Aktuálně: 4 818 inzerátů176 080 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Domácí výkrm prasat

Rakl (neregistrovaný) 03.10.2023, 13:59:37 xxx.xxx.150.119

Dobrý den, nemáte někdo spočítany jak moc se vyplatí domácí chov prasat na výkrm a porážku? Jaká je přidaná hodnota domácího vepře protože cenově se supermarketům konkurovat nedá. Chlívek mám doma už dvě desítky let opustěný.

Anonymní (neregistrovaný) 03.10.2023, 16:29:47 xxx.xxx.62.90
Odpověď na příspěvek uživatele Rakl z 03.10.2023, 13:59:37

Odpověděl jste si sám. V dnešní době se to vzhledem CENA V HYPERMARKETU X CENA KRMIVA PRO PRASE a jeho životní potřeby zkrátka nevyplatí. Jediná hodnota je podle mne to(a není malá) ,že víte, jak prase žilo, že se k němu chovalo slušně a co jedlo. To je v celku vše. Jestli se ptáte na to, zda se Vám finančně vyplatí chovat jedno prase pro vlastní potřebu, že následně ušetřite tisíce korun za maso, nemusíte být inženýr ekonomie, abyste si to spočetl. Pokud ovšek nemůžete dodávat vlastní krmivo..

Anonymní (neregistrovaný) 04.10.2023, 06:39:24 xxx.xxx.164.121

Mi prasata mívali, manžel farmaří, takže máme vlastní krmení. I tak to bylo celkem náročné, protože práce okolí prasete je hodně, zvláště když povyroste. Teď, když už jsme dva, prase nemáme,ale výhody byly značné. Kvalita a chuť masa byla nesrovnatelná. Maso třeba bez problémů vydrželo v ledničce syrové i pár dnů, jeho chuť byla tak dobrá, že na kotlety jezdila celá rodina včetně neteře, která z masa jedla jen občas kuřecí. Ale jak píši, krmení bylo jen domácím krmením a práce okolí je náročná.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.