Aktuálně: 4 978 inzerátů173 987 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Lék Apoquel

Anonymní (neregistrovaný) 02.10.2023, 15:34:22 xxx.xxx.0.110

Dobrý den, v propadlišti dějin na iFauně skončilo téma s lékem proti svědění, název Apoquel. Bylo tam dost zkušeností s tímto lékem. Našel by se tady někdo, kdo se s ním už setkal? 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 02.10.2023, 17:16:47 xxx.xxx.119.6

Co by Vás zajímalo?

Dáváme psovi při kožních projevech alergie. Nevím ale, jestli mám dost zkušeností🙂.

Vahine
Vahine (458 příspěvků) 02.10.2023, 18:12:00 xxx.xxx.8.4
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 02.10.2023, 15:34:22

Taky dávám psovi při projevu alergie drbáním po těle. Podávám nepravidelně, jen když to bělouš moc rozjíždí to drbání. 

Anonymní (neregistrovaný) 03.10.2023, 08:13:26 xxx.xxx.89.41

Když jsme si sehnali příbalový leták, zjistili jsme, že přípravek jednak nesmí být podáván psům mladším než rok a jednak užívání s sebou nese řadu nežádoucích reakcí. Nezpochybňujeme, že lék svědění tlumí, ale následná rizika tento efekt u našeho psa převýšila. Podávat ho štěněti nadále máme za nezodpovědné, zbylé tablety tedy panu doktorovi vrátíme a rozloučíme se s ním.

kometa
kometa (4176 příspěvků) 03.10.2023, 09:23:10 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Když jsme si sehnali příbalový leták, zjistili jsme, že přípravek jednak nesmí být podáván psům mladším než rok a jednak užívání s sebou nese řadu nežádoucích reakcí. Nezpochybňujeme, že lék svědění tlumí, ale následná rizika tento efekt u našeho psa převýšila. Podávat ho štěněti nadále máme za nezodpovědné, zbylé tablety tedy panu doktorovi vrátíme a rozloučíme se s ním.


Udělali jste dobře.

Anonymní (neregistrovaný) 03.10.2023, 09:28:57 xxx.xxx.235.12
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 02.10.2023, 15:34:22

Mám fenu AB. Používali jsme Apoquel, poslední cca rok jsme přešli na Cytopoint. Dávka jí vydrží 6-7 týdnů. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2207 příspěvků) 04.10.2023, 04:12:06 xxx.xxx.61.188

Tohle přece ale nejsou léky na nějaké svědění. Dává se, když nejde nic jiného hned dělat; na vážné trable. Není to vitamin C. 
Už to někdo psal, že dostal od veterináře Ap. pro štěně. Zajímavé. Že by dr. nečet příbalák?

Na co to dostalo toto štěně tady?

Doron
Doron (1773 příspěvků) 04.10.2023, 11:32:17 xxx.xxx.20.97

On je to imunomodulátor, blokuje činnost některých enzymů zodpovědných za alergickou reakci.

Lék na alergickou dermatitidu , ne lék proti svědění. Když má svědění jinou příčinu, nezabere.

Gučák ho čas od času bere, zkušenost s ním mám výbornou. Užívání má určitá rizika, ale výhody za mě převažují. Když to Guču chytne, je to hrůza, paciny vykousaný do krve, začne hubnout, je mu blbě.

Jestli jste ho pejskovi nějakou dobu dávali a pomohlo to, je víc než pravděpodobný, že je alergickej.

Pes veterán (neregistrovaný) 12.03.2024, 08:43:11 xxx.xxx.197.26

Zdravím, 

rozhodl jsem se, že se podělím o zkušenost s naším psím veteránem. Jde o maltéz. psíka z útulku, když jsme jej vzali tvrdili všichni vet. že už 10 stopro měl a to bylo před devíti lety. Poslední cca rok to s ním už bylo dost na hraně a přiznám se, že jsem už jen čekal kdy se neprobere. V podstatě jen celý den spal a dostat do něj jídlo začal být obrovský problém. Začal se i pochcávat přímo do pelechu a podle mě o tom ani nevěděl. Do toho se mu vrátilo jeho vykusování a vylizování. Na to energii měl, i několik hodin v noci. 

Vet nám napsal Apoquel, moc se nám to nezdálo, ještě za ty peníze a že to musí žrát pořád ale zkusili jsme. Ne jen že vykusování přestalo, on začal zase normálně jíst, venku si i poběhne a co je největší rozdíl, počurá se jen vyjímečně ale hlavně ho máme pořád za zadkem. Najednou celé dny neprospí, ale pořád něco vymýšlí, i když teda občas se zacyklí a furt vylízá a zalízá do pelíšku furt dokola, ale nějaká pomatenost a zapomětlivost už je asi naprosto v pořádku, vzhledem k věku.

Nevěřil jsem tomu, že to není náhoda. Zkusili jsme na 14 dní vysadit a za týden jsme  byli zase při starém stavu - promiň te citlivější ale “nechte mě umřít”. Znova jsme zkusili Apoquel a během pár dní zase ten stejný pozitivní efekt. 

Zajímalo by mě jak je to možné, ale prostě je to tak a ten efekt tam je. Placebo to asi nebude, už pár let neslyší 🙂

Doron
Doron (1773 příspěvků) 12.03.2024, 09:03:40 xxx.xxx.162.21

Ten efekt tam je proto, že ten lék léčí alergie.  Píšu v příspěvku hned nad Vámi.

Proč Vás to tak překvapilo, že lék pomáhá? 😊

Také s ním mám výbornou zkušenost.

janaa
janaa (382 příspěvků) 12.03.2024, 10:16:21 xxx:xxx.d355:a801
Doron:

Ten efekt tam je proto, že ten lék léčí alergie.  Píšu v příspěvku hned nad Vámi.

Proč Vás to tak překvapilo, že lék pomáhá? 😊

Také s ním mám výbornou zkušenost.


Dovolím si opravit. Lék neléčí alergii,ale potlačuje její projevy

Kamarádka léta dávala labradorce, zezačátku každý den,postupně se interval prodlužoval. Lepší alternativa než prednison, ale ještě lepší cytopoint

Doron
Doron (1773 příspěvků) 12.03.2024, 11:53:28 xxx.xxx.162.21
janaa:

Dovolím si opravit. Lék neléčí alergii,ale potlačuje její projevy

Kamarádka léta dávala labradorce, zezačátku každý den,postupně se interval prodlužoval. Lepší alternativa než prednison, ale ještě lepší cytopoint


Jojo, chtěla jsem to napsat jednoduše.

Cytopoint pracuje na stejném principu? Jdu si vygooglit !


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.