Aktuálně: 4 859 inzerátů175 061 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Plemeno pro invalidu

Fikovnice
Fikovnice (4329 příspěvků) 03.09.2023, 22:05:57 xxx.xxx.63.80
Doron:

Musíte hlavně vybrat mazlivou, jestli paní stojí o kontakt. Takovou co při pohlazení vrní a ducá do Vás hlavičkou 😊.

Povaha se pozná už u kotěte.

Když pořídíte dvě, bude mít paní ještě zábavu v podobě sledování kočičího biografu 😊.

Na plemeni moc nezáleží, hledejte prostě milé, kontaktní přátelské a nebojácné zvíře.

Kočky umí být úžasné společnice, jsou inteligentní a citlivé.

A kdybyste pořídili pěknou  kočičku s PP, mohla by se paní stát třeba i chovatelkou…Jejda, to jsem se zasnila, to bych vlastně chtěla já 🤣.


A co Ti brání?😉🥰

Fikovnice
Fikovnice (4329 příspěvků) 03.09.2023, 22:08:26 xxx.xxx.63.80
kometa:

Viz výše.

Psa rozhodně NE! Bylo by to z vaší strany sobecké.

Starší kočku z útulku, která už bude klidná a známé povahy. Nebo 2 koťata - jak psala fikovnice - MCO - ale ty můžou mít 10, 12 kg. To mi už přijde lepší ragdoll, je menší. Chlupů bude z obou stejně.🙂

Ale rozhodně s PP.


Jako ano, ta váha může být pro někoho limitující. Já velké kočky miluju, takže pro mě ne.

Ale stran MCO bych spíše upozornila na to, že chlupy budou z tohoto plemene všude…a je třeba se též připravit na občasné zvracení bezoárů. Jinak je ale Elsa tak trochu pes. Je zvláštní: Flegmoška, ale přitom si mě hlídá!🤣

Lily
Lily (163 příspěvků) 03.09.2023, 22:09:33 xxx:xxx.3550:5662
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 03.09.2023, 13:50:08

Za mě je nejlepší jít do útulku a vzít třeba roční či starší kočičku (kočky se běžně dožívají vysokého věku). Nebo dvě koťata (kotě fakt nedoporučuji jedno, rozdíl jedna vs dvě u koček skoro není a vyhrají si spolu a vynechají vás z útoků).

Provozovatel útulku má většinou přehled o mazlivosti kočiček. Třeba z Brna doporučuji LuckyCats. Paní tomu velmi rozumí a doporučí každému kočičku na míru. Já mám nalezence z venku a všechno jsou to neuvěřitelně umazlené kočičky, které přijdou na zavolání jako pes. Tím, že jsou doma, tak ten vztah je jiný než s kočičkou venku. Nejsou vůbec zákeřné, jsou milé, mazlivé a učenlivé. Jsou schopné se naučit i nějaké povely. Moje kočky umí třeba sedni. 🙂 

Vlastně mi přijde, že kolikrát jsou to spíše pejsci v kočičí kůži. 🙂 Drápky stříhám jako pejskům, aby se nezachytávaly o textil a nezůstaly někde viset. Stříhání probíhá více v pohodě než u psů a ani jsem je na to nemusela nějak speciálně učit. S tou jednou jsem začala po nálezu, když měla cca rok a zvládá to úplně v klidu bez stresu. Jsou na stříhání různé názory, ale já si to nemůžu vynachválit. Problémy žádné nemají. 

Za mě člověk musí zvážit jestli na dané zvíře má čas, fyzické schopnosti a tak. Přece si nebudu pořizovat koně, když na něj nemám čas a peníze. Stejně tak i u toho psa. Pokud žádné jiné zvíře nepřichází do úvahy, tak je pro mě lepší život bez zvířete, než třeba učit psa na nějaké místo v bytě, nebo mít koně zavřeného celý de ve chlívku bez pastvy a projížděk (zažila jsem)…

Fikovnice
Fikovnice (4329 příspěvků) 03.09.2023, 22:21:38 xxx.xxx.63.80
Lily:

Za mě je nejlepší jít do útulku a vzít třeba roční či starší kočičku (kočky se běžně dožívají vysokého věku). Nebo dvě koťata (kotě fakt nedoporučuji jedno, rozdíl jedna vs dvě u koček skoro není a vyhrají si spolu a vynechají vás z útoků).

Provozovatel útulku má většinou přehled o mazlivosti kočiček. Třeba z Brna doporučuji LuckyCats. Paní tomu velmi rozumí a doporučí každému kočičku na míru. Já mám nalezence z venku a všechno jsou to neuvěřitelně umazlené kočičky, které přijdou na zavolání jako pes. Tím, že jsou doma, tak ten vztah je jiný než s kočičkou venku. Nejsou vůbec zákeřné, jsou milé, mazlivé a učenlivé. Jsou schopné se naučit i nějaké povely. Moje kočky umí třeba sedni. 🙂 

Vlastně mi přijde, že kolikrát jsou to spíše pejsci v kočičí kůži. 🙂 Drápky stříhám jako pejskům, aby se nezachytávaly o textil a nezůstaly někde viset. Stříhání probíhá více v pohodě než u psů a ani jsem je na to nemusela nějak speciálně učit. S tou jednou jsem začala po nálezu, když měla cca rok a zvládá to úplně v klidu bez stresu. Jsou na stříhání různé názory, ale já si to nemůžu vynachválit. Problémy žádné nemají. 

Za mě člověk musí zvážit jestli na dané zvíře má čas, fyzické schopnosti a tak. Přece si nebudu pořizovat koně, když na něj nemám čas a peníze. Stejně tak i u toho psa. Pokud žádné jiné zvíře nepřichází do úvahy, tak je pro mě lepší život bez zvířete, než třeba učit psa na nějaké místo v bytě, nebo mít koně zavřeného celý de ve chlívku bez pastvy a projížděk (zažila jsem)…


Já si opakovaně brala kočky z útulků…a opakovaně jsem na to dojela.

Dva kocouři mi nezávisle na sobě (a z jiných útulků/depozit) umřeli na F nemoci (jeden na FIP, druhý na FeLV) a jen mi zbývalo se modlit, aby to od nich nechytil Fido.

Takže je to určitě záslužná věc vzít si zvíře z útulku, ale koukala bych na to, zda dané zařízení má zvířata na tyto hnusné nemoci testovaná. Nevím, jak je to teď; kocoura s FIP jsem adoptovala kolem roku 2015, kocoura s FeLV dtto.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 03.09.2023, 22:25:02 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 03.09.2023, 22:21:38

Co jsem si brala já z útulku, byl testován na Fiv Felv,ale umřel na FIP, ta FIPka je zrádná a je jedno odkud kočka je, ty koronaviry byly  jsou a budou a někdy to holt zmutuje a je to pak průser, naštěstí už léčitelný. Tam, co jsem pochopila je velkým faktorem taky imunita a stres.

Lily
Lily (163 příspěvků) 03.09.2023, 23:11:07 xxx:xxx.3550:5662
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 03.09.2023, 22:21:38

FIP se dnes dá léčit. Rychlotest sice existuje, ale není spolehlivý. Můžete si takového přinést i od kohokoliv z venku. ALE dnes už jsou i tablety či injekce. Vím, že tento útulek tu léčbu nasadil před tím, než šel do nového domova a financovala mu léčbu i v novém domově a úplně se uzdravil.

Na FIV a FELV se dnes už standardně testuje. Na FIP už je léčba. 🙂 Samozřejmě se nemusí uzdravit každá kočka, ale možnost dnes už je. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (774 příspěvků) 03.09.2023, 23:14:08 xxx:xxx.9cea:e5c8

Jinak jsem si i přes svůj přísný příspěvek vzpomněla, že jedna známá kdysi měla yorkšíry a bšlo nauceni na podložku. Plus jednou denně prochajda , aby se protáhli. Nevypadali , že by nějak trpěli.

Takže možná takto.

Doron
Doron (1839 příspěvků) 03.09.2023, 23:29:40 xxx.xxx.15.241
Fikovnice:

A co Ti brání?😉🥰


Moje kočka Lilinka😊. Ona je opravdu moc hodná, i ke psům se chová hezky, ale kočky vůbec nemá ráda 😅. A taky bych nebyla schopná zajistit, aby nechodila ven, u nás je pořád všechno dokořán, psi otevírají dveře, tak by to asi nebyly pak čistokrevný koťátka 🤣.

Doron
Doron (1839 příspěvků) 03.09.2023, 23:59:36 xxx.xxx.15.241

To, že pes chodí na podložku, nemusí znamenat, že nechodí na vycházky ( i když to často lidé dělají z pohodlnosti).

Dokážu si představit, že pes který jde na dvě hezké procházky ráno a večer a přes den mu doma dělá člověk společnost, může mít pěkný život.

Ale lidi často zpohodlní, znám jednu fenku yorka, která nebyla venku snad rok☹️, nebo raslíka který se venčí jen na terase a vůbec nechce chodit ven.. To je potom smutný příběh.

Rapotačka (neregistrovaný) 04.09.2023, 00:09:57 xxx.xxx.171.2

- pro  invalidní důchodkyni?

“”"""""""""""

Na FIV a FELV se dnes už standardně testuje. Na FIP už je léčba. 

🙂 Samozřejmě se nemusí uzdravit každá kočka, ale možnost dnes už je.

Mi
Mi (184 příspěvků) 04.09.2023, 07:09:58 xxx.xxx.99.99
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 03.09.2023, 17:51:48

Mi to přijde právě ideální.Pani se psem celý den doma,jistě si ho ohlídá,pes nebude celý den bez vyvenční a s manželem po práci ven.Co by za to jiný pes dal. I paní by měla veselejší život. 

kometa
kometa (4231 příspěvků) 04.09.2023, 07:38:57 xxx.xxx.224.101
Doron:

Moje kočka Lilinka😊. Ona je opravdu moc hodná, i ke psům se chová hezky, ale kočky vůbec nemá ráda 😅. A taky bych nebyla schopná zajistit, aby nechodila ven, u nás je pořád všechno dokořán, psi otevírají dveře, tak by to asi nebyly pak čistokrevný koťátka 🤣.


Tak od toho je kastrace…

kometa
kometa (4231 příspěvků) 04.09.2023, 07:41:58 xxx.xxx.224.101
Mi:

Mi to přijde právě ideální.Pani se psem celý den doma,jistě si ho ohlídá,pes nebude celý den bez vyvenční a s manželem po práci ven.Co by za to jiný pes dal. I paní by měla veselejší život. 


Mně ne. Paní může jednou denně. To znamená, že manžel ráno a večer. A nevíme, jestli je s tím srozuměn.

A stejně mi to přijde málo.

balu
balu (1565 příspěvků) 04.09.2023, 07:59:07 xxx.xxx.86.77
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 04.09.2023, 07:41:58

A kolikrát myslíte, že chodí bytoví psi, když jsou jejich páníci v práci? Ráno, pak až přijdou z práce, což je odpoledne,  a večer.

balu
balu (1565 příspěvků) 04.09.2023, 08:01:51 xxx.xxx.86.77

Nakonec by paní mohla mít nějakou malou klidnou starší fenku z útulku. To, že s ní nevyběhne ven, kdyby měla fenka průjem, to je jako kdyby to fenku postihlo, když bude sama doma…

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (774 příspěvků) 04.09.2023, 08:37:53 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 04.09.2023, 08:01:51

Jenže většina psů vydrží nečůrat přes pracovní dobu proto, že spí. Tenhle pes bude aktivní, jelikož se i přes invaliditu paní doma bude něco dít, předpokládám, že není ležák a dojde si alespoň na záchod.

A starší pes zbyklý na venčení by mohl trpět.

Ten york je na plínu dost často učen už od chovatele. Tam by se nejednalo o žádnou stresující změnu režimu….jen by ten pes měl tu zásadní vadu, že by prostě neměl v hlavě rozděleno, kde se vydělává, ale to už nám uživatelsky může být jedno.

Mi
Mi (184 příspěvků) 04.09.2023, 08:52:18 xxx.xxx.99.99
kometa:

Mně ne. Paní může jednou denně. To znamená, že manžel ráno a večer. A nevíme, jestli je s tím srozuměn.

A stejně mi to přijde málo.


Třikrát denně a ještě procházky je málo? Takže je lepší 8-10 hod.denně trčet doma sám bez venčení? 

Varaxi
Varaxi (498 příspěvků) 04.09.2023, 08:57:40 xxx.xxx.191.80

Za prvé - pár takových psů znám; vesměs malá plemena či jakoplemena, nosí hárací kalhotky nebo plíny, ven jdou opravdu jen několikrát do roka. Krmení zbytky od jídla, laciné salámy, piškoty v mléce a rohlíky. Nechtěla bych být takovým psem.
Za druhé - může se stát, že ten pes přežije jednoho nebo oba své majitele. Také se může stát, že majitelům se zhorší zdravotní stav. Co pak s ním? Co pán, který není 24 hodin denně doma, bude dělat se psem, který pravděpodobně bude trpět separačkou? Jak paní, která není s to se postarat ani o sebe, bude pečovat ještě o psa? Co budou dělat dědicové, kteří o ne zrovna příkladně vychovaného psa zřejmě nebudou moc stát? Co se s tím psem stane?
Invalidní důchodci (jako každá skupina lidí na světě) jsou dvojího typu: Jsou schopni a ochotni se o psa postarat, nebo nejsou. Pokud tento pár spadá do první kategorie (klidně může být, z popisu jednoznačně nevyplývá, i když já jsem silně na pochybách), pak ať dořeší případnou péči o psa, kdyby se o něj už nemohli dál starat, a ať si s radostí a bez výčitek pořídí čtyřnohého miláčka. Pokud se jich týká spíše druhý typ, ať si psa (a žádné náročné zvíře) nepořizují. S pejskem k nim může chodit třeba vnouče nebo soused(ka); nemusí to zvíře přece vlastnit, aby s ním byli v kontaktu. 

sutrik
sutrik (317 příspěvků) 04.09.2023, 09:12:52 xxx.xxx.70.86

Paní je méně pohyblivá. Jak by zvládala venčit při změnách počasí, které jsou často spojené s větší bolestivostí? Když bude venku mokro, kluzko, bláto, sníh, led a bude mít větší potíže se stabilitou? Zvládne se k pejskovi pravidelně shýbat, vzít ho jako štěně do náruče přes případné venkovní schody? Bude mu venku stačit tempem, pokud nepůjde o venčení jen na zahradě? Zvládne k němu rychle dojít, když bude štěně žrát nebo trhat něco, co nemá? Uklízet doma hromádky a loužičky bez vyčerpání a hrozby pádu? Neohrozí běhající štěně její stabilitu? Nebo naopak nehrozí zašlápnutí štěněte kvůli horší stabilitě a snížené rychlosti reakce? Jaká je vyhlídka zhoršení zdravotního stavu během několika dalších let? 

Ať si paní odpoví. A pokud si není jistá, ať zkusí pravidelně chodit několik týdnů po sobě ven za každého počasí, jaký to bude mít na ni vliv.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.