Aktuálně: 4 865 inzerátů175 098 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Úmrtnost krůťat

TK (neregistrovaný) 13.09.2023, 05:53:11 xxx.xxx.206.18

Dobrý den,kupují kmen 1,3 krůt crollwitzkých, mám lihen a budu lihnout krutata. O jejich nachylnosti už se napsalo hodně. Jaká je prosím běžná úmrtnost mladých krut kolik procent je v normě, da-li se to tak říct. Děkuji, TK

ančovička
ančovička (860 příspěvků) 13.09.2023, 16:33:02 xxx.xxx.243.242

Mívala jsem tak jedno z dvaceti,třiceti.. občas se nějaké nedochůdče vylíhlo..jinak nemoci žádné..

Žádná “běžná” úmrtnost neni normální, žádné “normy”...je to jen špatnou zoohygienou..zima, špatné ubytování, špatné krmeni..

TK (neregistrovaný) 14.09.2023, 05:56:01 xxx.xxx.206.18
ančovička:

Mívala jsem tak jedno z dvaceti,třiceti.. občas se nějaké nedochůdče vylíhlo..jinak nemoci žádné..

Žádná “běžná” úmrtnost neni normální, žádné “normy”...je to jen špatnou zoohygienou..zima, špatné ubytování, špatné krmeni..


Fajn, díky, všude píšou udržet krutata prvních 8 týdnů a pak už budou nesmrtelná. 

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 14.09.2023, 11:43:00 xxx.xxx.161.91

Já musím říct, že jsem odchovával krůťata vylíhnutá u sebe v líhni asi 5x. 3x to byla vejce brojlerových krůt a 2x  krůty bronzové. Odchovával jsem oboje na směsi určené pro krůťata. Tedy KR1 a pak KR2 atd. Neexperimentoval jsem s jinou směsí nebo směsí typu co dům dal. Jediné přilepšení bylo sem tam trocha tvarohu se strouhanou mrkví a od cca 6. týdne zelené krmivo. Odchovával jsem v odchovně s trusníkem/rošty. Takže krůťata měla vždy teplo, sucho a čisto. Ve 4. týdnu šli brojlerové krůty na podestýlku. Ty bronzovky až v 6. týdnu. Kde jsem opět dbal na sucho, teplo a aby nebyl průvan. A musím říct , že mi nepřišla choulostivější než kuřata. Jediné co bylo hned v prvních dnech zapotřebí naučit je kde mají vodu a krmení. Nejsou tak bystrá jako kuřata. Takže je třeba je sledovat a občas jich pár vzít a namočit jim jemně zobáčky do vody a ukazovat jim kde je krmivo. 

Další naprosto nezbytnou zásadou je : Nechovat krůty společně se slepicemi či jinou drůbeží! Zbytečně si zvýšíte riziko onemocnění černohlavostí. Co zvýšíte riziko, ba přímo si o to budete koledovat.

Tak ať se daří!


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.