Aktuálně: 4 817 inzerátů175 584 diskuzních příspěvků17 767 uživatelů

Slepice se škubou

Pejl (neregistrovaný) 26.08.2023, 13:20:16 xxx.xxx.284.193

Ahoj, mám 8 ks slepiček a z toho je 6 ks hodně oškubaných. Krmím je vařeným bramborem, máčený chléb, veřené těstoviny vše s kukuřičným šrotem, taky klíčená pšenice. Jsou ve výběhu o velikosti 2 x 9 m. Se snáškou jsem spokojený jen na pohled nejsou pěkný. Děkují za rady.

kometa
kometa (4290 příspěvků) 26.08.2023, 13:36:12 xxx.xxx.147.163
Pejl:

Ahoj, mám 8 ks slepiček a z toho je 6 ks hodně oškubaných. Krmím je vařeným bramborem, máčený chléb, veřené těstoviny vše s kukuřičným šrotem, taky klíčená pšenice. Jsou ve výběhu o velikosti 2 x 9 m. Se snáškou jsem spokojený jen na pohled nejsou pěkný. Děkují za rady.


Po 126. Chybí jim bílkovina. Od škubání přejdou ke kanibalismu.

Předpokládám, že výběh při této velikosti a počtu je akorát udusaná hlína. 

Doron
Doron (1845 příspěvků) 26.08.2023, 13:51:10 xxx.xxx.5.165

Nojo, mají málo bílkovin a malý výběh.

Jak už tady mnozí psali, pořiďte směs pro nosnice, nevyjde Vás to dráž, těstoviny, brambory, šrot a pšenice taky něco stojí plus ještě připočítejte energii na vaření. A budete s tím mít míň práce !

Dřív se takhle slepice přikrmovaly, ale to bývaly na volno a měly možnost si nahledat..

A vždycky alespoň navečer byste je mohl pustit, to už žádnou škodu nenadělají a se soumrakem se do kurníku vrátí.

Doron
Doron (1845 příspěvků) 26.08.2023, 14:00:37 xxx.xxx.5.165

A slépky taky potřebují nějaké vyžití, dobré je jim třeba vyklopit kolečko trávy, aby si ji mohly přehrabovat, trochu členité prostředí, keře, popeliště..

Ale hlavně ty bílkoviny prosím 👃!

kometa
kometa (4290 příspěvků) 26.08.2023, 14:45:48 xxx.xxx.147.163
Doron:

Než jsem to napsala, kometa už to napsala 😊.


No protože v prakticky stejných podmínkách má slepice i jeden kamarád. Taky oškubané, jednu doby i s brejličkami proti kanibalismu. Občas jim teda hodí nasekanou trávu, ale stejně je to málo. Proti těm slépkám, které vídávám jinde…Jo, už jsem kvůli nim párkrát brzdila, ale na vesnici to tak vždycky bývalo.

Anonymní (neregistrovaný) 26.08.2023, 14:50:16 xxx.xxx.164.121

Bez urážky zadavatele, kde na to ty lidi chodí, dávat slepicím třeba ty těstoviny? Kdyby aspoň krmili, jak se krmilo kdysi, ale takové nápady. Pak se diví, jak jsou ty slepice nevděčné 😉.

kometa
kometa (4290 příspěvků) 27.08.2023, 20:02:03 xxx.xxx.147.163
list:

Já nechápu, proč se zakládá nové vlákno na toto téma. 


Protože si lidi nejdřív nehledají, jestli tady už něco takového není. To bylo i na IF. A tam kolikrát stačilo podívat se na příspěvky o dva, tři níže.

Myslím, že suverénně vedlo - pomoc, štěně je agresívní a kouše!

Ale asi ještě úplně nefunguje vyhledávání podle klíčových slov.

Fikovnice
Fikovnice (4367 příspěvků) 28.08.2023, 02:05:34 xxx.xxx.63.255
kometa:

Protože si lidi nejdřív nehledají, jestli tady už něco takového není. To bylo i na IF. A tam kolikrát stačilo podívat se na příspěvky o dva, tři níže.

Myslím, že suverénně vedlo - pomoc, štěně je agresívní a kouše!

Ale asi ještě úplně nefunguje vyhledávání podle klíčových slov.


Ale vzpomeňte si, že na IF vyhledávání lupou nefungovalo téměř vůbec. Já, když jsem se chtěla vrátit k nějakému tématu, jehož název jsem pozapomněla, tak jsem to zadávala normálně do Googlu. Ifauní vyhledávač byl prostě divnej.

list
list (563 příspěvků) 28.08.2023, 07:41:36 xxx.xxx.200.115

Ano, kometo, na ifauně to bylo taky časté, ale bylo tam časté i to, že nějaký “chytrák” tazateli nadával za vytažení vlákna několik let starého. Za mě je to v pořádku. Pokud mám problém, hledám řešení, najdu vlákno pročtu a doptám se, co mi není jasné. Přístup založení nového vlákna považuju za lajdácký. Ale máte pravdu, že vyhledávání tu moc nefunguje.

Fikovnice s problematickým vyhledáváním na ifauně nesouhlasím, trávil jsem tam hodně času vyhledáváním diskuzních vláken na dané téma a nebyl problém. 

A k tomu hledání stačí zadat do googlu heslo “slepice se škubou” a vyhodí mimo jiné zdejší vlákno z roku 2016. 

Fikovnice
Fikovnice (4367 příspěvků) 28.08.2023, 08:43:30 xxx.xxx.63.255
list:

Ano, kometo, na ifauně to bylo taky časté, ale bylo tam časté i to, že nějaký “chytrák” tazateli nadával za vytažení vlákna několik let starého. Za mě je to v pořádku. Pokud mám problém, hledám řešení, najdu vlákno pročtu a doptám se, co mi není jasné. Přístup založení nového vlákna považuju za lajdácký. Ale máte pravdu, že vyhledávání tu moc nefunguje.

Fikovnice s problematickým vyhledáváním na ifauně nesouhlasím, trávil jsem tam hodně času vyhledáváním diskuzních vláken na dané téma a nebyl problém. 

A k tomu hledání stačí zadat do googlu heslo “slepice se škubou” a vyhodí mimo jiné zdejší vlákno z roku 2016. 


Tak máme rozdílné zkušenosti…😉

A vím, že já se svou negativní nejsem osamocená. 

Ale ono je to stejně už úplně jedno.

list
list (563 příspěvků) 28.08.2023, 09:06:51 xxx.xxx.200.115
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 28.08.2023, 08:43:30

Tak ono bude hodně záležet na vyhledávaném hesle. Tady jsem to dnes zkoušel s heslem “slepice se škubou” a nic nenalezeno, ale v googlu mi vyskočila zdejší diskuze mezi prvními. Je pravda, že mnohdy vyhledávám právě v googlu, tak mám zkušenost trochu zkreslenou. 

JardaPecival
JardaPecival (347 příspěvků) 28.08.2023, 09:22:36 xxx.xxx.228.63

ten google byl na ifauně spolehlivější, taky sem tam hledal přes něj a tady to hledání taky hapruje. Jinak souhlas, nejdřív hledám, jestli se to už neprobíralo(přeci chci radu hned pak nemusím čekat, až někdo odpoví) a když vlákno odpovídá tématu, tak se ptám v něm.. 

Nebo taky citovat předchozí příspěvek, když na něj reaguju by se nemělo 😇

kometa
kometa (4290 příspěvků) 28.08.2023, 09:52:26 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Ale vzpomeňte si, že na IF vyhledávání lupou nefungovalo téměř vůbec. Já, když jsem se chtěla vrátit k nějakému tématu, jehož název jsem pozapomněla, tak jsem to zadávala normálně do Googlu. Ifauní vyhledávač byl prostě divnej.


Jo, to si vzpomínám, jak nás obě fascinovalo, že někdo vytáhne vlákno po X letech a my měly problém najít to, které nás zaujalo před týdnem.

kometa
kometa (4290 příspěvků) 28.08.2023, 09:56:19 xxx.xxx.147.163
JardaPecival:

ten google byl na ifauně spolehlivější, taky sem tam hledal přes něj a tady to hledání taky hapruje. Jinak souhlas, nejdřív hledám, jestli se to už neprobíralo(přeci chci radu hned pak nemusím čekat, až někdo odpoví) a když vlákno odpovídá tématu, tak se ptám v něm.. 

Nebo taky citovat předchozí příspěvek, když na něj reaguju by se nemělo 😇


Teď tomu nerozumím. Když reaguji na konkrétní příspěvek, tak bych ho neměla citovat? Proč?

Mně zase nevyhovuje, když někdo napíše citace na… a já si musím najít (pokud mě to zajímá) souvislost.

kometa
kometa (4290 příspěvků) 28.08.2023, 09:58:12 xxx.xxx.147.163
list:

Tak ono bude hodně záležet na vyhledávaném hesle. Tady jsem to dnes zkoušel s heslem “slepice se škubou” a nic nenalezeno, ale v googlu mi vyskočila zdejší diskuze mezi prvními. Je pravda, že mnohdy vyhledávám právě v googlu, tak mám zkušenost trochu zkreslenou. 


Já zkusila slepice krmení a taky nic.

Ale pořád je i možnost (mimo strejdy gůgla) najet na diskuzi drůbež a trochu si zasurfovat.

JardaPecival
JardaPecival (347 příspěvků) 28.08.2023, 10:17:19 xxx.xxx.228.63
kometa:

Teď tomu nerozumím. Když reaguji na konkrétní příspěvek, tak bych ho neměla citovat? Proč?

Mně zase nevyhovuje, když někdo napíše citace na… a já si musím najít (pokud mě to zajímá) souvislost.


No je to úplně zbytečný přeci, když je ten příspěvek hned před, tak ho znova celej opakovat. Zabírá to místo na stránce a přispívá k nepřehlednosti diskuze. A vůbec hrůza je(tady ta možnost není ani možná) citovat citaci kde je spousta citací, to je kolikrát peklo se tím pak prokousávat. Něco jiinýho je, když je možnost citovat jen část původního příspěvku, tam už to smysl dává i u předchozího příspěvku..

Ta funkce “odpovědět” mi taky nevyhovuje, a pak hlavně ta nemožnost editovat citaci, když chci odpovědět jen na část příspěvku..

kometa
kometa (4290 příspěvků) 28.08.2023, 10:21:57 xxx.xxx.147.163
JardaPecival:

No je to úplně zbytečný přeci, když je ten příspěvek hned před, tak ho znova celej opakovat. Zabírá to místo na stránce a přispívá k nepřehlednosti diskuze. A vůbec hrůza je(tady ta možnost není ani možná) citovat citaci kde je spousta citací, to je kolikrát peklo se tím pak prokousávat. Něco jiinýho je, když je možnost citovat jen část původního příspěvku, tam už to smysl dává i u předchozího příspěvku..

Ta funkce “odpovědět” mi taky nevyhovuje, a pak hlavně ta nemožnost editovat citaci, když chci odpovědět jen na část příspěvku..


Takže teď cituji váš příspěvek. Jenom váš. Je to špatně?

A před chvíli jsem zase vedle dohledávala odpověď na…, abych byla v obraze. Protože ne vždycky je ta odpověď hned. 

Rozumíme si?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.