Aktuálně: 4 859 inzerátů175 036 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Plemeno pro invalidu

Anonymní (neregistrovaný) 03.09.2023, 07:03:44 xxx.xxx.150.295

Dobrý večer, měla bych na Vás dotaz ohledně výběru plemene psa. Jde o pejska pro moji příbuznou - invalidní důchodkyni. Žije s manželem, ten je však celý den mimo domov a ona je sama. Už dlouho po čtyřnohém příteli touží ale je méně pohyblivá a ven by s ním šla jen 1x denně. Vícekrát manžel, jednou ráno a jednou večer. Naučí se také pes na kočičí záchod? Pejsek by to měl být menšího vzrůstu.

Za případné odpovědi velice děkujem. 

Lily
Lily (163 příspěvků) 03.09.2023, 11:45:30 xxx.xxx.133.234

Pořiďte si kočičku z útulku. Absolutně ideální do takových podmínek. Jsou mazlivé jako pejsci a zároveň odpadá venčení. Nemusí se pouštět ven, naopak je to pro ně doma bezpečnější. 

Pokud jde o to, ji vytáhnout ven, tak jakože venčení třikrát denně by šlo, ale ne u štěněte. Ale muselo by se opravdu každý den ten dospělý pes minimálně třikrát venčit. Plus i nějaké procházky delší. Do takových podmínek nějaké menší společenské plemeno. ALE je to o tom, jak moc je nepohyblivá. Pokud nezvládne obléct ani vodítko či postroj, tak psa rozhodně ne. Na kočičí záchudek psa opravdu ne, to pořiďte kočku. 

Viděla jsem u paní na vozíčku branatíka a oba vypadali spokojení, účastní se socializačních procházek. ALE ona se tomu psovi fakt věnuje. 🙂 

Anonymní (neregistrovaný) 03.09.2023, 13:50:08 xxx.xxx.150.295

Pejska jsme chtěli protože jsme mysleli že by byl pro paní oddanější, věrnější. Ale s kočkou nemáme žádné zkušenosti, tak nevím jak by se chovala ona. Jaké plemeno kočky by bylo nejvíc kontaktní ?

Fikovnice
Fikovnice (4329 příspěvků) 03.09.2023, 13:53:57 xxx.xxx.61.169
Anonymní:

Pejska jsme chtěli protože jsme mysleli že by byl pro paní oddanější, věrnější. Ale s kočkou nemáme žádné zkušenosti, tak nevím jak by se chovala ona. Jaké plemeno kočky by bylo nejvíc kontaktní ?


Buď žádné - jak Vám tu radili, z útulku. 

Anebo já mám stran kontaktnosti dobrou zkušenost s MCO (= Mainka).

Doron
Doron (1838 příspěvků) 03.09.2023, 16:14:11 xxx.xxx.162.126

Musíte hlavně vybrat mazlivou, jestli paní stojí o kontakt. Takovou co při pohlazení vrní a ducá do Vás hlavičkou 😊.

Povaha se pozná už u kotěte.

Když pořídíte dvě, bude mít paní ještě zábavu v podobě sledování kočičího biografu 😊.

Na plemeni moc nezáleží, hledejte prostě milé, kontaktní přátelské a nebojácné zvíře.

Kočky umí být úžasné společnice, jsou inteligentní a citlivé.

A kdybyste pořídili pěknou  kočičku s PP, mohla by se paní stát třeba i chovatelkou…Jejda, to jsem se zasnila, to bych vlastně chtěla já 🤣.

kometa
kometa (4229 příspěvků) 03.09.2023, 17:07:37 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý večer, měla bych na Vás dotaz ohledně výběru plemene psa. Jde o pejska pro moji příbuznou - invalidní důchodkyni. Žije s manželem, ten je však celý den mimo domov a ona je sama. Už dlouho po čtyřnohém příteli touží ale je méně pohyblivá a ven by s ním šla jen 1x denně. Vícekrát manžel, jednou ráno a jednou večer. Naučí se také pes na kočičí záchod? Pejsek by to měl být menšího vzrůstu.

Za případné odpovědi velice děkujem. 


Viz výše.

Psa rozhodně NE! Bylo by to z vaší strany sobecké.

Starší kočku z útulku, která už bude klidná a známé povahy. Nebo 2 koťata - jak psala fikovnice - MCO - ale ty můžou mít 10, 12 kg. To mi už přijde lepší ragdoll, je menší. Chlupů bude z obou stejně.🙂

Ale rozhodně s PP.

balu
balu (1564 příspěvků) 03.09.2023, 17:46:48 xxx.xxx.86.77

Nechci tady shazovat rady - nemůžete mít psa, pořiďte místo něj kočku - pro někoho to jistě bude řešením, ale třeba pro mě by nebylo. Miluji psy, ale ke kočkám vztah nemám, i přesto, že v dětství jsme u dědečka kočky měli. Toto si musí zvážit přímo ta paní, pro které má zvíře být a samozřejmě i její manžel. 

Mi
Mi (184 příspěvků) 03.09.2023, 17:49:23 xxx.xxx.99.99

A já vám budu oponovat děvčata.Každý pes se naučí chodit na nějaké misto.Samozřejmě nejlépe malé plemeno a fenka.Pokud bude  mít denně procházky,proč ne.Stovky majitelů psů to tak mají zařízeno. Jen je třeba to psa naučit správně a na povel.Možna si ještě vzpomínáte na posuzovatelku paní Ubrovou.Měla tak naučené  své Italské chrtíky. Přitom právě o chrtících se traduje, že s čistotou mají problémy. Radit někomu místo psa kočku?  To rovnou morče. 

kometa
kometa (4229 příspěvků) 03.09.2023, 17:51:48 xxx.xxx.147.163
balu:

Nechci tady shazovat rady - nemůžete mít psa, pořiďte místo něj kočku - pro někoho to jistě bude řešením, ale třeba pro mě by nebylo. Miluji psy, ale ke kočkám vztah nemám, i přesto, že v dětství jsme u dědečka kočky měli. Toto si musí zvážit přímo ta paní, pro které má zvíře být a samozřejmě i její manžel. 


Ano, samozřejmě i její manžel, který je celý den mimo domov. Prostě mi to nepřijde s ohledem na toho psa jako ideální výchozí situace.

keriton
keriton (479 příspěvků) 03.09.2023, 18:15:16 xxx.xxx.80.79

Pes je fajn, když člověk “potřebuje” pravidelně chodit ven - kvůli lepšímu zdraví, kondici, aktivnímu odpočinku. Jedenkrát denně mi však přijde málo, bytový pes potřebuje alespoň 3 procházky za den, aby se mohl vyčůrat. A potřebuje procházky, i pokud onemocníte, je hnusné počasí nebo jedete na dovolenou … Navíc se musí také stále vychovávat. Je to dobrý parťák, ale práce je s ním trošičku jako s malým dítětem. 

Zároveň asi mnozí potkáváme různé babičky s malými (často tlustými) pejsky, jak jdou parkrát za den obejít kraťoučkou procházku, třeba i s chodítkem. Myslím si, že ani takový pejsek se nemusí mít špatně. Jen to chce promyslet, kdo by se postaral a pomohl, kdyby náhle paní nebo pán nemohli.

Kočka je daleko soběstačnější, není s ní tolik práce. Taky se ale mnohé nepřijdou pomazlit jen tak proto, že zrovna vy chcete. Zase je pak ta jejich přízeň o to vzácnější 🙂   

balu
balu (1564 příspěvků) 03.09.2023, 18:17:08 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 03.09.2023, 17:51:48

Mně taky ne. Jen jsem napsala, že pro někoho nemusí být výměna psa za kočku vítaná, protože třeba ten dotyčný - dotyčná kočky nemusí. A na zvířeti se musí shodnout oba partneři, manželé. 

Leithian
Leithian (548 příspěvků) 03.09.2023, 18:29:29 xxx.xxx.0.46

Možná pokud je paní osamělá by stálo za zvážení třeba menší ručně dokrmený a vymazlený papoušek. Ten nepotřebuje procházky. Menšímu stačí pohodlně i prolet bytem (po naučení na kšírky s ním paní koneckonců ven taky může). Nejsme zastánce chovu jednoho papouška ale zde by nejspíš nedostatek pozornosti nehrozil. Jen vybrat vhodný druh a chovatele co to nejen dokrmí ale i vymazlí.

kometa
kometa (4229 příspěvků) 03.09.2023, 19:26:36 xxx.xxx.147.163
balu:

Mně taky ne. Jen jsem napsala, že pro někoho nemusí být výměna psa za kočku vítaná, protože třeba ten dotyčný - dotyčná kočky nemusí. A na zvířeti se musí shodnout oba partneři, manželé. 


To samozřejmě nemusí. Ale když na psa nemám podmínky, tak si ho nepořídím. Jako já. 

kometa
kometa (4229 příspěvků) 03.09.2023, 19:33:29 xxx.xxx.147.163
Mi:

A já vám budu oponovat děvčata.Každý pes se naučí chodit na nějaké misto.Samozřejmě nejlépe malé plemeno a fenka.Pokud bude  mít denně procházky,proč ne.Stovky majitelů psů to tak mají zařízeno. Jen je třeba to psa naučit správně a na povel.Možna si ještě vzpomínáte na posuzovatelku paní Ubrovou.Měla tak naučené  své Italské chrtíky. Přitom právě o chrtících se traduje, že s čistotou mají problémy. Radit někomu místo psa kočku?  To rovnou morče. 


Dvě morčata. 

Takže považujete za správné, že pes (teda fena) se bude venčit doma na kočkolitu nebo podložce?

Doron
Doron (1838 příspěvků) 03.09.2023, 19:35:54 xxx.xxx.15.241
Mi:

A já vám budu oponovat děvčata.Každý pes se naučí chodit na nějaké misto.Samozřejmě nejlépe malé plemeno a fenka.Pokud bude  mít denně procházky,proč ne.Stovky majitelů psů to tak mají zařízeno. Jen je třeba to psa naučit správně a na povel.Možna si ještě vzpomínáte na posuzovatelku paní Ubrovou.Měla tak naučené  své Italské chrtíky. Přitom právě o chrtících se traduje, že s čistotou mají problémy. Radit někomu místo psa kočku?  To rovnou morče. 


No, musím uznat, že máte pravdu Vy i balu,.

Taky bych nechtěla místo psa kočku. Ale brala jsem to tak, že paní prostě chce nějakého společníka. Jasně, že se musí rozhodnout sama.

Já nemám nic proti tomu když pes ( tedy jak jste správně podotkla spíš fena) chodí na podložku, nepřijde mi to nijak nechutné. 

Měla jsem dva velké kocoury, mainského a sibiřského a uklízet jim záchůdky to tedy nebyla žádná hitparáda, to bych radši uklízela po polovičním psíkovi 😊. S britkou Lilinkou je to úplná pohodička ..

balu
balu (1564 příspěvků) 03.09.2023, 19:38:03 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 03.09.2023, 19:26:36

A jako já. Ale mně by kočka psa nenahradila. já jsem psí člověk, buď pes nebo nic. 

Proto jsem psala, že si to musí zvážit ta paní, pro kterou je zde ten úvodní dotaz. Jestli ji uspokojí kočka nebo třeba též navržený papoušek. 

kometa
kometa (4229 příspěvků) 03.09.2023, 19:41:34 xxx.xxx.147.163
Doron:

No, musím uznat, že máte pravdu Vy i balu,.

Taky bych nechtěla místo psa kočku. Ale brala jsem to tak, že paní prostě chce nějakého společníka. Jasně, že se musí rozhodnout sama.

Já nemám nic proti tomu když pes ( tedy jak jste správně podotkla spíš fena) chodí na podložku, nepřijde mi to nijak nechutné. 

Měla jsem dva velké kocoury, mainského a sibiřského a uklízet jim záchůdky to tedy nebyla žádná hitparáda, to bych radši uklízela po polovičním psíkovi 😊. S britkou Lilinkou je to úplná pohodička ..


Ne, nechutné to není. Ale těch vláken, kdy tady majitelé volali o pomoc, že jim pes (fena) močí na koberec, křeslo, postel … bylo dost i na ifauně. A pořád si myslím, že pes (fena) má právo na pořádné vycházky venku, nejen obejít panelák.

Vnímám to stejně, jako když s koněm budu chodit jenom na jízdárnu. Nefér vůči tomu zvířeti.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 03.09.2023, 19:50:42 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 03.09.2023, 13:50:08

Ja mám Sibiřky a někdy mě s tou kontaktností lezou na nervy, mám je všude za zadkem, u všeho musí asistovat, kocouři i na Vane a na záchodě. Jsou to úžasné, inteligentní a řekla bych i oddané bytostí. Jak sasednu večer na gauč, mám je u sebe. Myslím ale, že se najde i taková kočka v útulku. Hlavně ne jakože plemeno bez PP, nemáte záruku plemene a většinou ani povahy, ano, každé zvíře je jiné, jedinečné, ale jsou určitě povahové znaky, které k určitému plemenu patří. Koukat, aby kočka nebyla agresivní nebo hodně bázlivá, tam by to byl nejspíš běh na dlouhou trať, než by se srovnala. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.