Aktuálně: 4 830 inzerátů175 406 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

Postroj

Anonymní (neregistrovaný) 10.10.2023, 11:41:38 xxx.xxx.42.60

😆 “Piškůtek” protože to bylo nejlepší přivolávací slovo cca před půl rokem. Časem se to plíživě změnilo a teď se u nás v lesích ozývá vcelku zvučné “BOOOOB!!”, protože je taky Bobánek 😆


Ten DC Short vypadá pěkně, ale celkem se bojím, že není nastavitelný kolem krku a mám obavu, že 16měsíční chlapec, ač má hotovou kostru, ještě nabere něco na objemu.


NonStop Ramble má zas ty pásky na můj vkus dost úzké, když chci, aby pes tahal. Ale NonStop Rock vypadá, že by mohl splňovat vše..

hmn
hmn (1045 příspěvků) 10.10.2023, 12:07:53 xxx.xxx.33.9

“Ten DC Short vypadá pěkně, ale celkem se bojím, že není nastavitelný kolem krku a mám obavu, že 16měsíční chlapec, ač má hotovou kostru, ještě nabere něco na objemu.”

to jo
pyreneják měl první v cca 2 letech a v dospělosti vyfasoval větší
rostla ještě hlava, límec hraje taky velkou roli

nastavitelný je tento:

https://www.zerodc.cz/cz/produkty/postroje/tazne-postroje/postroj-easy-peasy.html

ale si říkám, jestli absence přezek v té namáhané oblasti nevyhovuje psu více…..?

Lenocka, zcela jistě referuj, co jsi koupila a jak se to osvědčilo, prosím….

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 14.10.2023, 00:39:35 xxx.xxx.62.63

Co se týče postrojů, tak jsem dala na četné rady ještě na iFauně a objednávala na MushGo. S paní z obchodu jsem si vyměnila pár mailů, změřily jsme Malinu a doporučila nám na mírné tahání a běh vedle kola ManMat Smart. Malina na něm netahá vůbec. Na obojku se byla schopná škrtit, když jsem šla s dcerou, která jela na kole a teď i sama zastavuje, když to začne jít do tahu. Vlastně nevím, jestli je to dobře nebo špatně. I jsem si říkala, jestli jí třeba není nějak nepohodlný a proto je na něm tak opatrná. Jestli jsme vybrali správně. Ostatní venčitelé tvrdí, že je to dobrý. Malina sama, když vezmu postroj, nastrčí do něj hlavu a nastaví boky, abych ho mohla zapnout. Máme doma ještě dva postroje, jeden do auta a u nich moc nespolupracuje, když jí do něj chceme navléknout, takže podle spolupráce to vypadá, že je s nákupem spokojená, podle chůze si tak jistá nejsem.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 17.10.2023, 23:17:43 xxx.xxx.15.85

Ja jsem to procházela horem dolem, nakonec jsem na stěně koupila od 4dox a jsem spokojená. Da se u nich i vysit třeba jméno nebo telefon nebo obojí nebo co kdo chce

hmn
hmn (1045 příspěvků) 06.12.2023, 12:44:16 xxx.xxx.3.42

podělím se i zde, tématicky…

Moira po postroji Non stop ramble (zcela super, jen jsem jej koupila jako debyl zbytečně malý) vyfasovala Zero DC easy peasy XL, nastavený na minimum je jí akorát, tudíž předpokládám, že už ho bude mít, alespoň co se týká velikosti, doživotně :

Obrázek Obrázek Obrázek
Vahine
Vahine (472 příspěvků) 06.12.2023, 14:45:12 xxx.xxx.179.11
Thielli:

Dokud naše hnědá nebyla na psychiatra, postroj jsme nepotřebovali. Netahaly na vodítku nikdy, pohodlně stačil širší obojek.

Letos hnědá ale už dárek dostala. Tím, jak na ní plandá ta velká kůže, bála jsem se, že jí bude někde dřít. U nás byla nutnost horní madlo, aby v případě záchvatu nepříčetnosti bylo možno ten pytel vzteku vzít a snadno jej přesměrovat do klidnějšího úhlu tak, aby se jí kšandy nikam nezařízly. Funguje trochu i jako bandáž na zklidnění, je robustnější. Dlouhodobá trvanlivost nevím, máme krátce a nosíme jen večer, když chodí venku bubáci. Cena bez komentáře jako ostatně všechno od Hurtty. Ale pro náš účel plně funkční.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Máme ten samý a jsem s ním spokojená, dá se ze všech stran upravit, jak je potřeba, třeba na obleček. No a Vy máte krásnej do barvy, slečna hnědá ladí 👍a ano madýlko nahoře se hodí, i když já musím ohnout hřbet, to Vy asi ani ne ☺

Aluška (neregistrovaný) 06.12.2023, 14:52:59 xxx.xxx.200.75
Vahine:

Máme ten samý a jsem s ním spokojená, dá se ze všech stran upravit, jak je potřeba, třeba na obleček. No a Vy máte krásnej do barvy, slečna hnědá ladí 👍a ano madýlko nahoře se hodí, i když já musím ohnout hřbet, to Vy asi ani ne ☺


Mám ten samý ale šedý na Mirďu, to oko se mi teď hodilo, když jsem ho vytahovala ze sněhu 😀

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 06.12.2023, 16:55:23 xxx.xxx.16.248
Vahine:

Máme ten samý a jsem s ním spokojená, dá se ze všech stran upravit, jak je potřeba, třeba na obleček. No a Vy máte krásnej do barvy, slečna hnědá ladí 👍a ano madýlko nahoře se hodí, i když já musím ohnout hřbet, to Vy asi ani ne ☺


No, kdyby se ji taky dala takhle upravit ta kůže, viz druhé foto, nožka pod převisem🙄 

Lenocka
Lenocka (122 příspěvků) 10.12.2023, 18:31:24 xxx.xxx.37.217

My nakonec se šarplanincem koupili Nonstop line 5.0, sedí velmi dobře a ani v tahu trochu našikmo se nepřetáčí. Výhoda hustého volného límce je, že tam ještě mám prostor na mohutnění. Tak uvidím, zda z něj nevyroste, ale vzhledem k věku už nepředpokládám 

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.