Aktuálně: 4 829 inzerátů175 431 diskuzních příspěvků17 763 uživatelů

Postroj

hmn
hmn (1045 příspěvků) 03.10.2023, 14:01:23 xxx.xxx.33.9

Podělte se se zkušenostmi s různými postroji, co ano, co radši ne….

Malá má aktuálně poděděný postroj Karlie, se kterým jsem velmi spokojena, ale už ho nějak přerůstá. A zdá se, že tento už se nevyrábí, nebo ne ve více velikostech, nebo tak nějak. Tak pátrám.

Obrázek
Arziska
Arziska (88 příspěvků) 03.10.2023, 14:16:57 xxx.xxx.201.243

Nejdulezitejsi je, aby byl postroj do Y. Já měla na rostoucí štěně Rumble od Nonstopu, který je nastavitelný, ale vase stendo, to je jiná liga, to poroste před očima, to by chtělo kupovat nový co měsíc. 🙈😆 Jakmile mi pes dorostl, je-li jsme do Mushgo a tam jsem si nechala poradit od odborníků, aby fakt sedl jak má. Ono se to nezdá, ale je to fakt věda.  

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 03.10.2023, 14:27:51 xxx.xxx.238.189

Dokud naše hnědá nebyla na psychiatra, postroj jsme nepotřebovali. Netahaly na vodítku nikdy, pohodlně stačil širší obojek.

Letos hnědá ale už dárek dostala. Tím, jak na ní plandá ta velká kůže, bála jsem se, že jí bude někde dřít. U nás byla nutnost horní madlo, aby v případě záchvatu nepříčetnosti bylo možno ten pytel vzteku vzít a snadno jej přesměrovat do klidnějšího úhlu tak, aby se jí kšandy nikam nezařízly. Funguje trochu i jako bandáž na zklidnění, je robustnější. Dlouhodobá trvanlivost nevím, máme krátce a nosíme jen večer, když chodí venku bubáci. Cena bez komentáře jako ostatně všechno od Hurtty. Ale pro náš účel plně funkční.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (784 příspěvků) 03.10.2023, 15:13:07 xxx.xxx.113.170

máme na mládežníky (jako dospěláci po konečném zmohutnění nám z něj většinou vyrostou) “obyčejný” manmat. Ještě teď jsme ho použili na jeden den dovolené, kdy jsme netušili, jak zvládne Yoda naloďování a vyloďování a “děravá” mola… Protože s postrojem snadno vedeme psa mezi sebou, když má nějakou drobnou potíž a není čas se moc rozkoukávat

Obrázek
Arziska
Arziska (88 příspěvků) 03.10.2023, 15:20:25 xxx.xxx.201.243
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 03.10.2023, 15:13:07

Také ho máme, protože mnou vybrany Nonstop Line vůbec nesedl. Jedine, co mi vadí, že se přetáčí. Tak doufám, že jak se mi pes nasvali a zmohutni, Line sedne. 

hmn
hmn (1045 příspěvků) 03.10.2023, 15:24:06 xxx.xxx.33.9

Thielli, ta žlutá mašle 😀👍
aby tě hnědá nezažalovala pro pomluvu, vždyť to je hodný pudlík☝️🙂

jo, budu muset hledat co největší rozsah nastavení
on obojek mi jednak vadí pocitově, a při této koze, kterou občas musím rozejít fyzicky, respektive až odnést 😇, nebo ji chytne veselá a pak s sebou mele a skáče jak, no jak ta koza divoká, je postroj jednoznačně příznivější varianta. Pro obě.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 03.10.2023, 16:42:01 xxx.xxx.7.144
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 03.10.2023, 15:24:06

No, nejraději bych i já žlutou mašli nosila kolem pasu, aby mi všichni spoluobčané dali pokoj 🤷‍♀️😁

Sardullah
Sardullah (997 příspěvků) 03.10.2023, 17:05:26 xxx.xxx.189.104

Já měla na Ginu od 4dox…tuším, že postroj comfort plus. Akorát jsem teda vybrala tyrkysový, poněvadž ho měl na jejich stránkách na sobě dalmatin a prostě se mi to moc líbilo…no a Ginušce móc slušel…obecně bych si zpětně nafackovala, že jsem nevzala černý, neboť ten tyrkysový byl za chvíli jak prase.

Sardullah
Sardullah (997 příspěvků) 03.10.2023, 17:08:46 xxx.xxx.189.104

Hele ještě mě tak napadlo…nevím teda od kolika měsíců ho Gina měla..jak je veliký…je to štelovatelný.

Ale kdybys měla zájem…já už ho určo používat nebudu a doma se mi válí bez užitku, tak ti ho klidně věnuju, pošlu…jen sis ho teda musela vyprat, na to teď nějak nemám kapacity. Nosila ho pár měsíců a ne každý den, takže je zachovalý.

I kdyby princezně zatím nebyl, tak do něj doroste….

Obrázek Obrázek
hmn
hmn (1045 příspěvků) 04.10.2023, 08:48:35 xxx.xxx.33.9

jéžiš, sardullah děkuji za nabídku, koukám že to je na velkou ženu (ta Gina JE ale fakt medvědice 😍) . Matýsek ho nevyužije?

ono na velkou mám po Aribovi, z kterého vyrostl, ale holce by měl být dobrý. 

velikost víš? že bych si vygůglila na jaké rozměry psa by to bylo. Krk nastavitelný?

Sardullah
Sardullah (997 příspěvků) 04.10.2023, 09:45:51 xxx.xxx.189.104
hmn:

jéžiš, sardullah děkuji za nabídku, koukám že to je na velkou ženu (ta Gina JE ale fakt medvědice 😍) . Matýsek ho nevyužije?

ono na velkou mám po Aribovi, z kterého vyrostl, ale holce by měl být dobrý. 

velikost víš? že bych si vygůglila na jaké rozměry psa by to bylo. Krk nastavitelný?


Hele Gině jsem ho kupovala, když jí bylo asi 7-8 měsíců. Já na ty postroje nejsem…jsem obojková. Gině jsem ho kupovala jen proto, že když chodila s couračkou, kterou měla připlou k obojku, tak se jí to furt motalo mezi nohy, což u postroje, když byla couračka připnutá k oku na zádech, se to dělo minimálně.

Mates má připnutou couračku minimálně, takže kvůli tomu mu postroj nasazovat nebudu.

Tu velikost zkusím pohledat, jestli to nemám někde v mailu. S tím nastavováním krku si teď nejsem jistá…myslím si, že jo, ale nechci plácat nesmysly…teď jsem v práci, juknu večer doma a vyfotím reál.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 05.10.2023, 08:32:05 xxx.xxx.119.6

Měla jsem pro ManMat, zkoušeli jsme jich víc, seděl nejlíp. Pes pak začal mít podrážděnou průdušnici a začal mu vadit - rozkašlával se. Šel na chvíli na obojek, což bylo ještě horší. Pořídila jsem z 4dox, taky comfort plus. Jsou na něj vesměs dobrý recenze, i když myslím, že na fauně někdo psal, že u nich nevyhovoval.

Nastavení nám šlo z počátku ztuha, neopren. podšití je docela silný, ale zadařilo se, nekašlal, nesípal, nedře srst a kůži ( to teda ManMat taky ne). Nejsem v postrojích zběhlá, ale zatím prostě vyhovuje.

Verun
Verun (736 příspěvků) 05.10.2023, 09:11:45 xxx.xxx.220.12

Hurtta casual,  na bulíka mám 70-80cm hrudník, nevím co to je za velikost, není robustní , sice se trochu přetáčí- nijak nepřekáží, ale to je asi tím, že bulinu spíš tahám za sebou, místo aby šla jako normální pes ve předu dobrodružství vstříc😂. Má reflexní prošívání.

Kupovaný na Kukačka.cz (mají je i na Kaufland marketplace), máme u nás výdejnu, tak jsem si tam jen došla. sice s reklamací- první mi poslali menší než jsem chtěla…

Lenocka
Lenocka (122 příspěvků) 09.10.2023, 19:35:14 xxx.xxx.42.60

Připojuji se - prosím o doporučení na postroj VHODNÝ na lehké tahání. Na medvěda 😀 Piškůtek dneska dostal nejlepší hodnocení všech rentgenů,tak může paničce pomáhat v terénech..  ❤️

Obrázek
Sarah01
Sarah01 (1602 příspěvků) 09.10.2023, 19:43:47 xxx.xxx.28.39
Lenocka:

Připojuji se - prosím o doporučení na postroj VHODNÝ na lehké tahání. Na medvěda 😀 Piškůtek dneska dostal nejlepší hodnocení všech rentgenů,tak může paničce pomáhat v terénech..  ❤️

Obrázek

Paráda, gratuluju moc, to je sen každého majitele psa. 👍🌷

hmn
hmn (1045 příspěvků) 09.10.2023, 19:47:36 xxx.xxx.33.9

prý Piškůtek 😄

já byla s tahajícím pyrenejákem spokojená se zero DC - short

pro malou jsem nakonec objednala ten non stop ramble, bylo to tak nejblíž aktuálním rozměrům (při obvodu krku 44 cm má obvod hrudníku 73, a to se málokde vejde do jedné velikosti), tak uvidíme, na jak dlouho….


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.