jen se na mě podíval.

Ale u myší, přiznám se, jsem bez šance. Jak přeběhne myš přes cestu před psem, má to obvykle spočítané. I když je to hned u mě, nestihnu zareagovat, i pokud jde Bonnie zrovna na vodítku.

kometa
kometa (4229 příspěvků) 24.08.2023, 12:22:43 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

…… no ne jenom vůli potkanům to není, o psovi uvažujeme delší dobu a kalamita potkanů naše rozhodnutí jenom utvrdila…….oni k nám lezou od souseda, ten chová čuníky a potkani tam mají rej a nic s tím nedělá.


Viz výše.

 Ideální je nějaký teriér, ale ti mají zase svoje ale. Jinak myši a potkany vám bude lovit každý pes. Teoreticky. I když čivava asi úplně ne…

kometa
kometa (4229 příspěvků) 24.08.2023, 12:24:59 xxx.xxx.147.163
Doron:

Mám pořád nějak potkany spojený se špínou a nemocema, snažím se, aby je psi nechytali..


A tak jsou zase proti nemocem očkovaní, ne? Psi a kočky prostě hlodavce loví. Sežráním se tolik nenakazí. To bychom nemuseli řešit přemnožené kuny a lišky.

megi-the-pes
megi-the-pes (2232 příspěvků) 24.08.2023, 13:58:59 xxx.xxx.61.16

Každý druh se časem na něco adaptuje, nechcípne.

Očkování, ale leptosvině, pes neonemocní, já jo. 

Megy jí myši a i vraždí takové divné velké myši na louce. Kolik mi dáte, když ji pošlu na potkany? 
A eště povím tajemství. Když má teriér svou práci, tak už za srnami nelétá. 

Ale jinak je nejlepší past, jed, kam se nedostanou domácí zvířátka, a je to, čau potkani.

Doron
Doron (1839 příspěvků) 24.08.2023, 23:53:37 xxx.xxx.5.165
kometa:

A tak jsou zase proti nemocem očkovaní, ne? Psi a kočky prostě hlodavce loví. Sežráním se tolik nenakazí. To bychom nemuseli řešit přemnožené kuny a lišky.


Mě jednou v mládí kousnul potkan, (chtěla jsem si brát na Štětináče z Rychlých šípů a ochočit si mládě ) a dostala jsem od něj nějakou blbou jaterní chorobu, dlouho jsem se léčila, tak se jich id tý doby bojím..😔

Mi
Mi (184 příspěvků) 25.08.2023, 06:41:30 xxx.xxx.98.177

Psa který loví hlodavce bych se asi štítila.Jsem divná vím…Jinak bulteriér a bull plemena se používaly k soutěžím v dávení potkanů,tak pokud je chovem nezmršili,tak oni.

balu
balu (1564 příspěvků) 25.08.2023, 08:15:37 xxx.xxx.120.137
Odpověď na příspěvek uživatele Mi z 25.08.2023, 06:41:30

A psa, který venku olízne kdejaké hovno či jiné hnusy, který si olizuje konečník, se neštítíte?

eena
eena (176 příspěvků) 25.08.2023, 11:13:44 xxx.xxx.231.241

Raz som videla také video, kde išli odpratávať starý stoh slamy. Najprv priviedli tlupu psov (predovšetkým lovecké plemená vrátane myslím jazvečíkov a bíglov) rozostavili okolo stohu, potom prišiel nakladač - začal zdvíhať a odpratávať tú slamu - to bolo vyplašených kvantum hlodavcov a tie psiská to kosili jedna radosť. Zahryzli vypľuli a pokračovali… Ak aj nebola účinnosť ničenia  hlodavcov 100% tak sa k tomu výrazne blížila. U nás najlepšie riešil myši labrador - na poli (bývali sme v byte, tak inde nemal šancu) -  vyhrabával - chytal- zadrhol - vypľul. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.