Aktuálně: 4 833 inzerátů175 351 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

Strach z hračky

Hanča (neregistrovaný) 03.09.2023, 16:36:49 xxx.xxx.124.171

Ahojky, nemáte někdo nějaký nápad jak spřátelit psa a plyšovou hračku? Koupili jsme ho naší roční fence a ona před ním neustále utíká, schovává se za záclonu, nebo na něj vrčí a štěká. Je nějaká možnost je spřátelit?

Vahine
Vahine (471 příspěvků) 03.09.2023, 17:51:34 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Hanča z 03.09.2023, 16:36:49

Dobré asi bude vzít hračku ven, až půjdete s nějakým psím kámošem nebo kámoškou. Ukážou Vaší fence názorně, jak se mordujou plyšáci a snad to prolomíte.

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 04.09.2023, 00:07:28 xxx.xxx.205.210

Nenutila bych psovi hračku, kterou nechce. Plyšáka bych nechala ležet někde, kde prostě bude jen ležet a nevšímala si ho, pokud by na něj reagovala i tak, schovala bych ho uplně. A pořídila psovi míček, uzel na tahání, prostě něco, co ho bude bavit. Pes nemusí mít plyšáky.

Mi
Mi (189 příspěvků) 04.09.2023, 07:22:34 xxx.xxx.99.99

Plyšáci pro psy,to je  podle mě mor.Oslintané, brzy rozcupované,nehygienické a ještě se to  psi naučí ojíždět.Hračku nechte někde ležet, nevnucujte,on si pes zvykne když už na takových hračkách trváte.

bambule
bambule (420 příspěvků) 04.09.2023, 07:24:11 xxx.xxx.234.116

Mám útulkovou fenku a ta si prostě neumí hrát. Asi by i chtěla,  ale neví jak na to. Plyšáků si nevšímá, jediné co jí chvilku bralo byla malička pískací myška určena pro kočky. No bralo… já myš vyhodila do vzduchu po dopadu ji Bambule přemístila do pelechu. Přišla jsem na to, že ji baví hlavně hlavolamy. Tam je odměna jasná. Takže čichací kobereček, různé posunovací udělátka v nouzi i smotaný ručník s odměnou.

eena
eena (176 příspěvků) 05.09.2023, 13:18:27 xxx.xxx.231.241

Zamotaný ručník s odmenou je u nás TOP - zvyšok si môžeme tak strčiť za klobúk. Čokoľvek hodené donesie tak dvakrát maximálne - potom hodí útrpný výraz “to akože fakt mám ako prdlá pre to zas ísť”. Aj naťahovanie o niečo ju už teraz baví ozaj iba chvíľku. Ale bavia ju hry na hľadanie - škorice, citrónu alebo niekoho z nás. Plyšáci od šteňaťa absolútne nula bodov - jedinú pískaciu plyšovú líšku si uzurpovala - síce sa s ňou nehrá, ale ani nikto iní nemôže. Tie psiská čo k nám chodia už vedia, že líška sa proste neberie - a tá si stále pekne leží na mieste. Teda každý pes má iné preferencie - plyšáci aj tak podľa mňa nie sú zrovna tá najlepšia hračka pre psov. 

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 05.09.2023, 13:39:47 xxx.xxx.226.6

…..- plyšáci aj tak podľa mňa nie sú zrovna tá najlepšia hračka pre psov…..

Náš Rumíček by nesouhlasil. Není větší radosti, než když přitáhnu ze sekáče pytel plyšounů. Ach to utrpení, než po vyprání uschnou 😀 😀  A té radosti, když se tento jindy vzorně se chovající pán dopustí trestného činu loupeže! 😀

edit - na okolí prosím nehleďte, procházíme opravdu velkou rekonstrukcí. 🙂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 05.09.2023, 13:49:06 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Espiro z 05.09.2023, 13:45:25

jsou boží. A až bude dům celý oblečen -tedy NEJEN HOTOVOU STŘECHU, ale taky až bude mít kabátek a bude v decentní bílé, bude to krásný starý vesnický Domeček. Ta okna jsou teda dost drahá, ale vysoce funkční jak co se týče tepelné, tak i zvukové izolace. jsem za ně ráda, je to dobrá investice. 

eena
eena (176 příspěvků) 05.09.2023, 13:50:47 xxx.xxx.231.241

Zrzavci - vidíte aké utrpenie spôsobujete tej psej dušičke? Veď vravím, že plyšáci nie sú zrovna tá najlepšia hračka 😂 (robím si srandu)  Čím nepopieram fakt, že sú aj psy, ktorí ich proste milujú …

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 05.09.2023, 13:56:29 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele eena z 05.09.2023, 13:50:47

Ano, jsem si toho hluboce vědoma. A proto jsem ho nechala kradařit, ukradnul pak ščastlivě šécko, co bylo v jeho dosahu. On mě měkkoušek v duši, zdravotní bratřík, milující vše živé a plyšové, kdyby nebylo bláznivý Taliprdnice, měl by stále své plyšové hračky z doby štěněčí. On je opravdu miluje, lehne si na záda a mudlá si je nad hlavou, lehne si , něžně je žužlá……. není nic lepšího, než krásnej měkkej plyšáček.  Lecky podivuhodných tvarů - i tohle lze najít v sekáči (myslela jsem tehdá, že cípnu, když jsem to viděla 😀 )

Obrázek
keriton
keriton (479 příspěvků) 05.09.2023, 18:54:43 xxx.xxx.80.59

Já psovi naivně koupila uzel, protože to předchozí pes kousal rád. Tak jako uzel pod psychickým nátlakem a pro moje hezký oči Finn trochu pocupoval. Ale plyšáci … !!! … ano, prostě i za cenu toho, že neustále sbírám po bytě vnitřky, tu budeme vždy držet dva tři kusy. On se z toho ten pes raduje, ventiluje na plyšácích radostné emoce, ojíždět to neojíždí, oslintaný to je, a když potřebuju mít v nějakou chvíli hezkej byt, tak prostě musím pár minut před tím řádně uklidit a schovat plyšákový trosky.

Prostě a jednoduše, pes dal jasně najevo, co je nejlepší hračka, a je-li v mých možnostech mu to dopřát, nebudu mu nutit něco jinýho, co by mým představám odpovídalo líp. 

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 05.09.2023, 19:24:33 xxx:xxx.1987:cd34
Hanča:

Ahojky, nemáte někdo nějaký nápad jak spřátelit psa a plyšovou hračku? Koupili jsme ho naší roční fence a ona před ním neustále utíká, schovává se za záclonu, nebo na něj vrčí a štěká. Je nějaká možnost je spřátelit?


Pardon, ale snažit se spřátelit psa s plyšákem? 😀 Hračka pro psa má být pro radost a ne způsobovat stres. Ale to už psalo hodně lidí výše. 

Uvedu jen naše nej hračky - pneu bez drátů, zauzlené horolezecké lano, kterým se dá správně bičovat, vyřazené basket/fotbal míče. A kradaření zauzlovaných lichých fuseklí z místa pro tuto činnost určeného.

Sardullah
Sardullah (996 příspěvků) 05.09.2023, 19:26:12 xxx.xxx.189.104
keriton:

Já psovi naivně koupila uzel, protože to předchozí pes kousal rád. Tak jako uzel pod psychickým nátlakem a pro moje hezký oči Finn trochu pocupoval. Ale plyšáci … !!! … ano, prostě i za cenu toho, že neustále sbírám po bytě vnitřky, tu budeme vždy držet dva tři kusy. On se z toho ten pes raduje, ventiluje na plyšácích radostné emoce, ojíždět to neojíždí, oslintaný to je, a když potřebuju mít v nějakou chvíli hezkej byt, tak prostě musím pár minut před tím řádně uklidit a schovat plyšákový trosky.

Prostě a jednoduše, pes dal jasně najevo, co je nejlepší hračka, a je-li v mých možnostech mu to dopřát, nebudu mu nutit něco jinýho, co by mým představám odpovídalo líp. 


Jako Matěj si hraje rád s míčkem, uzlíkem, ale když dostane pyšáka, tak ta rodost je asi nejvíc. Vzhledem k tomu, že nám už zásoby plyšáků po dětech dávno došly a plyšák je prostě drahá sranda, tak sbírám bodíky za nákupy v Penny a za ně pak kupuju ty plyšáky…když je tedy akce na pyšová zvířata. 

Teď aktuálně jsou to teda takové plyšové polštářky se zvířecí hlavou…máme lišku a ježka. Jsou takový hodně měkoučký, tak jsem si myslela, že budou hned rozcupovaný, ale kupodivu jen urafnul ježkovi nos…hlava je přišitá zvlášť, tak jsem z ní vyndala náplň a teda drží.

Ginu hračky nezajímají, ale když dostane hračku Mates, tak ona musí taky…většinou to vyplivne ještě na dvorku, než dojde dom. Vylosovala si lišku a s tou teda odešla až dom, dala si jí na opěradlo gauče a lehla si na ní…tak není blbá, vidí, že to je polštář a že to patří pod hlavu. Trochu lišce ocumlala ucho…nějakou dobu si jí i před Matesem hlídala ..asi hoďku..a teď už po ní ani neštěkne.

Matějíček mě teď chodí z jedním ze zvířátek budit, dneska zrovna přiběhl do postele a hodil mi lišku na hlavu.

U mě to ani není o tom nutit psa do nějaké hračky…spíš takovej pokus/omyl…co psy nezajímá, tak to už prostě nekoupím a naopak pořídím to, co psa baví.

Sardullah
Sardullah (996 příspěvků) 05.09.2023, 19:28:56 xxx.xxx.189.104
Hanča:

Ahojky, nemáte někdo nějaký nápad jak spřátelit psa a plyšovou hračku? Koupili jsme ho naší roční fence a ona před ním neustále utíká, schovává se za záclonu, nebo na něj vrčí a štěká. Je nějaká možnost je spřátelit?


Vyměním za dva kroužky z kvalitní pevné gumy…samozřejmě před výměnou je teda budu muset pohledat někde na zahradě a umýt 😉

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 05.09.2023, 21:38:14 xxx.xxx.100.148
Plaka:

Žiš, kondomáč blahé paměti. Kde skončil? 😀


😀

V propadlišti dějin, resp. v popelnici, protože přes něžný zacházení Rumíčkovo se postupně rozešíval a vypadávaly z něj molitanový koudele z pidikousků. Škoda, byl to takový originální plyšáček 😄

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 06.09.2023, 11:21:04 xxx.xxx.65.248

U nás jasně vedou “dudlíky” z produkce obchodního řetězce viz foto. Černá poté, co doaportuje, odnese si je na klidné místo, nasadí na ně tlamu a takhle sedí s dudlíkem třeba dvacet minut. Kácí se ke straně jak usíná a zase se narovnává a dudlá a dudlá.

A strach z hračky… ? Pes si přece hračku buď vybere nebo nevybere. V “nevybraných” hračkách našich psů mám již mnoho utopených nákladů. 😂

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.