Aktuálně: 4 984 inzerátů174 051 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Bruselský grofinek

Anonymní (neregistrovaný) 13.10.2023, 08:59:30 xxx.xxx.99.226

Dobrý den, jaký je bruselský grifonek povahou jako společník do rodiny s malými dětmi? Bydlel by s námi na vesnici ve velkém rodiném domečku s možností výběhu na zahradu. Je lepší fenka nebo pejsek?

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 13.10.2023, 10:25:40 xxx.xxx.65.248

Co já vím - závisláček. Štěně si může zvyknout na celodenní přítomnost lidí doma (právě s malými dětmi), pak se všichni rozprchnou do školek, škol, práce a on najednou bude 6-7 hodin doma sám a nebude to dávat.  Takže pokud by to byl váš případ - zvykat na samotu.

Já osobně bych si ale nepořídila plemeno, kterému bylo odšlechtěna polovina dýchacích cest. Je to zvýšená pravděpodobnost zdravotních komplikací, psovi se nedýchá nejlépe, za mne osobně je to špatně. I proto se dnes u těch nejdeformovanějších (buldoček) vrací zpět snaha jim zachovat alespoň pár centimetrů normálního čumáku. 

Doron
Doron (1774 příspěvků) 13.10.2023, 10:43:42 xxx.xxx.162.126

Co já vím, povahově naprosto úžasní pejsci.

Ti, co znám, žádné problémy s dýcháním naštěstí nemají.

Holka nebo kluk, to je u nich asi jedno..

balu
balu (1532 příspěvků) 13.10.2023, 10:50:13 xxx.xxx.9.45

Neznám žádného grifonka s dýchacími potížemi. Podle mě jsou to úžasní psi a do rodiny s dětmi vhodní. Při správném vedení dětí i psa…

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 13.10.2023, 10:50:52 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 13.10.2023, 08:59:30

Tak a teď si vyberte. 🙂Dvě zkušenosti, dva názory. Resp. úžasní a společníci - v tom souhlasím. Jen ti dva, co znám, patří do skupiny “chodí za vámi jako pejsek”. No a s tou zkrácenou tlamkou - pokud budete pořizovat štěndo, bude to vždycky loterie. (Konec konců, loterie je to vždy, jen kurzové sázky mají jiné různé poměry.) 

Edit - já právě jedno chrochtátko znám ☹️  ale třeba je to výjimka.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 13.10.2023, 11:10:19 xxx.xxx.33.9

zde jedni sousedé mají brabantíka, což je z hlediska dýchání totéž, a samo že problémy má
a chrápe (jsme včera absolvovali společnou procházku, tak jsme hovořily)

a závisláček je

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 13.10.2023, 12:07:26 xxx.xxx.119.6

Přidejte se do FB skupiny grifonků. Tam Vám asi podají nejlepší info k tomu zdraví a povaze.

Znám dva grifonky, fenku a psa - sousedi ve městě, a jo, jsou to moc opravdu moc milí pejsci. Klauni, mazlíci ale umí i zahlásit příchozí.

Majitelé jsou poměrně aktivní a psi s nimi, na léto ale mají třeba za kolo kočárek a na nějaký tůry to samozřejmě není. Mají pelíšky všude po domku - krom ložnice, ano, protože chrápou.

Jsou to prostě psi, takže to chce výchovu, režim - učení na samotu,  atd. jako u každýho jinýho psa s ohledem na povahu.

Určitě je dobrý mít nějaký peníz stranou pro případný zdravotní problém (i když to platí u všech zvířat).

Asi bych to fakt směřovala na nějakou tu skupinu, třeba by Vám poradili i nějakou chovku.

Doron
Doron (1774 příspěvků) 13.10.2023, 12:22:58 xxx.xxx.162.126
Thielli:

Tak a teď si vyberte. 🙂Dvě zkušenosti, dva názory. Resp. úžasní a společníci - v tom souhlasím. Jen ti dva, co znám, patří do skupiny “chodí za vámi jako pejsek”. No a s tou zkrácenou tlamkou - pokud budete pořizovat štěndo, bude to vždycky loterie. (Konec konců, loterie je to vždy, jen kurzové sázky mají jiné různé poměry.) 

Edit - já právě jedno chrochtátko znám ☹️  ale třeba je to výjimka.


Nojo, nemáme  statisticky významný vzorek…😊

Mně prostě grifonci a brabantíci učarovali svojí povahou a znám jednu brabantičku vyloženě sportovní, ale nejsem žádný znalec plemene..

kometa
kometa (4181 příspěvků) 13.10.2023, 12:33:29 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 13.10.2023, 12:22:58

Na dnešní výstavu ovoce si jedna studentka přivedla grifonka, dělá s ním agility. Ale ten krátký čumák je dost limitující - dneska je zase docela teplo.

janaa
janaa (382 příspěvků) 13.10.2023, 13:02:58 xxx:xxx.c735:d658
kometa:

Na dnešní výstavu ovoce si jedna studentka přivedla grifonka, dělá s ním agility. Ale ten krátký čumák je dost limitující - dneska je zase docela teplo.


Mimo téma,ale kdeže je dnes teplo? Tady je zima jak v morně😀

Grifonci jsou určitě vhodní jako rodinní psi, ale bývají docela akčňáci. Četla jsem před časem srovnání grifonka a mopse od člověka,co míval mopsíky,a pak pořídil grifonka, a sám psal, že plemena jsou to nesrovnatelná, že grifonci jsou daleko víc akční,samostatnější a tvrdohlavější. Koneckonců vznikli přikřížením mopsíků, nicméně mají v sobě pinče, malé španěly, asi i nějaké teriéry….asi to bude kus od kusu, ale musí s tím člověk počítat, a říct si,co od psíka očekává, a co může nabídnout. Určitě to není typický společenský gaučák. Ta čenichová partie samozřejmě výrazně zkrácená je, a s tím se snoubí problémy brachycefaliků, i když to u nich není třeba tak extrémní

janaa
janaa (382 příspěvků) 13.10.2023, 13:14:51 xxx:xxx.c735:d658
kometa:

Asi jo, doma stále ještě netopím.


To mi taky ne, jsme chudý severočeši😀 přes den se obleču a v noci mě hřeje osm čoklů😂ale po víkendu už to podle předpovědi moc nevidím

hmn
hmn (1023 příspěvků) 13.10.2023, 13:16:13 xxx.xxx.33.9

“a čenichová partie samozřejmě výrazně zkrácená je, a s tím se snoubí problémy brachycefaliků, i když to u nich není třeba tak extrémní”

tak, z toho je třeba vycházet, ne až tak z osobních zkušeností
ten předpoklad tam prostě je dán fyziologicky

“Mimo téma,ale kdeže je dnes teplo?”

Beskydy, oblačno, na teploměru na který přičmoudle svítí sluníčko 30st.C., fakt teplo.

keriton
keriton (468 příspěvků) 13.10.2023, 13:21:31 xxx.xxx.80.248

Známí mají grifonka a je to fajn pes, pohodář, zvládne klidné dny i celodenní výlet. Na krátký čumák se ale myslet musí. Takové to počasí 25°a více už je omezující a musí se dávat bacha, aby se pes nepřehříval a neodpadával.

balu
balu (1532 příspěvků) 13.10.2023, 18:54:18 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 13.10.2023, 13:02:58

Teplo a krásně bylo, tedy teplo ještě je, v Brně. Před chvilkou jsem dorazila domů v triku s krátkým rukávem. 

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 13.10.2023, 20:18:24 xxx.xxx.62.5
janaa:

Mimo téma,ale kdeže je dnes teplo? Tady je zima jak v morně😀

Grifonci jsou určitě vhodní jako rodinní psi, ale bývají docela akčňáci. Četla jsem před časem srovnání grifonka a mopse od člověka,co míval mopsíky,a pak pořídil grifonka, a sám psal, že plemena jsou to nesrovnatelná, že grifonci jsou daleko víc akční,samostatnější a tvrdohlavější. Koneckonců vznikli přikřížením mopsíků, nicméně mají v sobě pinče, malé španěly, asi i nějaké teriéry….asi to bude kus od kusu, ale musí s tím člověk počítat, a říct si,co od psíka očekává, a co může nabídnout. Určitě to není typický společenský gaučák. Ta čenichová partie samozřejmě výrazně zkrácená je, a s tím se snoubí problémy brachycefaliků, i když to u nich není třeba tak extrémní


V Brně dnes bylo také teplo.

Skoro mě mrzelo, že jsem měla dlouhou výuku. I teď večer je ale venku příjemně. Plánuji dnes posedět s Fidem na našem místě pod balkóny. Už jsem tam s ním nějakou dobu nebyla; a on to miluje, když tam s ním jsem. Vyleze mi do klína, něžně do mě zatíná drápy ;-) a pozoruje okolí. 

Edit: Koukám, že Balu má slova o počasí v Brně potvrzuje.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.