Aktuálně: 4 812 inzerátů175 565 diskuzních příspěvků17 767 uživatelů

Odchov kuřat-rady

Anonymní (neregistrovaný) 01.09.2023, 09:39:29 xxx.xxx.279.182

Dobrý den, prosím o radu, popřípadě názor na 2 věci týkající se odchovu kuřat 

  1. Mohl bych použít místo elektrické kvočny podlahové vytápění? Řešil bych to buď topným kabelem nebo topnou rohoží. Důvod: pod elektrickou kvočnou je špatný přístup (uhynulá kuřata, čištění atd.) 
  2. Můžu použít jako podlkad piliny? Někde jsem slyšel, že kuřata je žerou a udusí se jimi. Důvod: Zdroj pilin mám, ale s hoblinami je to horší. Dále jsem slyšel že se dá použít sláma, ale to se mě nějak nezdá. Děkuji za každou radu nebo názor.
list
list (563 příspěvků) 01.09.2023, 10:00:06 xxx.xxx.170.186

1. Kuře není plaz, bude mu víc vyhovovat zdroj tepla zvrchu, nežli zespoda. Sám umělou kvočnu používám a vidím u ní převážně pozitiva. Ano pokud potřebuji pod kvočnu sáhnout, musím ji nadzvednout, ale kuratům vyhovuje. 

2. Krátce řezaná sláma je asi nejvhodnější, nebo ty hobliny. Piliny jsou prašné, nevhodné. 

ančovička
ančovička (861 příspěvků) 01.09.2023, 11:03:50 xxx.xxx.243.242
Anonymní:

Dobrý den, prosím o radu, popřípadě názor na 2 věci týkající se odchovu kuřat 

  1. Mohl bych použít místo elektrické kvočny podlahové vytápění? Řešil bych to buď topným kabelem nebo topnou rohoží. Důvod: pod elektrickou kvočnou je špatný přístup (uhynulá kuřata, čištění atd.) 
  2. Můžu použít jako podlkad piliny? Někde jsem slyšel, že kuřata je žerou a udusí se jimi. Důvod: Zdroj pilin mám, ale s hoblinami je to horší. Dále jsem slyšel že se dá použít sláma, ale to se mě nějak nezdá. Děkuji za každou radu nebo názor.

A jak řešíte světlo?..já umělou kvočnu nemám, ale i 50 kurat najednou úspěšně odchovám pod výhřevnou žárovkou , jako podestýlku používám zprvu pro maličké drobné seno, větším kuřatum hrubé seno i slámu.. 

JardaPecival
JardaPecival (347 příspěvků) 01.09.2023, 11:28:42 xxx.xxx.37.169

1. Maj uspůsobený orgány na zahřejvání z vrchu, takže radši keramickou nebo infra žárovku, světlo řešte odděleně. Kvočna je super, při čištění překáží, ale to snad není podle mě zas takovej problém

2. Ono i hrubý hobliny maj v sobě malý kousky a mě je docela žraly, takže věřím, že u pilin může fakt nastat problém, já osobně, ač mám dostatek vlastních pilin, radši podestýlal  hoblinama. Začínal jsem na 0,6cm pletivu a po dvouch dnech to šlo pryč, pak už jen hobliny, 2-3dny měnit..

Anonymní (neregistrovaný) 01.09.2023, 11:33:39 xxx.xxx.279.182

V odchovné místnosti mám dostatek světla přirozenyho, jsou tam velká okna. Hobliny teda OK ale to drobné seno také zní dobře. Co se týče výhřevu jste mě ale moc nepotěšili, ještě to budu muset  pořešit..


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.