Aktuálně: 4 852 inzerátů175 004 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Poraďte plemeno

Anonymní (neregistrovaný) 30.08.2023, 17:23:53 xxx.xxx.164.121
Odpověď na příspěvek uživatele Raduška z 29.08.2023, 13:20:25

Jelikož nějakou zkušenost s hovawarty mám, upozorním na dvě věci. Je to plemeno, které dospívá okolo třetího roku. Do té doby je to psí puberťák a živel ( samozřejmě, je to individuální, jeden pes je hotový po druhém roce, druhý o rok později). Druhá věc, je to moloss, takže ne úplně lehké plemeno a dobrá socializace a kontakt s rodinou je základ.

kometa
kometa (4226 příspěvků) 30.08.2023, 17:29:33 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Já k dětem na sto procent doporučuji labradora nebo retrívra za mě úplně nejlepší plemena my máme labradora bydlíme na vesnici a máme děti akorát teda barák asi úplně nepohlida protože tito psi jsou tak strašně milí že přivítají i zloděje

Jestli chceš nějaké menší plemeno tak border kolie ta se taky hodí k dětem a je to takové středně velké plemeno. Ale zase dům ti úplně nepohlida😉


Ale zadavatelka chce psa na hlídání. Vaše návrhy to nesplňují.

Bodlinka
Bodlinka (982 příspěvků) 30.08.2023, 17:55:30 xxx.xxx.39.198
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 30.08.2023, 17:23:53

já bych teda přidala jiné caveat a to je nevyrovnanost v povahách. prostě chce to štěstí a dobrou ruku při výběru, protože ten bonitační povahový test je sranda test

 

Fikovnice
Fikovnice (4328 příspěvků) 30.08.2023, 18:13:28 xxx.xxx.61.71
kometa:

Ale zadavatelka chce psa na hlídání. Vaše návrhy to nesplňují.


Tak taková bordera může být na zahradě umělkyně, vyloženě zahradní architektka!😜

Poté, co si zcela neuváženě borderáka pořídila ta moje famílie, tak mi teta říkávala, že jeho velkým naplněním je hloubit na zahradě co nejhlubší hroby!😊

A miluje také přesazování kytek, atp.

Bodlinka
Bodlinka (982 příspěvků) 30.08.2023, 18:17:43 xxx.xxx.39.198

mno to umí Nora taky. Jsou to přece pasti na ty zloděje, jak se budou plížit tmou tak do toho spadnou, zlomí si nohu a je to, zatýkání je nemine.

kometa
kometa (4226 příspěvků) 30.08.2023, 19:10:26 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Tak taková bordera může být na zahradě umělkyně, vyloženě zahradní architektka!😜

Poté, co si zcela neuváženě borderáka pořídila ta moje famílie, tak mi teta říkávala, že jeho velkým naplněním je hloubit na zahradě co nejhlubší hroby!😊

A miluje také přesazování kytek, atp.


To vůbec nezpochybňuji.😉 Ale zloděje nezadrží. Leda, že by spadl do té jámy, jak píše bodlinka.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 30.08.2023, 21:54:34 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 30.08.2023, 19:10:26

No a kdyby si zlomil nohu, může je ještě žalovat 😂

Já mám taky hlídače, leží před dveřma a když chci domů, nebo kdokoliv domu, ani se nehne, člověk ho musí pomalu sunout a to váží zatím jen 15kg

Hlídací pes k dětem, to záleží asi na dost faktorech, stáří a vychovanost dětí, zdatnost rodičů ve výchově psa. Když jsem byla malá, měl táta Erdelteriera, ke mě byl zlatý, úžasný, něžný, ale k jiným dětem byl dost rezervovaný,táta s ním dost makal, jezdil po zkouškách běhal po lese, …, u nás holčina chodí s Ruským černým teriérem, má ho pěkně zvládnutýhi, to určitě taky nebylo zadarmo, Berňáky vídám dost v rodinách s dětma . Známý má dobrmany a děti a super, ale zase je má perfektně vychovaný, jiný takový neznám . Prostě je to hodně o lidech.

 Taky jak si představujeme to hlídání? Že bude štěkat a pouštět hrůzu za plotem? Nebo že vetřelce sejme? Hodně možných vetřelců odradí už jen stékající pes za plotem. 

Sousedka na chalupě měla šíleného jezevčíka, k nim na zahradu se bál skoro každý, stékal a kousal na potkání, musela ho zavírat, když k nim někdo šel.

assil
assil (1525 příspěvků) 31.08.2023, 08:00:00 xxx.xxx.206.172
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 30.08.2023, 21:54:34

Takového jsem měla středního špice, 8 kg váhy a za plotem uměl tak pouštět hrůzu, že se lidi i báli přistoupit a zazvonit.

kometa
kometa (4226 příspěvků) 31.08.2023, 09:41:01 xxx.xxx.224.101
Rezzzy:

No a kdyby si zlomil nohu, může je ještě žalovat 😂

Já mám taky hlídače, leží před dveřma a když chci domů, nebo kdokoliv domu, ani se nehne, člověk ho musí pomalu sunout a to váží zatím jen 15kg

Hlídací pes k dětem, to záleží asi na dost faktorech, stáří a vychovanost dětí, zdatnost rodičů ve výchově psa. Když jsem byla malá, měl táta Erdelteriera, ke mě byl zlatý, úžasný, něžný, ale k jiným dětem byl dost rezervovaný,táta s ním dost makal, jezdil po zkouškách běhal po lese, …, u nás holčina chodí s Ruským černým teriérem, má ho pěkně zvládnutýhi, to určitě taky nebylo zadarmo, Berňáky vídám dost v rodinách s dětma . Známý má dobrmany a děti a super, ale zase je má perfektně vychovaný, jiný takový neznám . Prostě je to hodně o lidech.

 Taky jak si představujeme to hlídání? Že bude štěkat a pouštět hrůzu za plotem? Nebo že vetřelce sejme? Hodně možných vetřelců odradí už jen stékající pes za plotem. 

Sousedka na chalupě měla šíleného jezevčíka, k nim na zahradu se bál skoro každý, stékal a kousal na potkání, musela ho zavírat, když k nim někdo šel.


To jo, protože výkopová práce nebyla označena podle vyhlášky.🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.