Aktuálně: 4 968 inzerátů174 065 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Starý podědění pes - zvládání samoty- prosím o branistorming

Doron
Doron (1774 příspěvků) 09.10.2023, 10:37:25 xxx.xxx.162.126

On se ten ovčoun chová vlastně úplně přirozeně, za úsvitu svolává smečku..

Moji psi někdy taky vyjou, když nejsem doma, prý hlavně navečer a k ránu, ale nijak úzkostní při tom nejsou..

 Oni asi jeho páníkové, jako většina starých lidí vstávali brzy , možná by pomohla nahrávka takových obyčejných zvuků z domáctnosti, cinání nádobí, rádio, známé hlasy, splachování záchodu atd.., prostě to, co slýchal ráno.. 

To bych mu pustila do chůvičky  ještě NEŽ by začal výt. Nahrávka by byla pořád stejná s jasným koncem, po kterém by už věděl, že přichází nová panička. 

Pokusila bych se vytvořit takový ranní rituál, ráno by ho probudily známé zvuky a věděl by, že  za dvě hodinky, až uslyší třeba zabouchnutí dveří, nebo cinkání sklízeného nádobí, už někdo přijde a do té doby může ještě pospávat.

Plus dobře napachovanou měkkou peřinku bych na gauč dala..

No nevím, jen takovej nápad to je…

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 18.10.2023, 08:58:37 xxx.xxx.226.6

Dobrého dne vinšuju a jdu podat zprávy a poděkování, které nepatří jen mně. Za všechny dobré nápady.

Zdá se, že ta změna večerního rituálu a ponechání kusu oděvu,  které jsem navrhla jako první, zafungovaly.  A nebo placebo 😀 , páč přesně v den, kdy dorazil objednaný Alavis Calming, tak i bez jeho podání, nedošlo ani k jeho otevření, vytí ustalo. Min. prozatím. Takže Calming zůstává v záloze, stejně jako ostatní nápady - nejvíc ta chůvička.  Naše žužliky, které jsem poslala na zkoušku, aby se pesan zabavil žužláním, si prej můžeme narvat do trenek, nechce je. začal se podávat karsivan  - zatím týden- změna žádná, co ale udělalo neskutečnou změnu - to bylo podáno ještě před tím, než jsme řešili to vytí - byl Aptoflex. Pesan se prej neskutečně postavil na nohy. To píšu jen případně pro někoho jiného, jako návrh, inspiraci (páč jsou psi, kterým zabere tohle a ne támhleto, a jiní, kterým zabere támhleto a ne tohle, to už jsem vybádala. Nicméně je to druhý ovčoun, kde se Aptoflex takhle silně osvědčil. 

Přesun do části domu, kde bydlí jeho nová panička neklapne - kvůli 14 schodům. takže pesan bude mít svůj vlastní byt 🙂 , kdo to má, že jo. Jezdí si s paničkou, co může v autě, má program jaký dosud neměl a hlavně…. má moře lásky a vlídnou náruč, kterou po odchodu paničky s páníčkem pak už neměl, jestli dobře odhaduju, tak můžeme říct, že je to momentálně ščastnej důchodce.  Děkuju moc všem za Rexíka.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 18.10.2023, 13:46:01 xxx.xxx.226.6

Díky dámy, já v to taky doufám. Jeho nová panička je člověk, který se umí postarat o přišlou kočku, nenechá ji na holičkách, tak ani Rexíka ne. myslím si, že třeba jen potřeboval získat jistotu. Moc bych jim přála, aby měli klídek a pohodičku.

keriton
keriton (468 příspěvků) 18.10.2023, 13:54:08 xxx.xxx.80.216

My teď měli “relaps”, pes se vrátil k občasnému vytí, když byl sám. Trvalo to cca týden a už je to zas pryč. Příčina mi není úplně jasná, zatím se jen domýšlím…

keriton
keriton (468 příspěvků) 18.10.2023, 14:19:31 xxx.xxx.80.216
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 18.10.2023, 13:58:24

Mám dva tipy, buď že předtím byly asi dva týdny, kdy byl doma sám trochu méně často nebo na kratší dobu, tak že by jako “odvyknul”. Anebo druhá možnost, teď se zase zhoršil s drbáním, tak že by byl neklidnej od toho. Teď je dva dny zase zticha, tak uvidím. Mezitím můžu opět řešit prozatím nekončící story na téma, proč se ten pes drbe 🐶

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 18.10.2023, 14:25:51 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 18.10.2023, 14:19:31

hm, to mi přijde spíš jako ta první možnost? 

Tali se te´d taky krapítek víc drbe - nějakej podzimní sajrajt?

keriton
keriton (468 příspěvků) 18.10.2023, 14:36:09 xxx.xxx.80.216
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 18.10.2023, 14:25:51

Jako fakt těžko odhadovat…. třeba to budu vědět až s odstupem.

S tím drbáním budu muset něco udělat. Začala jsem odčervením a počkám pár dní. Když se to nezlepší, asi budeme muset začít přemýšlet o eliminační dietě. Veterináři na něm nic videtelně závadného, proč by se měl drbat, neshledali. 

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 18.10.2023, 14:44:00 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 18.10.2023, 14:36:09

Hm, tak to si myslím, že se té dietě asi nevyhnete ☹️ .  

I když proč by to vlastně měla být taková věda - si teď říkám sama sobě, přistupuju k tomu tak nějak tragicky, že jako ach jo dieta….ale však je to vlastně jednoduchý - pojede se jedno maso, tak v čem vidím komplikaci

keriton
keriton (468 příspěvků) 18.10.2023, 14:46:44 xxx.xxx.80.216
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 18.10.2023, 14:44:00

My bysme asi šli do granulí, které mi doporučil jeden odborný vet. Spíš je pakárna, že když už dieta, tak pořádně, takže dva měsíce  ani špetka ničeho navíc, žádný kelímek od jogurtu nebo šlupka od mrkve nebo co omylem upadne pejskařům, když na ně Fineček vytáhne panáčkvání… a venku by musel chodit s náhubkem. Aby bylo prokazatelný, jestli dieta pomohla.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 18.10.2023, 14:51:44 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 18.10.2023, 14:46:44

aaa jo- to ostatní je problém - tak proto jsem to podvědomě vzala takhle. Ale -můžu Vás utěšit - v jednom psu je to jednodušší, než když jich je víc. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.