Aktuálně: 4 834 inzerátů175 152 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Cholesterol ve vejcích

Pertinax (neregistrovaný) 26.09.2023, 17:21:41 xxx.xxx.261.73

Dobrý den, jaké vejce ma méně cholesterolu perliččí nebo křepelčí? Nejsou to jen mýty že slepičí ho má nejvíce ? Děkuji, Pertinax 

Bodlinka
Bodlinka (983 příspěvků) 26.09.2023, 17:49:07 xxx.xxx.95.6

cholesterol je všude a vtip je v tom, že si ho tvoří vaše tělo samo, i kdybyste byl zapřisáhlý vegan. je to věc vnitřního metabolismu, ne diety.

Anonymní (neregistrovaný) 26.09.2023, 18:02:02 xxx.xxx.83.143

Cholesterol velmi úspěšně marketingově  zpracoval farmaceutický průmysl, klobouk dolů. Ta kvanta  z valné části zbytečně podávaných a  prodávaných statinů….

Bodlinka
Bodlinka (983 příspěvků) 26.09.2023, 19:57:28 xxx.xxx.95.6
Anonymní:

Cholesterol velmi úspěšně marketingově  zpracoval farmaceutický průmysl, klobouk dolů. Ta kvanta  z valné části zbytečně podávaných a  prodávaných statinů….


jj. u zvířat se to dělá tak, že když potřebujete zjistit normální biochemické parametry já nevím třeba lenochoda dvouprstého, nachytáte co nejvíc zdravých lenochodů, vezmete krev, vyleze nějaká gausova křivka a z toho vyrobíte “normu”

akorát u lidí a cholesterolu tohle z nějakého podivného důvodu nefunguje a jako chronicky nemocné označíte většinu populace. s trvalou nutností léčby, samozřejmě.

kometa
kometa (4240 příspěvků) 26.09.2023, 20:38:48 xxx.xxx.147.163
Pertinax:

Dobrý den, jaké vejce ma méně cholesterolu perliččí nebo křepelčí? Nejsou to jen mýty že slepičí ho má nejvíce ? Děkuji, Pertinax 


Je to mýtus.

Anonymní (neregistrovaný) 27.09.2023, 22:13:59 xxx.xxx.11.241
kometa:

Je to mýtus.


Mýtus je to o tom jak na webe se najde pravda 😀 … 

Keď je cholesterol bežne jen v žloutku , a pak tady je vejce které má cholesterol rozložený rovnomerne na žloutko / bílko a skořábku -skořabka se nejí 

= část kerá se u týchto vajec jí (bílko /žloutek) = ma více cholesterolu než vejce které ma choleterol rozložený v troch částech … rozdíl medzi vejcem “Aracauny” a bežným vejcem … 

Bílek obsahuje minerální látky draslík, sodík, chlor, síru, vitamin B2 a bakteriocidní látku lysozym. Bílek je lehce stravitelný a neobsahuje cholesterol. Vaječný žloutek má vysokou biologickou hodnotu, obsahuje bílkoviny, lipidy, cholesterol a lecitin.

kometa
kometa (4240 příspěvků) 28.09.2023, 07:35:47 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Mýtus je to o tom jak na webe se najde pravda 😀 … 

Keď je cholesterol bežne jen v žloutku , a pak tady je vejce které má cholesterol rozložený rovnomerne na žloutko / bílko a skořábku -skořabka se nejí 

= část kerá se u týchto vajec jí (bílko /žloutek) = ma více cholesterolu než vejce které ma choleterol rozložený v troch částech … rozdíl medzi vejcem “Aracauny” a bežným vejcem … 

Bílek obsahuje minerální látky draslík, sodík, chlor, síru, vitamin B2 a bakteriocidní látku lysozym. Bílek je lehce stravitelný a neobsahuje cholesterol. Vaječný žloutek má vysokou biologickou hodnotu, obsahuje bílkoviny, lipidy, cholesterol a lecitin.


Mimochodem, cholesterol patří mezi lipidy.

Anonymní (neregistrovaný) 28.09.2023, 07:54:11 xxx.xxx.11.241
Doron:

A jaký je teda rozdíl mezi vejcem aracauny a běžným vejcem?

Já to nepochopila 😔.


Prakticky takmer žiadny - teoreticky zelené vajíčka obsahujú nižšie množstvo cholesterolu - presne preto lebo udajne cholesterol je aj v škořábke kerá se nejí … 

kometa
kometa (4240 příspěvků) 28.09.2023, 09:02:07 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Prakticky takmer žiadny - teoreticky zelené vajíčka obsahujú nižšie množstvo cholesterolu - presne preto lebo udajne cholesterol je aj v škořábke kerá se nejí … 


By mě zajímalo, jak to vyvíjející se kuře cholesterol ze skořápky využije. A proč by tam vůbec měl být. Ausgerechnet u arakaun. Byl by nějaký odkaz?

Anonymní (neregistrovaný) 28.09.2023, 10:50:54 xxx.xxx.137.233
Doron:

A jaký je teda rozdíl mezi vejcem aracauny a běžným vejcem?

Já to nepochopila 😔.


Já po tom kdysi pátrala a rozdíl se pohyboval od neprůkazný po 4 procenta
Neřešila bych obsah vajec vůbec, pokud jich nespořádám dvacet denně a nepřesoluji. Aby se cholesterol udržel v žilní stěně a začal dělat neplechu, potřebuje totiž chlór, hodně chlóru. 
Takže klid. Vejce jsou zdravé, pokud se jich nejí moc. Ale to se dá říct o všem - o vodě stejně jako o vodce, že. 

kometa
kometa (4240 příspěvků) 28.09.2023, 12:17:16 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

https://www.chovamedoma.sk/chovatelstvo-farmarcenie/chov-hydiny/700-vajicka-ktore-nemusite-farbit


V článku mají hrubku.

Částečné zanášení pórů pigmentem - jak se může "díra" tedy otvor neboli nic zanést? Pigment se přece váže na pevnou (fyzickou) část skořápky, nevznáší se ve vzduchu (aspoň tenhle ne).

A jako, že absorbují cholesterol z vajec? Proč?  A nebude ten cholesterol kuřeti chybět?

Za mě nesmysl.

kometa
kometa (4240 příspěvků) 28.09.2023, 13:05:43 xxx.xxx.147.163
kometa:

V článku mají hrubku.

Částečné zanášení pórů pigmentem - jak se může "díra" tedy otvor neboli nic zanést? Pigment se přece váže na pevnou (fyzickou) část skořápky, nevznáší se ve vzduchu (aspoň tenhle ne).

A jako, že absorbují cholesterol z vajec? Proč?  A nebude ten cholesterol kuřeti chybět?

Za mě nesmysl.


Nechce mě to pustit do editace - jsem ještě chtěla dopsat, že salmonela může být i uvnitř vejce. Tam je barva skořápky úplně bezpředmětná.

Fikovnice
Fikovnice (4332 příspěvků) 28.09.2023, 14:34:00 xxx.xxx.177.249
Anonymní:

Cholesterol velmi úspěšně marketingově  zpracoval farmaceutický průmysl, klobouk dolů. Ta kvanta  z valné části zbytečně podávaných a  prodávaných statinů….


Na statiny nebývají mega doplatky.

A snížit LDL cholesterol z hodnoty třeba 7 nebo 8 se sakra vyplatí.

Jako je “overprescribing” hypolipidemik, ale nemyslím si, že by se statiny “z valné části” nasazovaly zbytečně. Ony mají i poměrně nepříjemné a nebezpečné NÚ. A to snad preskribující lékař ví.

kometa
kometa (4240 příspěvků) 28.09.2023, 15:18:40 xxx.xxx.147.163
kometa:

V článku mají hrubku.

Částečné zanášení pórů pigmentem - jak se může "díra" tedy otvor neboli nic zanést? Pigment se přece váže na pevnou (fyzickou) část skořápky, nevznáší se ve vzduchu (aspoň tenhle ne).

A jako, že absorbují cholesterol z vajec? Proč?  A nebude ten cholesterol kuřeti chybět?

Za mě nesmysl.


Ejhle! Hrubka opravená. 

Ne, není.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.