Aktuálně: 4 827 inzerátů175 637 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů

Vejce bez skořápky

Anonymní (neregistrovaný) 06.09.2023, 06:41:01 xxx.xxx.92.67

Dobrý den, mám 12 mladých kuřic, začínají snášet, krmím je směsí pro nosnice. Mám vysledováno že jedna nese pravidelně vejce bez skořápky. Krmeny jsou stejně, ostatní jsou OK. Může být vada v ní? Má cenu to vůbec řešit nebo ji mám z chovu vyřadit?

Buggyra
Buggyra (3250 příspěvků) 06.09.2023, 07:03:34 xxx.xxx.198.226

Ano, může být vada v ní - pokud ve vašich podmínkách ostatní holky snášejí standardně a jen tato jedna se liší, je to pravděpodobné. Holt někdy se vše nepovede. A ano, chovatelé samozřejmě takové kusy vyřazují. Možná jestli jsou na začátku snášky, tak ještě třeba nějaký týden počkat, zda se to samo neupraví (zda se třeba jen neopozdil vývoj nějaké části soustavy).

ančovička
ančovička (861 příspěvků) 06.09.2023, 09:06:20 xxx.xxx.243.242
JardaPecival:

Hlavně aby to nepřispělo k požírání vajec, bezskořápkový jednoduše ochutnaj a může se to pak rozjet i na normální se skořápkou..


Slepicku bych dala mimo ostatní,pořádně ji krmila,přidala skořápky, vápenec..nedávno jsem mela stejny problem s hybridkou,která snáší bez přestávky už rok.. šla do králikarny pod kontrolu..granule, přilepšení vápníkem..během tydne se skořápka spravila,tak slepicka zase běhá s ostatními..zatím je všechno v poradku..kdyby se to opakovalo,tak půjde šlapat nudle😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.