Aktuálně: 4 817 inzerátů175 596 diskuzních příspěvků17 767 uživatelů

Nemocný houser

Houserek (neregistrovaný) 05.09.2023, 09:11:45 xxx.xxx.212.230

Zdravím, těžko moji situaci popsat ale pokusím se jestli někdo nebude vědět. Můj tříletý houser se z ničeho nic začal motat. Prvně mě napadlo zda není otřesena z nějaké napadení od škodné, ale to se mi nezdá. Nemůže to být začervení nebo otrava? (to ale nevím z čeho). Husy jsou v pořádku. Je to nějaká nemoc?

sharingan
sharingan (105 příspěvků) 05.09.2023, 11:05:23 xxx.xxx.186.2

Zdravím. Nevím, co je to Vaše “motat se”. Pokud dospělé, dosud po několit let bezproblémové zvíře při chůzi najednou neudrží směr a rovnováhu, a v chovu se Vám to předtím nikdy nevyskytlo a máte zvířata v dobré formě a zdravotním stavu, přikláněl bych se k fyzickému traumatu (např. naražení hlavou o něco); krátkodobá dezorientace je v takovém případě pravděpodobná, ale měla by sama relativně rychle odeznít. Pokud ne, no, pak je problém. 

Otravu a zdrogování jinak také nelze vyloučit. Letos je mj. evidováno několik případů zdrogovaných labutí po pastvě na makovém poli. Že by se takto projevila jiná nemoc, či parazitace, se mi zdá dost nepravděpodobné. 

Anonymní (neregistrovaný) 06.09.2023, 07:56:59 xxx.xxx.56.185

Měl jsem něco podobného u perliček, jedna chodila jako opilá, motala se, byl to také samec - perlák. Bohužel uhynula, je to totiž nějaká nemoc jen teď nevím jak se jmenuje.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.