Aktuálně: 4 946 inzerátů174 060 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Kastrovaná fena nebo pes?

Anonymní (neregistrovaný) 23.09.2023, 16:29:46 xxx.xxx.139.253

Nevíte co bude lepší? Chci si vzít psa z útulku, mají psy i feny a obojí jsou kastrovaní. Mým požadavkem je aby mi neobčurával záhonky. Zvedá kastrovaný pes také nohu? Děkuji.

Doron
Doron (1774 příspěvků) 24.09.2023, 03:03:05 xxx.xxx.30.49

Pes kastrovaný v dospělosti si často udrží zvyk všechno ochcávat.

Feňule si obvykle přidřepne na jednom místě a vyčůrá se najednou a do země.

impact
impact (409 příspěvků) 24.09.2023, 07:19:54 xxx.xxx.122.102
Doron:

Pes kastrovaný v dospělosti si často udrží zvyk všechno ochcávat.

Feňule si obvykle přidřepne na jednom místě a vyčůrá se najednou a do země.


A když pes žere trávu, bude pršet! 😀

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 24.09.2023, 08:55:58 xxx.xxx.189.104

Pokud jde o to neobčůrávat záhonky, tak je určitě větší sázkou na jistotu pes. Feňulka zase může “vypálit” fleky v trávníku, jak už bylo psáno výše. Může být zahradnice, akorát ta představa o našem zahradničení a jejím se může velmi diametrálně lišit. Kastrovaná fenka obzvlášť velkého plemene může mít problém s inkontinencí, ne třeba hned, ale časem….

Ono všechno má svoje pro a proti.

Rapotačka (neregistrovaný) 24.09.2023, 11:44:09 xxx:xxx.a0c2:8a95

Inkontinence může být taky zábavná.

Rapotačka (neregistrovaný) 24.09.2023, 13:18:22 xxx:xxx.a0c2:8a95

Myslela jsem pokastrační.

Ale to nehrozí. Já vím.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 24.09.2023, 13:49:10 xxx.xxx.119.6

My jsme si asi vybrali psa úžasňáka.

 Před lety si vybral místo za stromy a drží ho to do teď - přes deset let. Přechcává teda kočky a ty mu choděj do pískoviště. Jednou za čas mu vyberu hromádky a písek doplním.

Když byl štěně byl schopnej hrabat žížaly, mravence, ale časem ho to pustilo. Navíc my teprve se vším začínali, tak nám to vlastně nevadilo a při tvoření záhonků se packy navíc hodili. 

Teď na povel hledá hlodavce, poznáme tak, jestli je podhrabání čerstvý - zachrání nás od hryzce, nebo ne a jde si po svých. Prostě na zahradě má svý místa, která jsou jeho a může tam úřadovat.

Zahrada by neměla být jedinou možností, kde má pes možnost vykonávat potřebu, a kde má vyžití, pak myslím, že se to dá přežít.

Vím, že mám málý, úplně prťavoučký vzorek a že je to individuální.

Jo a je taky kastrovaný, venku samozřejmě zvedá nožku naprosto normálně.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 24.09.2023, 15:25:44 xxx.xxx.119.6

Moc se omlouvám za ty chyby, nepřemýšlím, nekontroluju, stydím se stydím😪

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 24.09.2023, 16:20:50 xxx.xxx.189.104

Za mě je teda, co se zahrady týče lepší pes…mě feny docela zničily trávník, protože nemáme nějak velkou plochu a prostě vyběhnou a vyčůrají se na první travnaté ploše u baráku.

Pes sice “občůrá” kde co, ale když člověk rozmístí šikovně nějaké kameny nebo dřevěný špalek…možná vyrobit nějaké “sloupky na čůrání”, tak je to více méně na pohodu.

Jinak naše pyrenejka záhony sice neobčůrala, ale zase vyškubala všechny kulturní rostliny- v mém případě květenu všude a ještě mi to nosila domů i s kořenovým balem…zlikvidovala i růže ve velkých květináčích, vyhrabala hlízy jiřin, vyrvala i s kořeny keře rajčat…to teda zlatej pes, co by to “jen” počůral.

Sugar467
Sugar467 (8 příspěvků) 24.09.2023, 20:19:08 xxx.xxx.76.99
Doron:

Pes kastrovaný v dospělosti si často udrží zvyk všechno ochcávat.

Feňule si obvykle přidřepne na jednom místě a vyčůrá se najednou a do země.


I pes kastrovany jako stene bude vsechno ochcavat.

Aspon moje zkusenost, sousedi meli kastrovaneho psa a kdyz s mym nekastrovanym soutezil, kdo koho precura, ten kastrovany jasne vyhral.

A to byl o dost mensi, krizenec pudla a kokrspanela, ja mam australaka. Ze byl kastrovany jako stene, to vim urcite, tusim v 5 mesicich (ja vim, ze je to blbe, kdyz mi na veterine na prvni kontrole se stenetem rekli, ze v 5 mesicich vykastrovat, zacala jsem chodit jinam. Ne ze by tam nebyli ochotni vykastrovat petimesicni stene, ale aspon mi to nevnucovali). 

Anonymní (neregistrovaný) 25.09.2023, 09:04:41 xxx.xxx.139.253

děkuji vaše názory mě utvrdily v tom že fenka bude lepší, i sem si to tak myslela

Orionka (neregistrovaný) 25.09.2023, 11:54:59 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 25.09.2023, 09:04:41

Naučte ji čůrat na vybraném a stále stejném místě, ať vám nezničí celou zahradu. Nejdřív ji tam budete vodit s povelem ( třeba “jdeme čůrat”), pak ji tam budete s tím povelem posílat a pak tam bude chodit sama a bude čůrat na povel - je to velice praktické. Ale i feny značkují, neznamená to, že by nikdy jinde….

Orionka (neregistrovaný) 25.09.2023, 11:58:23 xxx.xxx.82.160

A samozřejmě jí nebude stačit život na zahradě. Procházky jsou nutné. A nějaké zamestnani. Na zahradě bude ležet a hledět a až ji v to omrzí, bude se nudit a škodit. Sice záhonky nepočůrá, ale upraví k obrazu svému.

Sarah01
Sarah01 (1517 příspěvků) 26.09.2023, 19:50:54 xxx.xxx.162.253
Sardullah:

Za mě je teda, co se zahrady týče lepší pes…mě feny docela zničily trávník, protože nemáme nějak velkou plochu a prostě vyběhnou a vyčůrají se na první travnaté ploše u baráku.

Pes sice “občůrá” kde co, ale když člověk rozmístí šikovně nějaké kameny nebo dřevěný špalek…možná vyrobit nějaké “sloupky na čůrání”, tak je to více méně na pohodu.

Jinak naše pyrenejka záhony sice neobčůrala, ale zase vyškubala všechny kulturní rostliny- v mém případě květenu všude a ještě mi to nosila domů i s kořenovým balem…zlikvidovala i růže ve velkých květináčích, vyhrabala hlízy jiřin, vyrvala i s kořeny keře rajčat…to teda zlatej pes, co by to “jen” počůral.


Jo, přesně, moje mladší  fena zahradničí furt, když se nedívám. Sotva to dám do cajku, už jsou díry i na skalce, je to k vzteku. A všude vyčurany kolečka. Pes je v pohodě. Každý jaro mně to dá neskutečnou práci dát ten trávník aspoň trochu do pořádku a je to marný.

Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 27.09.2023, 01:09:51 xxx.xxx.62.63

Po dvou psech jsme neměli žádné stopy na zahradě, kam chodili čůrat. Kam se mi vyčůrá fena, tak tráva neroste. Což jsme teda nevěděli a chvíli jsme přemýšleli, od čeho máme v trávníku vypálený kola.  

hmn
hmn (1023 příspěvků) 27.09.2023, 09:04:56 xxx.xxx.33.9

potvrzuji žádná újma zahrady co se týká močení psa (jiným způsobem to je jiná 😀)

feňuli ještě nevím, ale vím, že jsem měla 3 hosty v květináčích na zasazení 😎….ale snad rostlinky zachráněny a mladá strašně ráda divočí s těmi zdemolovanými květináči…to psy nikdy nenapadlo. A taky je nenapadlo vytvářet “reverzní” krtince - kde byl kopeček musí být jámečka….pohyb po zahrádce se stává adrenalinovou záležitostí 😄

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 27.09.2023, 15:12:32 xxx.xxx.28.136

Na zahradě se potkává  retrívr 32kg pes a 18 kg ohařka. Pes na zahradě nohu nezvedá, lehce si přidřepne a vyčůrá se. Venku značkuje klasicky, ale zase tak moc to neprožívá. Feně říkáme průtokový ohřívač. Ta učůrává každou chvíli a vždy po troškách. Oba kastrovaní. 

U nás tedy kola v trávníku od obou, ale víc tedy od feny. Už jen tím, že se na zahradě vyskytuje častěji. Pes chodí častěji ven.

Na začátku měsíce jsme měli na hlídání psa malého vzrůstu, nekastrovaného a to byla značkovací katastrofa. Pár kapek musel hodit na vše, co aspoň trochu trčelo. Procházka s ním byla za trest, protože neustále někde zvedal nohu nebo hledal, co by přeznačkoval. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.