Aktuálně: 4 818 inzerátů175 604 diskuzních příspěvků17 768 uživatelů

Kachny pižmové

Anonymní (neregistrovaný) 25.08.2023, 06:49:33 xxx.xxx.213.9

Dobrý, mám čtyři kachny pižmovky, dvěma jsou 2 roky a dvěma rok a u nich mám jednoho kačera, kterému jsou tři roky. Jedna kachna na jaře vyseděla 9 kachňat. Druhá 6 káčat jenže kačer 4 uštípal! Jsem bezradná, prostorem to není, výběh je velký. Jak udělat aby se to příště neopakovalo. Kačera odstavit nemohu protože ta třetí sedá později a ještě ji pojímá. Díky za rady.

ančovička
ančovička (861 příspěvků) 25.08.2023, 07:21:32 xxx.xxx.122.106
Anonymní:

Dobrý, mám čtyři kachny pižmovky, dvěma jsou 2 roky a dvěma rok a u nich mám jednoho kačera, kterému jsou tři roky. Jedna kachna na jaře vyseděla 9 kachňat. Druhá 6 káčat jenže kačer 4 uštípal! Jsem bezradná, prostorem to není, výběh je velký. Jak udělat aby se to příště neopakovalo. Kačera odstavit nemohu protože ta třetí sedá později a ještě ji pojímá. Díky za rady.


Děláte chybu, že kachny s malymi nechavate s kačerem…mívám 5 kačenek a jakmile se mladi vylíhnou,okamžitě je přemístím do soukromí, nejdřív do kotce králikarny, kačenky tak dva dny jsou nejvíc pod kachnou,vylezou se jen nažrat a napit..později je přemístím do většího u země,aby mohly samy ven ..ale opět voliéra,jsou chráněné od ostatních zvířat.. žádné “navolno” po zahradě,mohlo by se jim něco stát..ke kacerovi do výběhu vracím kačenu,až když kacenky odvodi a nema o ně zajem .. začne snášet znovu.takze v žádném případě nechavat s kačerem..

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.