Aktuálně: 4 834 inzerátů175 665 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů

Husokachny

Anonymní (neregistrovaný) 03.09.2023, 10:05:36 xxx.xxx.61.219

Vážení přátelé,

rád bych zjistil nějaké informace o tzv. husokachnách. Vůbec nevím, co si pod tím pojmem mám představit - nějakou husu, nějakou kachnu, vysedí si housata, kachňata, husokachňata. Potřebují spíše intenzivně krmit, nebo se také pasou? Prosím, poraďte a napište, co víte.

Díky

kometa
kometa (4291 příspěvků) 03.09.2023, 17:57:16 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Vážení přátelé,

rád bych zjistil nějaké informace o tzv. husokachnách. Vůbec nevím, co si pod tím pojmem mám představit - nějakou husu, nějakou kachnu, vysedí si housata, kachňata, husokachňata. Potřebují spíše intenzivně krmit, nebo se také pasou? Prosím, poraďte a napište, co víte.

Díky


Viz výše.

Nejčastěji jsou tak označováni kříženci kachny pekingské a pižmové. Žádná husa tam nefiguruje.  Nevysedí si nic, protože jsou neplodní.

sharingan
sharingan (106 příspěvků) 03.09.2023, 18:24:02 xxx.xxx.137.199
Anonymní:

Vážení přátelé,

rád bych zjistil nějaké informace o tzv. husokachnách. Vůbec nevím, co si pod tím pojmem mám představit - nějakou husu, nějakou kachnu, vysedí si housata, kachňata, husokachňata. Potřebují spíše intenzivně krmit, nebo se také pasou? Prosím, poraďte a napište, co víte.

Díky


Jako husokachny se v hantýrce označují zaprvé domestikované formy kachny pižmové (americký druh vrubozobého ptáka). Jiné výrazy: pižmovka, čínka, barbarie (poslední by mělo označovat konkrétní brojlerový typ). Celkově vzato je kachna pižmová - odvisle od typu - na chov zvíře dosti nenáročné, se zachovanými rodičovskými instinkty, a vhodné i pro začínající chovatele.

 Zadruhé se jako husokachna někdy označují neplodní bastardi tohoto druhu s plemeny odvozenými od kachny divoké - klasicky s plemenem kachna pekingská. 

Anonymní (neregistrovaný) 03.09.2023, 18:31:09 xxx.xxx.61.219

A proto jsem z toho zmaten i já, někde se píše, že to je kachna pižmová a někde že kříženec kachny pižmové a kachny pekingské.

sharingan
sharingan (106 příspěvků) 03.09.2023, 19:08:40 xxx.xxx.137.199
Anonymní:

A proto jsem z toho zmaten i já, někde se píše, že to je kachna pižmová a někde že kříženec kachny pižmové a kachny pekingské.


Lepší je používat pro druh název - kachna pižmová (Cairina moschata), a pro ty bastardní křížence název “mulard”. Pak je záměna vyloučená.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.