Aktuálně: 4 834 inzerátů175 151 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Škodná odnáší vejce

Anonymní (neregistrovaný) 25.09.2023, 07:29:45 xxx.xxx.28.61

Prosím o radu - asi tak týden již zaznamenávám úbytek (slepičích i perličích) vajec. Drůbež mám v oploceném prostoru, k němuž z vnější části mají ze 2/3 přístup naši psi. Z 1/3 na výběh navazuje travnatý porost, který jsem včera sekal a našel tam na různých místech 7 vajec. K odnášení vajec musí docházet v průběhu dne. Dnes jsem jedno vajíčko nechal asi 3 m o toho plotu a snad kolem půl hodiny bylo pryč. Prosím tedy o radu, co by to mohlo být za škodnou a zda bych např. mohl použít návnadovou sklopnou klícku, kde bych umístil vejce. Děkuji.

ančovička
ančovička (860 příspěvků) 25.09.2023, 11:37:45 xxx.xxx.60.9

K nám kuna chodi v noci,ale cíleně jí necháváme pár vajec,aby nešla pro slepičku 😄..jinak jsme také kdysi nacházeli schovaná vajíčka na půdě na trámech..dokonce jednou odnesla vajíčka z pod slepice těsně před lihnutim a podle pípání vajíček, kuřátek, jsem je nacházela a z těch trámů sbírala 🤣🤣🤣

ančovička
ančovička (860 příspěvků) 25.09.2023, 18:03:17 xxx.xxx.60.9
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 25.09.2023, 17:44:18

Ten mě také napadl..pokud jsou hnizda s vejci na podlaze kurniku nebo ve výšce pro ježka dosažitelná..jednou mi ježci vybrali několik vajec z pod krůty,  než jsem ježka přistihla pri činu..měla hnizdo v bedně na podlaze..ježek odchycen a odvezen do lesa 😄

list
list (563 příspěvků) 25.09.2023, 19:46:06 xxx:xxx.64ed:ae85
ančovička:

Ježek mi žral vejce poblíž hnizda..takže je to kuna👍😄


Jj, to bych u ježka čekal😉 Nemá prostě takovou papulu, aby popadl vejce a odnesl ho, maximálně si ho kousek odkulí. Ještě bych věřil, že potkan🐀 dostane vejce kousek dál od hnízda, ale taky ne přes větší překážky. Možná by to mohla být nějaká zesláblá liška🦊, protože liška ve formě si se slepicí hravě poradí a odnese ji i přes plot. Kuna je nejpravděpodobnější 😉

list
list (563 příspěvků) 26.09.2023, 07:15:20 xxx:xxx.64ed:ae85
megi-the-pes:

Ježek má přece korbu. Hodí na bodliny a jede domů. Copak se nemaluje ježek s jabkem na zádech? Normálně naloží tři vajca a nese do lednice.


Pozor na vtipy, někdo by to mohl vzít vážně🤫


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.